PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka check engine!



Timo-hg
17-07-07, 23:43
Krótko..
Auto stało dwa miesiące - małe bum - delikatny dzwon był, ale funduszy brakło na szybką naprawe.
Wszystko było zrobione i okazało się, że... akumulator padł.. podładowano go i kręci, śmiga itp.. ALE !!
dziś wracam z pracy - 3 jazda autem po odbiorze i lubię głośno słuchać muzyki (1 raz podkręciłem muzę) - więc power i jadę.. nagle zapale mi się kontrolka silnika.. zjeżdżam na bok - ściszam radio, gaszę auto i odpalam - kontrolka zapala się (jak to zawsze przy zapłonie) i gaśnie - radia słucham już w normach decybelowych - kontrolka się nie zapala..
moje pytanie.. ma to powiązanie z aku? :)

korbol
17-07-07, 23:47
mam to samo czasami nawet jak nie slucham glosno muzy i przewaznie mi sie to zapala jak mojej hani wcisne pedal w podloge po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem znika dziwna sprawa moze ktos bedzie wiedzial co to ...... bo nie chce mi sie robic samodiagnostyki :P

spidek
18-07-07, 00:32
Musicie zrobic samodiagnostyke bo to najprostrza i najszybsza odpowiedz na wasze pytania.

Furious
18-07-07, 13:08
Sprawdz czy bezpiecznik Back-Up pod maska jest jest prawidłowy a po wystapieniu bledu nalezy zrobic samodiagnostyke w celu okreslenia co to za błąd....
Ogolnie opcja SZUKAJ!

sajmon1100
20-07-07, 07:26
Musicie zrobic samodiagnostyke bo to najprostrza i najszybsza odpowiedz na wasze pytania.
mi sie tak czasem dzieje-ze zapala sie check -obroty do 4k max a na samodiagnostyce dioda swieci :/ takze bledu niema i NOCB

Timo-hg
20-07-07, 11:38
Błąd 54 i 61 mi pokazało - znalazłem, że 61 to błąd od sondy lambda - faktycznie jest pęknięta - a 54? może poduszki powietrzne?
Czyli.. trzeba kupić nową sondę.. żeby nie robić nowego tematu.. ma ktoś?