PDA

Zobacz pełną wersję : peka szyba przednia, czy warto wstawiac rozporke przed wymiana?



kotc
09-05-12, 13:09
witam, obecnie mam taka sytuacje, EJ9 sedan '99:
szyba: http://imgur.com/msJSr
silnik: http://imgur.com/In0v2

pekniecie powieksza sie przy jezdzie po wiekszych nierownosciach dlatego przymierzam sie wymienic szybe na dniach. jednak zeby problem sie nie powtarzal pomyslalem o rozporce na przoz.
1/ zda to egzamin?
2/ w silniku mam instalacje lpg, zmiesci sie tam ta rozporka na chwile obecna?
3/ od jakich modeli bedzie pasowac?
4/ czy ktos jest z okolic bialegostoku i posiada taki fant na sprzedaz/przymiarke?

Gumka23
09-05-12, 14:42
Co ma rozporka do szyby? Dlaczego 99,9% aut nie ma rozporek, a maja cale szyby?

kotc
09-05-12, 15:31
auto juz nabylem z nieduzym peknieciem szyby i zauwazylem ze powieksza sie przy wiekszych nierownosciach. co do rozporki to mialem nadzieje, ze usztywni przod auta by zmniejszyc naprezenia na nierownosciach

Kriss91
09-05-12, 16:25
Chyba w Polonezach robili takie patenty :D Rozpórka przednia na pewno nie zaszkodzi. Wstaw jednak nową szybę. Energia szuka najłatwiejszej drogi ujścia więc pęknięcie Ci pracuje. Powiedz mi jednak co ma tylna rozpórka do przedniej szyby? :p

kotc
09-05-12, 16:32
szybe zamierzam wymienic na dniach, jednak pytalem o rozporke (ew. inne rozwiazanie do usztywnienia budy) na PRZOD, istnieje cos takiego?

Maskunt
09-05-12, 18:41
Istnieje, wystarczy poszukać na allegro albo w tematach na forum.

Kriss91
09-05-12, 18:52
Jakoś tak zrozumiałem drugie pytanie, że pytasz czy zmieści się tylna rozpórka i butla w bagażniku :p
Jest wiele różnych rozpórek. Najtańszą pewną opcją byłaby chyba OEMowa (może być używka), jedna nie wiem czy nie będzie wadziła o dolot w Twoim Civicu. Zresztą, gdy wstawisz nową szybę nie ma opcji by ta pękła "sama z siebie", chyba, że masz mega krzywą budę.

Gumka23
09-05-12, 19:26
Jak juz peknie szyba to poleci dalej jak jezdzisz po nierownosciach czy wjedziesz w dziure- cale nadwozie pracuje. Rozporke mozesz wlozyc, ale napewno nie bedzie miala wplywu na szybe.

skolopendra
09-05-12, 20:31
1/ zda to egzamin?

nie