PDA

Zobacz pełną wersję : zawory ustawione dalej stuka



rafalo23
18-07-07, 11:15
witam od niedawna jestem posiadaczem civica sedana 1.6 v tec. B16A2 . wczoraj zabralem sie za regulacje zaworow przy okazj wymiany rozrzadu bez pozytywnego rezultatu dalej stuka.

PMX
18-07-07, 11:55
Zakladam ze dobrze wyregulowane zaworki
1. na zimnym czy na rozgrzanym silniku??
2. jaki stan oleju??
3. stukac moze tez aparat zaplonowy, sprawdz to.
4. Jaki przebieg auta?

przemek.b
18-07-07, 12:26
A jaki jest koszt takiego aparatu bo u mnie po ustawieniu zaworków jak stukało tak stuka no i nie chce jechać na benzynce na gazie jest ok.

AndMal100
18-07-07, 13:04
A moze po prostu jest to dzwiek pracujących wtryskiwczy...?

BR
AM

civicmax
18-07-07, 13:17
Poszukaj w archiwum, byla dyskusja na ten temat..niektore silniki H maja tak w standardzie:)

Czesto stuka po odpaleniu, i przez jakis czas podczas dodawania gazu, potem przechodzi..ale oczywiscie u ciebie moze byc to co innego, kolega zadal ci pare pytan powyzej, odpowiedz na nie..to sie moze cos wymysli:)

rafalo23
19-07-07, 08:05
A wiec olej wymieniony mineral poprzedni własciciel takiego zalał.przebieg 222000.a i zaworki na zimnym silniku byly ustawiane.i stukanie slychać co jakis czas z prawej strony pokrywy zaworów.i jeszcze poblem z obrotami po dodaniu gazu i puszczeniu calkowicie obroty strasznie nisko i szybko spadają.

PMX
19-07-07, 08:26
A wiec olej wymieniony mineral poprzedni własciciel takiego zalał.przebieg 222000.
A stan (poziom) tego oleju sprawdziles??


a i zaworki na zimnym silniku byly ustawiane.i stukanie slychać co jakis czas z prawej strony pokrywy zaworów.
Moze sie czepial ale z prawej siedzac w aucie czy pstojac przed autem? ;)

i jeszcze poblem z obrotami po dodaniu gazu i puszczeniu calkowicie obroty strasznie nisko i szybko spadają.
Strasznie nisko czyli do ilu? Podnosza sie po chwili? Jesli wystepuje akie zjawisko (czyli spadaja ZA nisko a po chwili sie podnosza) to przeczysc silniczek krokowy (bylo o tym na forum)

rafalo23
19-07-07, 08:44
a wiec stan oleju ok wczoraj sprawdzany a stukanie z przodu pod maska z prawej strony pokrywy zaworów.silniczek krokowy przeczyszczony zgodnie z zaleceniami forum.no i jeszcze dodam przebiera na rozgrzanym silniku przy obrotach 1800 tak do 2200 a pozniej ok

PMX
19-07-07, 08:52
Pytalem do ilu spadaja obroty -> brak odp. ;]
Czy obroty podnosza sie po tym spadku? -> brak odp.


no i jeszcze dodam przebiera na rozgrzanym silniku przy obrotach 1800 tak do 2200 a pozniej ok
przebiera -> cokolwiek to znaczy nie wiem o co Ci chodzi ;)

Wiesz kiedy wymieniany byl rozrzad i pompa wody??

rafalo23
19-07-07, 09:04
a wiec rozrzad jak wyzej pisalem przedwczoraj wymieniony a co do obrotów momentalnie spadają tak do 500 i zaraz sie wyrownuja do 1000.pompy wody nie wymienialem kolega mechanik stwierdzil ze niema takiej potrzeby .przebiera przerywa nie przyspiesza normalnie gładko :(

mayday1186
04-04-12, 23:27
Witam.
CO to było za stukanie bo ja mam ten sam problem w b16a2 :( pomocyyyyy mój gg 8877323

CRX1
05-04-12, 01:13
rafalo23,pompę wody wymienia sie przy wymianie rozrządu.Będziesz jeszcze raz musiał grzebac przy rozrzadzie.Z całego opisu ,wnioskuję ,że jest przestawiony rozrząd i prponuję otworzyć go i poprawnie ustawić .Napewno temat twoich problemów zostanie zamknięty.

darius_bizi
09-02-14, 22:18
Panowie odświerzam temat ...też mam b16a2 i też mi stuka chwile po odpaleniu ... zawory wyregulowane , może b16a2 tak już po prostu mają ?

rem1k
10-02-14, 06:15
Poczytaj sobie jeszcze o kasownikach vtec (lma)

darius_bizi
10-02-14, 09:39
Lma wiem , że lekko stukają bo jak miałem rozebrany silnik to było widać , że się lekko blokują i stukają . Ale czy jest możliwe , że to one stukają zaraz po odpaleniu ? Czy raczej stukają cały czas ?

motomaniak1988
14-02-14, 14:47
w moim b16 tez po odpaleniu w silniku na zimnym cos delikatnie ,,stuka,,a dodam ze silnik jest w nienagannym stanie bo ma przebieg ok 120tys km jezdzony na pol syntetyku motula

te silniki poprostu tak maja bo juz sluchalem kilku b16tek

AdiWNC
14-02-14, 15:01
Nie przejmować się, moja B16 również tak ma - rozrząd zrobiony z pompą wody, Motul 6100, ustawiony zapłon - kasowniki + stosunkowo głośne wtryski robią swoje :)

Haparts'y sprzedają komplet nowych sprężynowych po 4 stówki - jak się dorobię to i mojej kiedyś zaserwuje :P

skolopendra
14-02-14, 16:37
że to one stukają zaraz po odpaleniu ?

najczęściej tak ,a niektóre przez cały czas .większa cześć tak wlanie ma i nie jest to powód do zmartwień ...

Davido_
14-02-14, 17:32
No w moim przypadku nagle zaczęło stukać i jak się okazało rozrząd przeskoczył o jeden ząbek ... trzeba po prostu odróznić to klepanie/stukanie , bo lekko po odpaleniu sobie klepie ale jak już zawory grają jakbyśmy łyżką nawalali o metal to nie jest dobrze ; )