PDA

Zobacz pełną wersję : jadę do mechanika - co warto byłoby zrobić?



robert_wr
22-07-07, 23:46
witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Civica 1.5 VTEC, 96', 170 tys km
Zaraz po zakupie samochód przeszedł przegląd w ASO. Od tej pory, czyli
od dwóch lat jeżdżę bezproblemowo. Największa robota, to wymienione elementy przedniego zawieszenia (polskie drogi;).
Od poprzednich wakacji miałem inne priorytety i zaniedbałem ciut Hondę. Teraz chciałem się z nią przeprosić i wybieram się właśnie do warsztatu.
na początek standard - płyny, filtry. i tu moja niewielka wiedza się kończy.
na co warto byłoby zwrócić uwagę? Chciałbym prosić Was o podpowiedzi, tak żeby nie zostać niepotrzebnie naciągniętym na koszty w warsztacie.
z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
pozdrawiam,
Robert

Respev
22-07-07, 23:53
na co warto byłoby zwrócić uwagę? Chciałbym prosić Was o podpowiedzi, tak żeby nie zostać niepotrzebnie naciągniętym na koszty w warsztacie.
Nie mamy twojego samochodu przed nosem więc nie powiemy ci dokładnie co masz wymienić :P Wymień pasek rozrządu jeśli tego nie robiłeś i opcjonalnie pompe wody.

robert_wr
23-07-07, 00:07
zdaję sobie sprawę, że nikt mi tu nie zrobi zdalnej diagnostyki;)
z drugiej strony jak zostawię mechanikowi wolną rękę to mi pół silnika wymieni.
rozrząd był zmieniany przez poprzedniego właściciela. zastanawiam się (przepraszam za ignorancję) czy prosić o jakąś kontrolę silnika, regulację?? nie mam żadnych niepokojących objawów, ale nie chciałbym zaniedbać czegoś ważnego.
pozdrawiam
R

the.ghost.dog
23-07-07, 00:52
-sprawdzic stan hamulców(mozna to zrobic samodzielnie)
-mozna sprawdzic stan zawieszenia ale raczej nalezy to robic w warsztacie specjalizujacym sie w tego typu uslugach
-sprawdzic stan i prace silnika, tez raczej u specjalisty niz u pana gienka co to robi wszystko a nawet wiecej
-mozesz sprawdzic geometrie, wywazenie kół, zbieznosc itp...

generalnie jak nie masz zadnych niepokojacych objawów to powinno byc git...chyba ze zaczynaja sie pojawiac jakies znaki ze cos jest nie tak ale nie zauwazasz tego jeszcze... a takich rzeczy moze byc kupa i nie pros zeby je wszystkie wymieniac...mozesz sie zorientowac mniej wiecej czytajac posty dotyczace problemów w dziale technicznym dla poszczegolnych generacji

bydle
25-07-07, 10:30
Jak sie jezdzi do zaufanego i dobrego mechanika to sam powinien zdiagonozowac samochod bez potrzeby naciagania na koszty tak jak ja to zrobilem 2 dni temu i wyszlo mi tylko ze musze wymiec tarcze plus klocki, uszczelke pod pokrtywa silnika i gume od drazka...najlepiej takiego wlasnie szukac :)

LemonR
25-07-07, 10:56
... nie chciałbym zaniedbać czegoś ważnego.

W książce serwisowej jest taki harmonogram przeglądów i wymian poszczególnych elementów samochodu. Wystarczy postępować zgodnie z tym a niczego nie zaniedbasz.