PDA

Zobacz pełną wersję : Gasnie przy jezdzie na gazie luzem



harry1600
22-07-07, 06:32
Witam. Mam problem. Otoz moja hania przy jezdzie na luzie na gazie gasnie, nie zawsze ale czesto sie jej to zdarza. najgorzej jest np na zakretach kiedy wspomaganie takze przestaje dzialac. Oczywiscie nie zalecam jazdy na luzie, ale mimo wszystko chcialbym usunac ta usterke. Moze wie ktos od czego to jest? Dodam jeszcze ze mam stozek. pozdrawiam

benefactor
22-07-07, 11:20
Problem tak stary, jak długo istnieją instalacje LPG. Skieruj się więc z problemem do gazownika w celu wyregulowania mieszanki gazowej.

(mam 2 auta na gazie)

skolopendra
22-07-07, 12:18
Dodam jeszcze ze mam stozek. pozdrawiam

gaz nie lubi się ze stożkiem ;)

kwiatus19
22-07-07, 23:09
Gazownicy często dławią dolot powietrza do oryginalnego filtra (puszki), zeby auto nie gasło na luzie w trakcie jazdy. Ze stożkiem wg mnie będą problemy z wyregulowaniem.
Albo sport, albo gaz.

harry1600
23-07-07, 15:05
Problem tak stary, jak długo istnieją instalacje LPG. Skieruj się więc z problemem do gazownika w celu wyregulowania mieszanki gazowej.

(mam 2 auta na gazie)



hehe jakos mi nie podrodze tam, wole zeby mi gasl na luzie niz w ogole nie odpalal. Jak oni zaczna regulowac to huhuh :kirczak:

kwiatus19
23-07-07, 22:02
No więc po temacie...... kolejna Honda, z kulturą pracy silnika a'la Opel Kadet '89 i filtrem stożkowym, jednym słowem GRUBY LANS.

harry1600
24-07-07, 00:31
No więc po temacie...... kolejna Honda, z kulturą pracy silnika a'la Opel Kadet '89 i filtrem stożkowym, jednym słowem GRUBY LANS.



Jednym slowem nikt Cie nie prosil o komentarz na temat OGOLU tylko wyzej tematu, dlatego nie wypoiwadaj sie jak nie znasz nawet skrawka CALOSCI Dlatego ten ppost jest baaaaaardzoo niepotrzebny...(czytaj miedzy wierszami)

bydle
25-07-07, 11:36
Przy instalacji gazowej po pierwsze dolot powietrza musi byc skierowany inaczej niz fabrycznie bo fabrycznie on ma wtlaczac powietrze podczas jazdy do dolotu a to sprawia ze silnik na gazie sie dlatwi, poza tym tez stoze musisz zastapic filtrem oryginalnym i na koncu jechac do wyregulowania gazu, a jezeli uwazasz ze wiesz lepiej niz tutaj wszyscy na forum i do mechnika Ci nie podrodze to nie zwracaj sie z takimi pytaniami mi na forum skoro i tak Ty wiesz lepiej.

LemonR
25-07-07, 11:50
Dolotu nie trzeba kierować w inną stronę ani nic kombinować. To kwestia dobrej regulacji. A co gdzie i jak to już było.

bydle
26-07-07, 00:33
Ale podczas wiekszej predkosci na luzie powietrze wpadajace do ukaldu dolotowego wpycha sie na sile do komory co powoduje zdlawienie ... wiem o tym bo mialem kiedys opla astre w gazie i tez mi sie dlawil dopuki nie skierowalem inaczej dolotu

LemonR
27-07-07, 01:17
Ale dławił się tylko na biegu jałowym - prawda? Więc wystarczyło podkręcić śrubkę w parowniku.

bydle
27-07-07, 17:32
Kurcze tylko on wtedy pewnie wiecej mu troche bedzie palic;/

LemonR
27-07-07, 22:45
Może i więcej ale wolne obroty muszą trzymać się normy i nie ma prawa gasnąć.

kwiatus19
28-07-07, 12:33
No więc po temacie...... kolejna Honda, z kulturą pracy silnika a'la Opel Kadet '89 i filtrem stożkowym, jednym słowem GRUBY LANS.



Jednym slowem nikt Cie nie prosil o komentarz na temat OGOLU tylko wyzej tematu, dlatego nie wypoiwadaj sie jak nie znasz nawet skrawka CALOSCI Dlatego ten ppost jest baaaaaardzoo niepotrzebny...(czytaj miedzy wierszami)

To jest forum i każdy ma się prawo wypowiedzieć, a tym bardziej jak pisze w temacie, tj. na stożku nie wyregulujesz DOBRZE lpg, takie jest moje skromne zdanie (i rzeczywistośc). A jeżeli nie znosisz słów krytyki to załóż sobie swoje własne forum "www.mamnajlepszahonde.pl" i sobie tam pisz sam ze sobą.
Wiem krytyka razi, jesteś tu krótko a już sie "trzęsiesz" o byle pierdołę.

Hondy (sprawne) nie gasną na wolnych obrotach, na luzie i tyle....

xkarlx
01-08-07, 09:34
a ja mam pytanie odnosnie gazu jest takei ustrojstwo co sie nazywa blos podobniez wtedy mozna robic stozki i inne bajery i to nie ma wplywu na dzialanie gazu czy to prawda?

kropa80
20-10-07, 12:33
witam gdzie w kaliszu mogl bym takie cos wyregulowac kogo polecasz?? no pytanie skierowane do bydle bo widze ze swoj ziom pozdr

slawek03
30-10-07, 19:47
Problemów może być kila - łącznie, ze źle dobranym reduktorem (parownikiem). I tu wiem co mówię bo sam to przerabiałem!


No więc po temacie...... kolejna Honda, z kulturą pracy silnika a'la Opel Kadet '89 i filtrem stożkowym, jednym słowem GRUBY LANS. - czy to są słowa KRYTYKI ? ? ? hmmmm... jak dla mnie, to zwykłe szydzenie (łagodnie pisząc) a nie konstruktywna odpowiedź... a w tym przypadku, krytyka.