PDA

Zobacz pełną wersję : Resetujacy sie zegarek :/



Revoltec
23-07-07, 01:24
Siemano, mam taki problem w swojej hani ustawie zegarek i pare razy odpale silnik czy nawet raz to roznie bywa i mi sie resetuje czego to moze byc wina???

Matey
23-07-07, 01:37
przepalony bezpiecznik buck up pod maska... 7,5 A

muzammil
23-07-07, 15:34
dokladnie.(ten czerwony zeby bylo latwiej znalesc:P)

Matey
23-07-07, 15:42
chyba brazowy :)

siwas
23-07-07, 16:13
moze byc wina slabego aku,jak postoje jakis czas na wylaczonym silniku,audio *******ziela i swiatla wlaczone to jak pozniej zakrece rozrusznikiem i ten nie ma sily bo aku slabnie to automatycznie resetuje sie zegarek... pytanie jest czy komp wtedy tez sie resetuje czto to tylko soft reset? :d

muzammil
23-07-07, 23:22
komp.MAtey zalezy od firmy ktora produkuje, ja mam u siebie czerwony.

Revoltec
24-07-07, 01:25
Dzieki jutro to sprawdze :)

[ Dodano: Pią 27 Lip, 2007 ]
Bezpiecznik wymieniony wszytsko jest oki, Dzięki za pomoc. pzdr

zahara23
03-08-08, 19:27
Dzieki jutro to sprawdze :)

[ Dodano: Pią 27 Lip, 2007 ]
Bezpiecznik wymieniony wszytsko jest oki, Dzięki za pomoc. pzdr

Też mam ten sam problem sprawdzę i zobaczymy.

olszes
03-08-08, 23:08
podłączony zegarek pod plus od stacyjki :)

siemens_15
05-08-08, 00:44
też miałem taki sam problem, wymieniłem bezpiecznik 7,5A i po sprawie :)

Bociek88
05-08-08, 11:44
Dokładnie. To na pewno bedzie bezpiecznik. Mialem identycznie to samo. Wymiana bezpiecznika pomogła. Wiec radze najpierw to sprawdzic :)

kiler113
05-08-08, 14:41
a ja mam problem bo bezpiecznik mam dobry a mi sie resetuje......

Skoti
05-08-08, 22:40
Spraqwdz podłączenie napiecia do zegarka. bezpiecznik sprawdzałes miernikiem czy na "oko"?

BlueHC
17-11-08, 15:09
odkopuje temat, mam ten sam problem z restetujacym sie zegarkiem przy kazdym odpaleniu, i tu moje pytanie skoro jest to wina bezpiecznika 7,5 to znaczy ze komp tez sie za kazdym razem resetuje? bo z tego co mi wiadomo to jak sie robi resta kompa to wyjmuje sie wlasnie ten bezpiecznik na chwile, mam racje ??

arek_1988z
17-11-08, 16:48
Panowie a ja mam inny problem. Przez dość dlugi okres tj przez ok. 1-1,5 roku jeździłem z przepalonym bezpiecznikiem od ECU. Jak już zauważyłem ten fakt to wymieniłem bezpiecznik i zaprogramowałem zegarek (wcześniej nie działał z wiadomych względów)

Teraz chcę zresetować ECU poprzez wyciągnięcie odpowiedniego bezpiecznika. I tu się pojawia pytanie: dlaczego po wyjęciu tego bezpiecznika nie resetuje się pamięć zegarka i radia? Czy to oznacza, że komputer się nie zrestartował? Gdzieś wyczytałem że komp nie potrzebuje dużo prądu by pamiętać ustawienia....czy ten brak resetu może być spowodowane niefabrycznym alarmem, który np w jakiś sposób utrzymuje obwód?

istnieje jakaś możliwość by sprawdzić kiedy komputer jest zresetowany- pomijając ciągle działający zegarek i radio?

Nowy Kubi
17-11-08, 19:15
Bezpiecznik BACKUP/RADIO najłatwiej wywalić właśnie gmerając przy radiu (np. wymontowując). Sam tak przepaliłem a kable ledwie musnęły o siebie obcięte. Wychodzi, że wtedy komputer się resetuje cały czas.


Teraz chcę zresetować ECU poprzez wyciągnięcie odpowiedniego bezpiecznika. I tu się pojawia pytanie: dlaczego po wyjęciu tego bezpiecznika nie resetuje się pamięć zegarka i radia?

