PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie zapłonu bez lapmy



k.pro
03-05-12, 14:28
Witajcie miałem remont silnika, poprzednio miałem przyspieszony zapłon jest możliwość ustawienia oryginalnie zapłonu dla civic 1.3 95r, i ile on wynosi?

macie jakąś wskazówke, zdjecie?, informacje istotne?

dziękuję bardzo chciałbym aby kumpel mi to dziś ogarnął bez lampy..., mówił że w jednym miejscu jest jakieś widoczne przetarcie???, i najprawdopodobniej był wcześniej ustawiony oryginalnie tam zapłon, jest to realne? czy jego wymysł z tym przetarciem wolałbym konkretną pomoc od Was.

Muzyk-Grzes
03-05-12, 16:29
Kiedyś ustawiłem zapłon w D13B2 na słuch ,ale jak nie masz doświadczenia to nie ma co próbować. lepiej podjechać do pierwszego lepszego warsztatu bo ustawianie trwa chwilkę ,tylko pamiętaj że w D13B2 dla prawidłowego ustawienia należy odłączyć wężyk od aparatu zapłonowego, bo bez tego nic nie ustawisz.

k.pro
03-05-12, 18:09
a jest możliwość widocznego śladu gdzie wczesniej był ustawiony seryjnie zapłon?, bo kolega wspominał o jakimś przetarciu... czy to blef

Lune
03-05-12, 20:13
A potem będzie " nie chce palić " albo " słabo jedzie - dlaczego?" ... Nie ma czegoś takiego jak oryginalne położenie aparatu zapłonowego. Ustaw jak trzeba i będzie to jezdzić. Zapłon ustawiasz 20stopni +/- 2.

k.pro
03-05-12, 20:28
czyli seryjnie jest ustawione w moim modelu 20 na stopni, a piszesz +/- 2 czyli ewentualnie mozna miec 18 lub 22, to ja mialem przyspieszony chyba na 23 stopnie...

a co z tym przetarciem o którym wspomniałem?

mirasek
04-05-12, 10:58
Nic z przetarciem, zapłon ustawia się lampą a nie na żadne przetarcie.

Muzyk-Grzes
04-05-12, 11:12
Generalnie nawet po wymianie rozrządu trzeba skontrolować i ewentualnie ustawić zapłon, więc nic ci po śladach poprzedniego ustawienia.

k.pro
04-05-12, 19:10
dzieki wielkie

a powiedzcie mi jeszcze seryjnie jest ustawiony zapłon jak kolega pisał 20, a pisze ze +/- 2 moze byc to jest jakas optymalna granica dla tego auta? a jak ja mialem 23 to juz klapa? bo o 1 wiecej.

Bazyli
04-05-12, 19:48
podłączę się pod temat.Na przyspieszonym zapłonie strzela mi w tłumik(a powinno w kolektor?)ale gdy zamienię miejscami wężyk nr 2 z wężykiem numer 5 w aparacie silnik pracuje równiej i już tak nie strzela.Powie mi ktoś o co chodzi i czy może miałem źle podłączone te węzyki?

k.pro
04-05-12, 19:51
mnie sie wydaje ze z tego co slyszalem jak strzela to jest efekt przyspieszonego zapłonu właśnie. a o ile masz przyspieszony i jaki samochód?

Bazyli
04-05-12, 19:54
Podobno jak strzela w tłumik to jest właśnie opóźniony(czyli przekręcony w stronę lamp).D13B2

k.pro
04-05-12, 20:42
wiesz najlepiej sie dowiedzieć od chłopaków tutaj z forum, w tej chwili nie moge przesledzic internetu, ale z tym strzelaniem ostatnio mi powiedział mechanik w pracy ze przyspieszaja sobie nawet o 10 stopni zeby strzelało jak na rajdach hehe, ale moze zle go zrozumialem, napisz o ile masz przyspieszony z ilu na ile

Lune
04-05-12, 20:50
Bliżej aparatu powinien być weżyk 2, na ten dalszy zapinasz 5. Ja jezdze na 24 stopnie na LPG i nic nie strzela.

Bazyli
04-05-12, 20:55
Dzięki koleżko ale problem prawie rozwiązany bo gdy odłaczam wezyk nr 2 i zatykam palcem to silnik chodzi normalnie i nic nie strzela a jak podlaczam znowu to strzela i nierowno chodzi

Lune
04-05-12, 21:28
Może masz tą gruszkę uszkodzoną?

