PDA

Zobacz pełną wersję : Spadają obroty na sekundkę, po dodaniu gazu



pit
30-04-12, 22:41
Kurcze od pewnego czasu mam problem z moim K20a2 w Ej2, mianowicie przy raptownym dodaniu gazu obroty zamiast iść w górę na ułamek sekundy spadają po czym silnik zaczyna się wkręcać..
Jak natomiast dodam gazu delikatnie i liniowo to wszystko jest ok..
Kto podpowie gdzie szukać problemu...
Pompa Jest z D15b7 ciśnienie ustawione na 3bary. Pompa wydaje się być ok, bo na wyższych jest wszystko ok,
Wydech 2,25" przelot,
Krokowy przeczyszczony,
Masy na silniku są zrobione prawidłowo..
Jedynie zaślepiony został EVAP,
Wszystkie czujniki na przepustnicy wydają się być ok, map mierzony reszta nie wykazywała na kompie jakiś błędów..
Listwa paliwowa jest przerobiona na układ z powrotem do baku.

ma ktoś pomysły gdzie szukać problemu..

Van_Dal
01-05-12, 18:36
MAP SENSOR ;)
ewentualnie czujnik położenia przepustnicy ;]
przeczyść wszystko do map sensora, sprawdź drożność przewodu jak posiadasz przeczyść wtyczke

pewnie masz kombinowany dolot. jak możesz to sprawdź inną jego konfiguracje

pit
01-05-12, 23:20
Wszystkie czujnik z przepustnicy mają wartości w normie (mierzone miernikiem).
Dolot to kawałek rury około 40cm wsadzone na wprost od przepustnicy czujnik temperatury dolotu wpięty zaraz za filtrem (aby najdalej od przepustnicy).

Dzisiaj w ogóle schiz..
Wracam pedał w podłodze odpuszczam na chwilę i ponownie podłoga a tu zonk, jak by zabrakło iskry na wszystkich świeczkach spada z obrotów i nic ( a pedał w podłodze). po chwili rwie asfalt ponownie..
Nie wiem już co kminić..

karmel
02-05-12, 18:28
a przewody? Ja mam u siebie wała z przewodami WN i efekt ten sam... (żeby było jasne w d-serii) :D

pit
02-05-12, 18:36
a w K serii nie ma przewodów wysokiego napięcia jak i aparatu zapłonowego ( więc przestawiony zapłon też odpada..