PDA

Zobacz pełną wersję : maty wygłuszające - usuwanie



iridium
01-05-12, 21:25
Witam,
Jakoś napotykam się tylko na tematy jak wygłuszyć auto, jakie maty wybrać itp.
Jednak chce się dowiedzieć jak najłatwiej zerwać maty wygłuszające w civic 5 gen HB te podłogowe. Część osób doradza robić to na zimno i skuwać, biorąc pod uwagę obecne temperatury jest to problematyczne. Czy ktoś już owe maty usuwał i ma chęć podzielić się swoimi uwagami?

marcin_v
01-05-12, 22:07
jak oryginalne to z tego co wiem dobrze są przyklejone do blachy. wydaje mi się że najlepiej będzie ja dobrze podgrzać i delikatnie jakimś szpachelkiem odrywać.

iridium
01-05-12, 22:22
Tak są oryginalne.

lukasz-lukasz
01-05-12, 22:47
Polecają albo suchy lód (nie próbowałem ale podobno dużo zabawy) albo małe dłuto/ szeroki wkrętak płaski, młotek i jazda :) chociaż w tych temperaturach rzeczywiście może być problematycznie. Na pewno nie na gorąco bo Ci się będzie babrać wszystko.

csjabolcs
01-05-12, 23:00
szkoda, że piszesz o fabrycznych wygłuszeniach... bo z nie fabrycznymi najlepszy sposób to - nowe drzwi;)

salceson
01-05-12, 23:12
a z ciekawosci po co chcesz maty zerwać??

PIMPEK_EJ2
01-05-12, 23:25
Proponuje dłuto i młotek...Tylko lakier się trochę poniszczy

quality06
02-05-12, 00:03
a z ciekawosci po co chcesz maty zerwać??

ponawiam :>

iridium
02-05-12, 15:28
a z ciekawosci po co chcesz maty zerwać??
Wywalam wszystko co jest mi zbędnę, wstawiam klatke i jeden fotel - auto tylko na tor.

marcin_v
02-05-12, 22:02
pewnie jak odkleisz na tyle żeby złapać ręką to łatwo pójdzie odrywanie, ale pewnie już z lakierem :p

Camellia Racing
03-05-12, 12:21
Witam,
Jakoś napotykam się tylko na tematy jak wygłuszyć auto, jakie maty wybrać itp.
Jednak chce się dowiedzieć jak najłatwiej zerwać maty wygłuszające w civic 5 gen HB te podłogowe. Część osób doradza robić to na zimno i skuwać, biorąc pod uwagę obecne temperatury jest to problematyczne. Czy ktoś już owe maty usuwał i ma chęć podzielić się swoimi uwagami?

Ja u siebie je kułem. Najłatwiej to nie bylo, mimo iż są one ciut grube to łamały się jak chciały :)

@ Marcin, podłoga nie jest lakierowana.

marcin_v
05-05-12, 01:01
@ Marcin, podłoga nie jest lakierowana.

nie? hmm, myślałem że po całości jadą, bo jak wygłuszałem bagażnik to widziałem maty pod siedzisikiem pasażerów na tyle i lakier był...

Zielony11499
06-05-12, 22:41
a ktoś wie z czego są te maty? ja maty wygłuszające (akustyczne) odklejałem i czyściłem odtłuszczaczem do hamulców. możesz spróbować- 400ml spray soudal w castoramie -16zł

Montana88
07-05-12, 00:56
niestety dużo zabawy, dłuto w rączkę i jazda. robiłem to u siebie swego czasu, efekt dobry nawet bardzo ale zabawy na dobrą godzinę albo więcej ;)

iridium
07-05-12, 22:58
zrywam na zimno... wystrugałem sobie przecinak i efekt jest taki że nie rysuje lakieru :)