Bazyli
04-05-12, 21:29
a mógłbyś mi powiedzieć jak to się nazywa tak dokładnie>bo też właśnie podejrzewam że to jest tego wina

Lune
04-05-12, 21:33
Ciężko powiedzieć jak to fachowo się nazywa.. Siłownik podciśnienia? Najlepiej wez sprawdz dmuchając w otwór po weżyku nr 2 czy powietrze gdzieś nie ucieka - bedziesz wtedy pewien czy to jest to :)

Bazyli
05-05-12, 11:25
no właśnie problem w tym że jak zdejmuję wężyk,zasysa powietrza i silnik się dusi,wiadomo.Ale gdy zatykam go palcem silnik pracuje idealnie,nic nie strzela,a gdy podłączam go spowrotem to znowu strzela i nierowno pracuje;] zaslepiłem wezyk numer 2 srubka i przejechałem się kawałek to tak jakby Hania nabrała mocy i lepiej się zbierała.A dmuchnać tam nie mogę bo nie mam jak i nie mam tez takiego węzyka;p

Djadi
10-05-12, 08:43
Odkopie temat chyba mam przestawiony zapłon bo mi hanka skacze jak kangur na 1 biegu bez gazu jak sie toczy samoczynnie, pytanie do was gdzie się sprawdza jak mam ustawiony i czy ciężko to ustawić ? każdy mechanik zna sie na tym ?

Michał102
10-05-12, 10:11
każdy mechanik zna sie na tym ?

Niestety nie każdy... jest cała masa przypadków, jak ludzie odbierają Hondy od "mechaników", którzy wymieniali rozrząd, a potem się okazuje, że ustawiony jest źle. Mi rozrząd robił mechanik z wieloletnim doświadczeniem... niestety jak się okazało ustawił go źle. jak mu o tym powiedziałem, to zaczął się mądrzyć: "przecież to niemożliwe, silnik z przestawionym rozrządem będzie chodził bardzo nierówno i nie ruszy się nawet z miejsca".
Z zapłonem jest to samo - w większości przypadków ustawiają "na czuja", a potrzebna jest do tego specjalna lampa.

Co do samej trudności ustawienia, to jest to podobno dość prosta operacja, jednak trzeba mieć ww. lampę.
Wszystkie potrzebne informacje jak się za to zabrać znajdziesz w manualu, jednak ja bym radził podjechać do kogoś, kto dobrze zna się na Hondach. Poszukaj na forum... może w pobliżu Ciebie mieszka jakiś fachowiec polecany przez innych użytkowników. Czasem lepiej przejechać kilka kilometrów i mieć pewność, że robota jest zrobiona należycie :)

quality06
10-05-12, 13:05
a jaki jest koszt ustawienia zaplonu ?

Djadi
10-05-12, 15:32
Niestety nie każdy... jest cała masa przypadków, jak ludzie odbierają Hondy od "mechaników", którzy wymieniali rozrząd, a potem się okazuje, że ustawiony jest źle. Mi rozrząd robił mechanik z wieloletnim doświadczeniem... niestety jak się okazało ustawił go źle. jak mu o tym powiedziałem, to zaczął się mądrzyć: "przecież to niemożliwe, silnik z przestawionym rozrządem będzie chodził bardzo nierówno i nie ruszy się nawet z miejsca".
Z zapłonem jest to samo - w większości przypadków ustawiają "na czuja", a potrzebna jest do tego specjalna lampa.

Co do samej trudności ustawienia, to jest to podobno dość prosta operacja, jednak trzeba mieć ww. lampę.
Wszystkie potrzebne informacje jak się za to zabrać znajdziesz w manualu, jednak ja bym radził podjechać do kogoś, kto dobrze zna się na Hondach. Poszukaj na forum... może w pobliżu Ciebie mieszka jakiś fachowiec polecany przez innych użytkowników. Czasem lepiej przejechać kilka kilometrów i mieć pewność, że robota jest zrobiona należycie :)

Dzięki za odpowiedz :) a ile w ASO taki koszt orientuje się ktoś może ?

k.pro
10-05-12, 20:07
Mi dziś ustawiono zapłon profesionalnie z jazda próbną jak się auto zachowuje itd, facet miał lampe konkretną i wiedział co robi

ps" również jak kolega pisał wyżej miałem na czuja ustawiony zapłon i wynosił 40 stopni!, a rozrzad był zle ustawiony" musiałem pojechać i przynim być jak poprawiał rozrzad, a zapłon to już wiadomo ktoś inny mi zrobił odpowiednim sprzetem.

ps wielkie podziekowania również dla JOGALA za wszystko! zawsze można na niego liczyć gdy ma się problem i wam też dziękuje chłopaki!.