PDA

Zobacz pełną wersję : Wygłuszenie maski silnika



prz3mo
13-06-05, 20:48
Otóż nie mam w moim civie pod maską maty wyciszajacej (w manualu wyczytalem ze po prostu nie w kazdej wersji ja montowano). I tak sobie mysle, ze moze jest jakis tani material, ktorym mozna by wyciszyć komore silnika. Robił ktos cos podobnego? Cos polecacie? Jesli nie bylyby to duze koszty to mozna by to zrobic... :) Z gory dzieki za wszelkie info :)

elmer
13-06-05, 20:49
Po co? Nie uslyszysz roznicy.
Mialem jedna maske bez wygluszenia, teraz z wygluszeniem - i nie zauwazylem absolutnie zadnej roznicy.

prz3mo
13-06-05, 20:51
Po co? Nie uslyszysz roznicy.
Mialem jedna maske bez wygluszenia, teraz z wygluszeniem - i nie zauwazylem absolutnie zadnej roznicy.

hmmm... Serio? To po co to montują ? W sumie moj 1.4 i tak jest cichy i do demonów mocy nie nalezy :D , ale myslalem zawsze cos bedzie ciszej ( jak w exclusive limuzynie ;) )

emg
13-06-05, 21:23
a jak się oleju doleje ponad stan to silnik też ciszej chodzi i nie trzeba wygłuszenia :twisted:

elmer
13-06-05, 22:28
Heheh.
No w kazdym razie moje ucho nie slyszalo roznicy. A po dokladac masy :twisted: :wink:

Prezesiak
14-06-05, 00:17
Jest roznica. Nie mialem tego w 1.4, pozniej mialem w vti i to drugie bylo cichsze i to sporo

przemir
14-06-05, 10:46
Jest roznica. Nie mialem tego w 1.4, pozniej mialem w vti i to drugie bylo cichsze i to sporo
koza text
a ja mialem w polonezie i bylo ciszej a w maluchu nie mialem i bylo glosniej

Prezesiak
14-06-05, 10:52
ty no o co ci chodzi czlowieku? Ok dla mniej kumatego czlowieka napisze sprostowanie. W Hondzie Civic 1.4 3D 6 gen. mialem maske bez wygluszenia, a w Hondzie Civic 1.6 VTi 3D 6 gen. mialem maske z wygluszeniem i silnik w vti bylo o wiele mniej slychac niz w 1.4. Co w tym dla Ciebie jest dziwnego? Taka sama buda, wiekszy silnik i bylo ciszej

Kvasir
14-06-05, 10:57
Prezesiak kolega dobrze napisał. Inny silnik inaczej pracuje więc nie można tak porównywać. Porównanie polczana i malucha to dokładnie to samo co porównanie 1.6 do VTI.

Prezesiak
14-06-05, 11:00
Wiesz, watpie zeby B16 bylo cichsze niz D14. W kazdym razie jak sie przesiadlem z 1.4 do vti to bylem w szoku ze jest tak cicho w srodku.

boomer
14-06-05, 11:01
A to nie na techniczne bardziej? W razie co mody technicznego przerzuccie z powrotem na ogole :)

michal750
14-06-05, 15:29
Przemir strasznie sie czepiasz ostatnio :? Kiedys pisales madre teksty, ale ostatnio widze z Twojej stronki same dosrywki.
Wytlumacz koledze spokojnie w czym rzecz.
Pozdro

lukiasz
14-06-05, 15:41
Cholera i znowu musze coś napisać :cry:

Przemir ma racje...niestety ;) i wcale sie nei czepia tylko jest szczery :mrgreen:

Różnicy z tym samym silnikiem nie usłyszysz wcale z zewnątrz może jak masz bardzo wyczulone ucho ale za kierownicą nic a nic. Ja w każdym aucie zdejmuje a potem przed sprzedaneim zakładam żeby nie było że nie ma. Myśle że szkdoa zachodu i kasy, chyba że ktoś ma to i chce ci oddać to sobei potestuj dla zasady. Inaczej olej i tyle.

przemir
14-06-05, 16:04
czepiam sie bo przestaliscie uzywac rozumu - nie moja wina - cierpliwosc mi sie wyczerpala - kiedys pisalem madrze - teraz wiem jeszcze wiecej ale co z tego jak tu i tak wiekszosc wie lepiej. jezeli przez moje posty chodz 1 owieczka uzyje rozumu to warto!!!
zapomniaeliscie o tym w jakim jest stanie jeden i drugi silnik i tych czynnikow moglo by byc wiele ale nie wiecie lepiej
dla mnie - zakladajcie kupujcie robcie co chcecie - a swoje zdanie wyrazac mi wolno

ARTX
14-06-05, 17:17
popieram Przemira w 100%, nie ma ch****a zeby "gołym" uchem wyczuc roznice :)
sorry Prezesiak ale to chyba oczywiste, ze kazdy silnik chodzi inaczej a w dodatku porównanie d14 do b16 to juz :lol:

ps. dla niedowiarkow i porownania ;) w coupe mam wygluszenie a w 3d nie ma i chodza tak samo :lol:

prz3mo
14-06-05, 18:50
heheh... moj temat widze rozpętał burze :D

Proponuje zakopac topór wojenny i loozik :D Lato idzie ! :D

Prezesiak
14-06-05, 20:20
Ok skoro wiecie lepiej to trudno. Czyli twierdzicie, ze D14 jest glosniejsze niz B16, zakladajac ze oba silniki sa w dobrym stanie i oba maja szczelne uklady wydechowe?

elmer
15-06-05, 00:47
Stary jakbys mial nowe auta w salonie 0 km przebiegu to mozesz sobie porownywac.
Uzywane auto kazde jest inne. Bez sensu z dupy dyskusja slepego z gluchym.

kosiniak
15-06-05, 01:03
no chyba b16 na ciut wieksze obroty sie wkreca wiec bedzie glośniej, a jak ktos chce wyciszenie do ^G to sprzedam swoje :)

ARTX
15-06-05, 01:44
temat z dupy - LOCKED :)