PDA

Zobacz pełną wersję : immobilizer, rozkodowany?



w_rebacz
01-05-12, 21:32
Panowie mam problem z immo. Otóż brat nie wiedząc do czego służy czerwony kluczyk przekręcił go w stacyjce i wiadomo... Teraz pytanie: W jaki sposób postawić auto na nogi? Kręcić kręci, tyle że nie odpala(pewnie odcięło zapłon). Posiadam oryginalny czerwony i oryginalny czarny kluczyk. Jest jakiś sposób na uratowanie immo? Ewentualnie czy idzie samemu wyrzycic to ustrojstwo(jeśli nie da się uratować)?

EDIT: Oczywiści chodzi o hanię z mojego profilu czyli EJ9, D14A3, 98r.

marcin_v
01-05-12, 22:05
...miałem to samo u siebie. kręcenie nic nie dało i potrzebna była wizyta w ASO z kluczykami. nie wiem co i jak robili ale zrobili za 150 zł. było to 3 lata temu.

w_rebacz
01-05-12, 22:08
Cholera... tylko że u mnie najlbiższe ASO 80 km ode mnie, więc kawał drogi żeby to holować :/

marcin_v
01-05-12, 22:16
no wiesz, ja miałem ASO po drodze do domu od mechaniora co sprawę spieprzył. zadzwoń do ASO i zapytaj się czy czasem nie potrzebują tylko kluczyków i np. nr VIN.

w_rebacz
01-05-12, 22:25
A czy po kilkukrotnej zmianie kluczyka czerwony czarny czerwony czarny itp moze udać się spowrotem zakodować immo?
Dziwna sprawa bo teraz kontrolka od immo mruga tak jak mrugała prawidłowo(przed wlozeniem czerwonego). A odpalać auto dalej nie odpala... Czy momo wszystko Waszym zdaniem to immobilaizer?

w_rebacz
02-05-12, 09:48
Dodam że iskra jest, jak wleję paliwko bezposrednio w komore spalania, zakrece swiece to auto łapie ale po chwili gaśnie. Problem więc leży w zasilaniu. Jak sprawdzić czy pompa podaje paliwo?

EDIT: Albo inaczej. Pompa wydaje mi się że działa i pompuje bo zwyczajnie ją słychać, natomiast czy immo mogło odciąć sterowanie wtryskami?

korbi
02-05-12, 11:21
Sluchaj u mnie w d16y7 jest taki uklad ze po przekreceniu stacyjki pompa najpierw pomuje czyli dostaje prad ale pozniej fabryczny immo odcina do niej prad wiec bedzie chechlac ale nie zapali. Takze pompa najpierw poda troszke paliwa ale na tyle malo ze nie zapali a potem immo odcina i juz nie podaje dopoki mruga zielony kluczyk. Nie wiem jak jest w innych haniach ale u mnie tak jest.

dziku06
02-05-12, 12:17
u mnie tez kiedys ktoś przez przypadek wlozyl kluczyk czerwony do stacyjki i przekręcił na zapłon. o ile pamiętam zapalila się zielona kontrolka z kluczykiem. ja szybko ten czerwony kluczyk wjąłem, wsadziłem czarny przekręciłem i kontrolka zgasła a auto normalnie zapaliło. auto ej9 d14a4