PDA

Zobacz pełną wersję : Czuć beznynę w samochodzie pomimo LPG



Mrj
05-05-12, 01:15
Witam,
Od jakiegoś czasu przy wolnej jeździe lub będąc na postoju czuć benzynę w aucie pomimo jazdy na LPG (przy jeździe na benzynie nadal ją czuć). Moje auto to civic 1.3. Co może być za to odpowiedzialnie? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

vnv_nation
05-05-12, 08:04
Moze byc za to odpowiedzialny jakis wyciek. Poszukaj.

Mrj
05-05-12, 10:13
Poszukam. Dodam jeszcze, że mam dziurawy tłumik środkowy (w okolicy katalizatora). Auto wyraźnie głośniej chodzi. Czy może to być przyczyna?

koubuz
05-05-12, 23:11
jesli masz dziurawy tlumik to w srodku raczej powinno smierdziec spalinami a nie paliwem, podczas jazdy na lpg ubywa ci duzo benzyny? Problem byl widoczny zaraz po zalozeniu instalacji gazowej czy pojawil sie nagle?

x-gambit
06-05-12, 00:31
a ja przyjrzałbym się filtrowi paliwa, albo szukałbym wycieku. Ostatnio u siebie wymieniłem filtr i wszystko było ok. Po jakimś czasie zacząłem czuć wachę najbardziej po włączeniu nawiewu. Okazało się że to z filtra, wada fabryczna bo ciekło z przetłoczenia na filtrze. Tzn. ciekło to za dużo powiedziane. Odpaliłem go i podniosłem maskę i wszystko było ok dopiero jak się przyjrzałem to zauważyłem jak się kropelki wydostają w tempie 1 kropelka na ok minutę także trzeba się przyjrzeć :) pozdro