PDA

Zobacz pełną wersję : Mit na temat stożka



CaliforniaKid
07-05-12, 14:27
Witam, jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość ;)

Chciałbym rozwiać pewien mit na temat dolotu zakończonego stożkiem. Plusy takiego konfigu są oczywiste i nie ma co ich przytaczać. Natomiast z kilku źródeł (pewnych i mniej pewnych) usłyszałem, że przy dolocie zakończonym stożkiem można nabawić się czegoś takiego jak dziury w tłokach:confused: :confused: :confused:
Nic więcej, co i dlaczego nikt nie powiedział. Sam domyślam się, że chodzi tutaj zapewne o mieszankę paliwową, dolot ze stożkiem to oczywiście więcej tlenu dla mieszanki, a co za tym idzie wypadałoby strojenie zrobić.

I właśnie chciałbym żeby ktoś doświadczony powiedział jak to w końcu z tymi dziurami jest bo się trochę zmieszałem tymi legendami :confused:
Jeśli ktoś ma inf na temat długości rur, średnicy itp to też chętnie się dokształcę. A jeśli był już taki temat to z góry przepraszam, szukałem ale się nie doszukałem niestety;)

kubson012
07-05-12, 14:50
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?1007-O-dolotach-s%B3%F3w-kilka

Co do dziur w tlokach to jak znam wuchte ludzi ktorzy jezdza na stozkach jeszcze nie slyszalem zeby sie komus cos takiego przytrafilo :D

CaliforniaKid
07-05-12, 15:10
Zastanawiam się nad tym ze względu głównie na jedną opinie. Kumpel ma Impreze 2.0T z 02', pojechał do mechanika silnik zmieniać na taki sam tylko w dobrej kondycji. Dodam, że to nie jakiś Marian tylko warsztat obsługujący tylko Subaru. I właśnie silnik wybebeszyli, dziura w jednym tłoku. Typ powiedział, że to przez stożek (radzi wrócić do OEM dolotu plus wkładka KN). I dlatego takie niepewności mnie naszły.
Ja planuje po wakacjach jak wrócę z 3 rzeszy zakupić Vgen Qp i kto wie, jak kasy starczy nie bawić się w jakieś pierdoły tylko od razu lecieć w b18c4, (gadałem już z tygryskiem na temat swapa). Stożka ciężko sobie odmówić, i ten dźwięk Vteca...:)

chudypiter
07-05-12, 17:51
Zastanawiam się nad tym ze względu głównie na jedną opinie. Kumpel ma Impreze 2.0T z 02', pojechał do mechanika silnik zmieniać na taki sam tylko w dobrej kondycji. Dodam, że to nie jakiś Marian tylko warsztat obsługujący tylko Subaru. I właśnie silnik wybebeszyli, dziura w jednym tłoku. Typ powiedział, że to przez stożek (radzi wrócić do OEM dolotu plus wkładka KN). I dlatego takie niepewności mnie naszły.
Ja planuje po wakacjach jak wrócę z 3 rzeszy zakupić Vgen Qp i kto wie, jak kasy starczy nie bawić się w jakieś pierdoły tylko od razu lecieć w b18c4, (gadałem już z tygryskiem na temat swapa). Stożka ciężko sobie odmówić, i ten dźwięk Vteca...:)
To zamontuj dolot z integry, jest tam w serii filtr przypominający stożek.

skolopendra
07-05-12, 18:00
czegoś takiego jak dziury w tłokach

jak widać takie rzeczy tylko w subaru czy innym bmw :)

CaliforniaKid
07-05-12, 18:41
To zamontuj dolot z integry, jest tam w serii filtr przypominający stożek.

O tym będę już myślałem, jak Hankę dorwę. A to będzie największy kłopot. Gdzie znaleźć ładną qp i zdrową blachą i zawieszeniem, najlepiej w serii kompletnej. A już gdyby była czarna to kosmos...

lozek
07-05-12, 21:00
Ja się wypowiem tylko tak

Przy tych bajkopisarzach Andersen to pipa....

dziury w tłokach?
NIE MA TAKIEJ OPCJI !

