PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja



endriu21
09-05-12, 00:54
witam,

mam delikatnie skorodowana/utleniona cieńszą rurkę od klimy przez co mam mała nieszczelność, klima chodzi już tak dwa lata wiec wyciek jest zapewne malutki. Czy można to zaspawać ? Wolałbym nie kupować używki gdyż ta rurka jest w izolacji i tak naprawdę nie wiem czy nie kupie gorszej.

1. Czy taki spaw wytrzyma- ma to sens i jaki byłby to koszt mniej więcej?
2. Można to zaspawać na aucie? dostęp jest (miejsce pod rezonatorem)
3. Jeśli można na aucie to układ musi być całkowicie pusty?

airman
09-05-12, 10:12
Ciekawa ta dziurka. Namierzyłeś ją przy użyciu UV? Ja jak miałem mikro dziurkę to w ciągu dni klima padła.

Przewód można naprawić. Oddawałem do warsztatu co zajmuje się takim łataniem przewodów. Mają oni zazwyczaj sprzęt do badania szczelności i każdy przewód mogą sprawdzić 'po swojemu'.

Nie wiem czy ktoś podejmie się spawać na aucie, na pewno bez gwarancji. To co wygląda na mały ubytek może okazać się mocno utlenionym porowatym tworem(tak miałem) i musieli mi rurkę owinąć blaszką długości gdzieś 30mm i obspawać na około.

Czyli w sumie układ do opróżnienia. Jeśli faktycznie masz jeszcze czynnik, to powinno Cię taniej wyjść nabicie.

Zazwyczaj te dziurki powstają tam gdzie rurka jest narażona na kumulacje brudu wilgoci i soli, czyli przy wszystkich mocowaniach. U mnie dziurka była pod plastikowa spinka na pasie przednim.

rafal86
09-05-12, 13:39
podłącze sie pod pytanie. Mam gdzies nieszczelnosc. Wymieniłem chłodnice bo w warsztacie wskazali ze to ona cieknie. Okazało sie ze wyciek jest gdzies jeszcze ale oni juz nie są w stanie tego stwierdzic. Czy w innym "normalnym" warsztacie obsługującym klime znajde ten wyciek czy do tego potrzeba jakis specjalnych umiejetnosci/narzedzi? Tutaj swiecili UV ale nic nie widac...

CieCHu_VI
09-05-12, 16:04
Zazwyczaj wpuszczaja barwnik i szukaja. Moze masz nieszczelnosc gdzies pod jakas gumą albo w miejscu zamocowania przewodow.

Feniks333
09-05-12, 18:44
Ja jednak proponuję zmienić warsztat.

rafal86
09-05-12, 20:34
zmienic to napewno zmienie ale chyba nie bede tego robił w tym sezonie ze wzgledu na fundusze.
Moze sie cos stać złego z klimą jak bedzie nieużywana przez rok czasu?

endriu21
09-05-12, 20:58
Ciekawa ta dziurka. Namierzyłeś ją przy użyciu UV?
na rurce widać zielony barwnik

Czyli w sumie układ do opróżnienia. Jeśli faktycznie masz jeszcze czynnik, to powinno Cię taniej wyjść nabicie.
skoro klima chłodzi to czynnik zapewne jest,rozumiem ze jak podjadę do zakładu ściągną mój czynnik, zrobią co trzeba nabija klimę a ja zapłacę za brakujące gramy?
Nie wiem czy się zgodzą na to? Teraz niby czekam aż przestanie działać klima żeby to zrobić ale tymczasowo założyłem obejmę z gumowa podkładką i jeżdżę tak już drugi rok :)

Zazwyczaj te dziurki powstają tam gdzie rurka jest narażona na kumulacje brudu wilgoci i soli, czyli przy wszystkich mocowaniach.
ano właśnie tak to jest, u mnie przerdzewiało mocowanie pod rezonatorem i przeszło na rurkę przez izolacje ;/

airman
09-05-12, 23:28
zmienic to napewno zmienie ale chyba nie bede tego robił w tym sezonie ze wzgledu na fundusze.
Moze sie cos stać złego z klimą jak bedzie nieużywana przez rok czasu?

Wyciek może być w miejscu którego nie widać. Jako że temat świeży i na pewno będzie widać zielonkawy barwnik, możesz sobie sam rurka po rurce wszystko sprawdzić. Tak naprawdę nawet rozmontowanie wszystkiego, obejrzenie i złożenie na nowych o-ringach to góra weekend pracy na spokojnie.




skoro klima chłodzi to czynnik zapewne jest,rozumiem ze jak podjadę do zakładu ściągną mój czynnik, zrobią co trzeba nabija klimę a ja zapłacę za brakujące gramy?
Nie wiem czy się zgodzą na to? Teraz niby czekam aż przestanie działać klima żeby to zrobić ale tymczasowo założyłem obejmę z gumowa podkładką i jeżdżę tak już drugi rok :)

ano właśnie tak to jest, u mnie przerdzewiało mocowanie pod rezonatorem i przeszło na rurkę przez izolacje ;/

Jest tak jak mówisz, powinieneś się dogadać że dopłacisz tylko za brakujący czynnik, jak wrócisz nabić klimę po naprawie rurki.

wwljohn
11-05-12, 15:33
Może być też tak, że nie wymienili Ci zaworków w miejscach gdzie podłączasz urządzenie do napełniania klimy. U mnie był wyciek tak niewielki, że dopiero po zimie okazało sie że było 150g czynnika. Nigdzie nieszczelności i na 1 rzut oka zaworki trzymały. Może to mało logiczne ale tak właśnie było. Klima chodziła mimo wszystko. Po wymianie zaworków okazało się że wszystko jest git do dziś :)

endriu21
30-01-13, 01:00
Klima nadal działa ale słabo wiec na wiosnę ruszam z tematem w końcu. Trochę rozeznałem się w temacie cen itd.
Mam kolejne pytanie - jak krok po kroku spuścić ciśnienie/czynnik bez urządzenia z układu ponieważ chce rozłączyć rurki? Wiem tylko ze nie wolno tego zrobić zbyt szybko żeby nie zassać oleju ze sprężarki.

airman
30-01-13, 09:00
Pewna ilośc oleju i tak zostaje w sprężarce, nawet jak opróżniają maszyną. W manualu nawet masz ile oleju trzeba dolać bezpośrednio do sprężarki jeśli zmienia się na inną, maszyną tyle nie nabijesz bo zaoleisz układ.

Jeśli chodzi o ręczne spuszczanie, to nie spotkałem się ze zdaniem że wyciągnie olej ze sprężarki, ale też nigdy tak nie robiłem i nie wnikałem.

Myślę że pobawić się można zaworkami jak już sam chcesz :)