Zobacz pełną wersję : aparat zapłonowy honda civic 95
Witam. Szukam aparatu zapłonowego ho hondy civic 1,5 90KM z 95 r 5 generacja, silnik D15B2. Nie znam oznaczenia z samego aparatu zapłonowego. Elektryk powiedział mi że nie bylo na nim żadnej naklejki z oznaczeniem. Zarowno ja jak i on szukamy uzywki, niestety nie moge znalezc nigdzie w okolicy. Z tego co mi powiedzial elektryk aparat powinien miec dwie szare kostki do podłączenia. Jedna na dwa piny a druga sześciopinowa ale z pięcioma pinami. Jezeli ktos by byl zorientowany w temacie lub wiedzial gdzie taki aparat moge dostac bede wdzieczy. pozdr.
TD-40U, kupisz np tu na forum w dziale giełda, ja tak swój kupiłem ;)
Aparat nie posiada żadnej nalepki.Oznaczenie aparatu jest wybite na stopce mocowania:)
zlokalizowalem ,wszystko sie zgadza jak pisaliscie TD-40U. Juz zamowione, teraz tylko czekac na odbior i oby wszystko smigalo jak trzeba, jeszcze raz dzieki :)
Witam, podklejam się pod temat:) Poszukuję aparatu zapłonowego do silnika D15B7 na moim aparacie są wybite oznaczenia TD-41U 5C14 i tu moje pytanie. Czy druga część oznaczenia tj. 5C14 też jest istotna przy zakupie czy odnosić się tylko do oznaczenia TD-41U przy zakupienie nowego/używanego ;) POZDROU !
"odnosić się tylko do oznaczenia TD-41U przy zakupienie nowego/używanego" - tak
Podepnę się do wątku by nie tworzyć nowego - mam problem z moim aparatem - prawdopodobnie cewki poszły w las
Mierzyłem oporność na uzwojeniu pierwotnym i wtórnym. Wyniosło ono odpowiednio 0,2 oma (0.6 - 0.8 Ohms) i 10, 5 K oma (13.2K - 19.8K Ohms).
Pomiar nie jest chyba do końca miarodajny bo robiony w temperaturze niższej od 20 stopni (w nocy koło 23 godziny a auto stoi pod domem).
Mam od jakiegoś czasu problemy z pracą silnika bo po depnięciu nim się nagrzeje i jest zimno na zewnątrz na niższych obrotach nie pali na wszystkie gary.
Nie wiem czy to kwestia przeczyszczenia styków w kopułce ? widziałem że jest na nich syf.
Zdjęcie aparatu po zdemontowaniu jego części:
http://imageshack.us/a/img545/898/xnyt.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/545/xnyt.jpg/)
piotreek23
04-09-13, 12:31
bo po depnięciu nim się nagrzeje i jest zimno na zewnątrz na niższych obrotach nie pali na wszystkie gary.
Może być kwestia kablii zapłonowych. Nie swiecą??
Może być kwestia kablii zapłonowych. Nie swiecą??
w sensie czy nie mają przebić ? czy nie widać gołych kabli ?
Sprawdziłem kable i 2 mają około 11kΩ pozostałe dwa międzyt 7 a 8 kΩ
Granica zdaje się wynosi 25 kΩ zatem kable są ok - to nie to
piotreek23
05-09-13, 13:47
w sensie czy nie mają przebić ? czy nie widać gołych kabli ?
Jak wieczorem na ciemno odpalisz silnik i maskę podniesiesz :) czy nie świeca (nie sieją iskierkami na lewo i prawo taka niebieska poświata). Ewentualnie rano przed odpaleniem spryskaj je WD40 jak pomoże to raczej do wymiany. :)
http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegolach/przewody-zaplonowe/diagnoza/testowanie-przewodow-zaplonowych/
predzej moduł niz cewka - jak cewka by srała to by wogole nie chodził.
wyczyść styki na kopulce i zobacz, jak nie to sprawdz wszystko po kolei. od swiec az po sam aparat
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.