PDA

Zobacz pełną wersję : Kompletny remont zawieszenia w Civic EJ9 1.4i 96r. - Jakie części zakupić?



peterluk89
08-05-12, 15:57
Witam,
szykuje mi się remont zawieszenia w moim civicu, chciałbym zakupić elementy żeby zrobić to porządnie, bo z mechanikami różnie to bywa.
Proszę o pomoc w wyszczególnieniu podzespołów przód/tył które powinieniem zakupić aby samochód zyskał właściwe właściwości jezdne.
Jeżeli ma ktoś dostęp do symboli OEM bądź zamienników to była by bajka.

MadSkillz84
08-05-12, 17:05
Po pierwsze: na jakich podzespołach,oem,zamienniki czy poliuretan? same tuleje czy kompletne nowe wahacze? amorki i sprężyny też? wahacze odrdzewiasz - malujesz czy zostawiasz takie jakie są?

Gr4b3Q
08-05-12, 17:29
Jeżeli ma ktoś dostęp do symboli OEM bądź zamienników to była by bajka.

http://www.japancars.ru/cat/honda/
Wstukujesz VIN i masz cały katalog części OEM do Twojego modelu.

peterluk89
08-05-12, 20:29
Po pierwsze: na jakich podzespołach,oem,zamienniki czy poliuretan? same tuleje czy kompletne nowe wahacze? amorki i sprężyny też? wahacze odrdzewiasz - malujesz czy zostawiasz takie jakie są?

Więc tak:
chciałbym dobry zamiennik, same tuleje, wahacze zostają stare zostawiam takie jakie są, plus nowe amortyzatory kpl.

I teraz pytanie jakich firm tuleje mi polecasz, i gdzie najlepiej/najtaniej mogę je dostać??
Bo amorki to raczej KAYBA założę, choć widziałem tanią ofertę na amortyzatory dokuji, ale nie znalazłem żadnej opinii o tej firmie i 2 amortyzatory w cenie 1 więc pewnie jakość nie powala.


http://www.japancars.ru/cat/honda/
Wstukujesz VIN i masz cały katalog części OEM do Twojego modelu.

Super dzięki za ten katalog:)

MadSkillz84
08-05-12, 21:28
Amorki KYB jak najbardziej polecam,sam kilka miesiecy temu wymieniłem cały komplet 4 amorki KYB plus 4 sprezyny KYB i jest super.Co do tulei to zdania są podzielone,Cukierki czyli duże tuleje tylne,polecam oem hondy z aso,reszte mam NOK i nie narzekam,zobaczymy jak z żywotnością,polecam leamforder ale to już wysoka półka cenowa,nie polecam yamato,bo coś ostatnio marka sie zjechała.

Labed2007
08-05-12, 23:14
Ja od siebie polecam części firmy "555" :) Mam z tej firmy parę partsów w zawieszeniu, wymieniane niecałe 2 lata temu i na razie wszystko luksus. Jak chcesz przywrócić tylko zawieszenie do stanu fabrycznego to wiadomo kupuj oem albo dobre zamienniki. A jak zależy ci na czymś więcej, czyli usztywnieniu zawiasu, to masz do wyboru multum części z poliuretanu.

MadSkillz84
08-05-12, 23:23
Właśnie.dobrze że kolega przypomniał,też polecam 555, mam górne wahacze 555 i końcówki drążków i też jest dobrze, swożnie CTR też są dobre,zresztą CTR wszystko jest dobrej jakości,jamam jeszcze drązki CTR i niedługo będę montował.

A co do miejsc gdzie można kupić to tak,ja wiekszość zamawiam na allegro,ale polecam JDM shop,haparts.