Tym bardziej, że tylko troche poprawia się przepływ i ilość powietrza a komputer nie jest na sztywno ustawiony, że ma dawać tyle i tyle benzyny ZAWSZE. Po to jest lambda by wychwytywać skład mieszanki, podawać to do kompa a on wtedy koryguję co nieco - Co prawda ma małe pole manewru ale wystarczy by przez taka zmianę nic się silnikowi nie stało.

Michał102
07-05-12, 21:46
To chyba taka sama bzdura jak to, że po wywaleniu kata momentalnie wysra uszczelkę pod głowicą xD

carlosv
07-05-12, 22:25
I właśnie silnik wybebeszyli, dziura w jednym tłoku.
Nie on jeden tak miał, zdarzyło sie to kilku osobom i nawet była plotka że silniki subaru to gówno ale tak naprawde to wynikało ze złego "traktowania" silnika lub nieumiejętnych modyfikacji ale na pewno nie takich jak wymiana filtra na "bardziej przepustowy", przeciez te silniki sa modzone i maja po 100 koni wiecej niz seria bez zakuwania i nic im sie nie dzieje...

CaliforniaKid
07-05-12, 22:43
Nie on jeden tak miał, zdarzyło sie to kilku osobom i nawet była plotka że silniki subaru to gówno ale tak naprawde to wynikało ze złego "traktowania" silnika lub nieumiejętnych modyfikacji ale na pewno nie takich jak wymiana filtra na "bardziej przepustowy", przeciez te silniki sa modzone i maja po 100 koni wiecej niz seria bez zakuwania i nic im sie nie dzieje...

Silnik był wymieniany ponieważ poprzedni właściciel był nieogarniętym człowiekiem. I lepszą opcją było wsadzenie nowego a stary zostawić do zakucia. I tak też kumpel zrobił.

Nawiązując jeszcze do stożka. Doprowadzenie zimnego powietrze spod zderzaka daje jakieś wymierne efekty? Czy szkoda zachodu tak naprawdę?

lozek
07-05-12, 23:45
Daje. im zimniejsze powietrze tym lepsze osiągi.

A myslisz, że dlaczego w upalny letni dzień auto jest bardziej mułowate niż w chłodną noc? ;)

CRX1
08-05-12, 02:10
Nawiązując jeszcze do stożka. Doprowadzenie zimnego powietrze spod zderzaka daje jakieś wymierne efekty? Czy szkoda zachodu tak naprawdę?

Zimne i bez kata,jest troszke lepiej,i nie oczekuj przyrostu 20k

luchuma
08-05-12, 04:20
Zastanawiam się nad tym ze względu głównie na jedną opinie. Kumpel ma Impreze 2.0T z 02', pojechał do mechanika silnik zmieniać na taki sam tylko w dobrej kondycji. Dodam, że to nie jakiś Marian tylko warsztat obsługujący tylko Subaru. I właśnie silnik wybebeszyli, dziura w jednym tłoku. Typ powiedział, że to przez stożek (radzi wrócić do OEM dolotu plus wkładka KN)

bo subaru jakies felerne sa ;]
najgorsza renome mialy 2.5T (budowane zreszta na bloku 2.0) gdzie tloki pekaly ;]

a skoro juz mowa o mitach

to jak wyglada sytuacja dolotu i LPG ??
odradzano mi ze wzgledu na wybuchy gazu bla bla i po filtrze.
no ale widze ze na forum pare osob ma stozek i sekwencje i jezdza :)

Lcfr
08-05-12, 07:46
wystarzczy... i tak za długo..
i na temat stożków, i na temat lpg z nimi, juz wiele na tym forum-trzeba poczytać tylko.