A może Ci się zapomniało i intuicyjnie po opisie wyciągasz bezpiecznik ECU a nie BACKUP?

arek_1988z
17-11-08, 19:53
Bezpiecznik BACKUP/RADIO najłatwiej wywalić właśnie gmerając przy radiu (np. wymontowując). Sam tak przepaliłem a kable ledwie musnęły o siebie obcięte. Wychodzi, że wtedy komputer się resetuje cały czas.



A może Ci się zapomniało i intuicyjnie po opisie wyciągasz bezpiecznik ECU a nie BACKUP?

Niee. Wyciągam dobry bezpiecznik...7,5 2 od lewej strony na górze w tym pudełku pod machą :P
Powiem więcej- odłączenie lewej klemy także nie zresetowało zegarka! Nie wiem co już z tym autem jest....

Nowy Kubi
17-11-08, 21:09
a to może cos daje napięcie, jakiś alarm, syrenka, coś moze mieć podtrzymanie
może radio przerobione na kieszen z bateryjką
domontowywales cos od wtedy ?

arek_1988z
17-11-08, 21:27
a to może cos daje napięcie, jakiś alarm, syrenka, coś moze mieć podtrzymanie
może radio przerobione na kieszen z bateryjką
domontowywales cos od wtedy ?

Wydaje mi się, że radio jest podłączone normalnie bez baterii....alarm jest niefabryczny ale jego syrena nie ma akumulatorka...muszę zapytać brata, który to wszystko podpinał.

Ale jeśli nic nie ma swoich podtrzymań- bateryjek. To przecież odłączenie klemy minusowej powinno zresetować kompa....

Nie wiem czego jeszcze spróbować by go wyresetowac....

uniu1
18-11-08, 08:54
Witam

Dodam ze w alarmach przeważnie są małe bateryjki w obudowie syreny także radze to sprawdzić

Skoti
18-11-08, 09:19
To są alarmy gdzie syrena ma własne zasilanie

arek_1988z
18-11-08, 13:38
To są alarmy gdzie syrena ma własne zasilanie

Ha! Ja już wiem. Nie wiem czy taka akcja ma miejsce tylko u mnie czy może u kogoś też. Po wyciągnięciu bezpiecznika back up oraz odłączeniu aku (z wyłączonymi radiem i alarmem) na godzinę mój zegarek się nie zresetował tylko stanął po podłączeniu wszystkiego zaczął dalej odmierzać czas....

Myślę że u niego takie zachowanie to reset....:confused::confused:

skolopendra
18-11-08, 15:39
na godzinę mój zegarek się nie zresetował tylko stanął po podłączeniu wszystkiego zaczął dalej odmierzać czas....

najłatwiej sprawdzić odłączając akumulator i na jednym pinie bezp 7,5ai mierząc czy jest tam napięcie

arek_1988z
18-11-08, 16:16
najłatwiej sprawdzić odłączając akumulator i na jednym pinie bezp 7,5ai mierząc czy jest tam napięcie

Ale co sprawdzić? I nie bardzo rozumiem o co chodzi.... :P

nike69
18-11-08, 18:31
chodzi o to zeby sprawdzic czy jest cos co podtrzymuje napiecie po odpieciu aku i uniemozliwia reset kompa
jesli dobrze zrozumialem to odpiac aku, wyjac jednym pinem bezp i sprawdzic czy jest napiecie na nim ;)

skolopendra
18-11-08, 20:42
chodzi o to zeby sprawdzic czy jest cos co podtrzymuje napiecie po odpieciu aku i
uniemozliwia reset kompa
jesli dobrze zrozumialem to odpiac aku, wyjac jednym pinem bezp i sprawdzic czy jest napiecie na nim ;)


bezbłędnie ;)





nie bardzo rozumiem o co chodzi.... :P :rolleyes:

arek_1988z
18-11-08, 22:28
Dziś usłyszałem, że ewentualnie można zewrzeć dwie klemy akumulatora wtedy odetnie dopływ prądu do wszystkich elementów także tych podtrzymujących czy coś.

Słyszeliście coś o tej metodzie?

skolopendra
18-11-08, 22:40
można zewrzeć dwie klemy akumulatora wtedy odetnie dopływ prądu do wszystkich elementów

myślę ze możesz sobie darować takie pomysły :rolleyes:

arek_1988z
19-11-08, 09:11
myślę ze możesz sobie darować takie pomysły :rolleyes:

Tez tak pomyślałem :D