PDA

Zobacz pełną wersję : Tylni amortyzator po 160 tyś jest twardszy niż nowy KYB ?!!



Mr_Harry
19-07-07, 00:12
Zdemontowałem tylni amortyzator, przebieg 160 tyś, producent Honda Japan. Jest twardszy niż nowy wyjęty z pudła KYB - tzn trudniej wcisnac tłok w starym, ale też wolniej wraca do góry.
Zna się ktoś na amorkach - ma być łatwo go wciskać czy raczej im cięzej to lepiej. Boję się że na nowych auto będzie dobijać na dołach i będzie jeszcze bardziej przechylać się na boki. Poradźcie coś, bo nie wiem czy zmieniać a auto na podnośniku stoi.

Konrad84
19-07-07, 15:04
Jeżeli jest wolniejsza reakcja to znaczy że gorzej. KYB to bardzo dobry zakup. Jeżeli kupiłeś do swojego modelu to nic nie będzie dobijać. Amortyzatory KYB są nieco twardsze od orginalnych.

Mr_Harry
19-07-07, 21:06
Jest wolniejsza reakcja w górę - powrót tłoka, ale to zrozumiałe, bo gaz pewnie się w starych trochę ulotnił.

Zrobiłem badania na ul. Niecałej 10 w Warszawie - można za 10 zeta zbadać zdemontowany amortyzator - jego charakterystykę pracy. Wyniki są takie, że nowy KYB jest minimalnie twardszy od używanego Honda. Natomiast te używane są nadal bardzo ok - nie jest to ideał nówka, ale po 160 tyś. to i tak super wynik.

Tajemnicą ich dobrej kondycji jest japońska produkcja oraz japońskie oznaczenia wybite na amorku. Na razie KYB wróciła do sklepu, a zakładam te co były. Może dziwna decyzja, ale zmienię po zimie a teraz będą poterzebniejsze wydatki (przegub, przekładnia).