PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne tykanie..



sirturek
19-07-07, 18:20
Podczas jazdy ostatnimi czasy zauważyłem lekkie pukanie z przodu jakby w kole od strony kierowcy. To jakby takie tykanie, pojawia się od prędkości 40km/h no i czym szybciej jade tym szybciej puka.
Zauważyłem też, że ta felga od tego koła, po umyciu szybko robi sie brudna(taki ciemny syf), gdzie pozostale są jeszcze ok. No i tarcza hamulcowa po tej stronie jest dużo bardziej ciepła niż po prawej stronie po krótkim odcinku wręcz nie można jej dotknąć.
Czy te tykanie może być powodem jakiegoś problemu z układem hamulcowym w tym kole?
Hamulce niby działają dobrze, ale może nie odbijaja klocki, no sam nie wiem, nie znam sie na tym w ogole. Prosze powiedzcie co to moze wszystko być, żeby mnie jaki ciul mechanik nie naciągnął.
No auto moje to EG3, bez ABS'u, D13B2

matthew_osw
19-07-07, 18:28
Wydaje mi się, że jeśli klocki by nie odbijały, byłoby to wyczuwalne podczas jazdy i objawiało się permanentnym hamowaniem pojazdu (na dodatek nierównomiernym, bo tylko z jednej strony). Ciemny syf to naturalny objaw pojawiający się podczas pracy hamulców, a to, że tarczy nie można dotknąć to raczej normalna rzecz, że się nagrzewa. U mnie podobnie pukało i okazało się, że sworzeń wahacza był w rozsypce. Wymieniłem cały wahacz górny i problem zniknął. Oczywiście nie wiadomo, czy w Twoim przypadku to to samo.. Powodzenia w lokalizacji problemu.