PDA

Zobacz pełną wersję : shell helix ultra racing 10w60



HakerPL1
26-04-12, 22:43
Cześć
Właśnie dorwałem od wujka za darmo funkiel nówkę nie otwierany olej shell helix ultra racing 10w60. Z tego co pisze na opakowaniu jest to full syntetyk z jakimiś tam dodatkami. Co o nim sądzicie? Dobry olej czy nie? Nada się do silnika d16w4 z przebiegiem teoretycznie 127 tys. km. ?

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/02/73/98/2302739823

Zacząłem szukać i znalazłem takie coś:

Shell Helix Ultra Racing 10W-60

Najdoskonalsze zabezpieczenie silników w samochodach wyścigowych, sportowych i terenowych.

Shell Helix Ultra Racing to unikalny, syntetyczny olej zapewniający najlepszą ochronę i znakomite osiągi silników najwyższej mocy benzynowych lub Diesla wykorzystywanych w pojazdach rajdowych, wyścigowych i terenowych. Powstały w wyniku połączenia technologii firmy Shell i wieloletnich doświadczeń na torach wyścigowych Formuły 1, Shell Helix Ultra Racing 10W-60 sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach jazdy. Jego dodatkową zaletą jest możliwość stosowania we wszystkich silnikach czterosuwowych starych , zabytkowych, chłodzonych powietrzem lub wymagających dużych dolewek, zapewniając ich właściwą pracę, doszczelnienie i wyciszenie.


Zastosowanie

We wszystkich silnikach benzynowych naturalnie zasilanych, z wtryskiem paliwa, turbodoładowanych, wielozaworowych, pracujących w najcięższych warunkach na torach wyścigowych.
W silnikach dużej pojemności i mocy zarówno benzynowych jak i Diesla.


Zalety eksploatacyjne

Doskonałe zabezpieczenie silnika. We wszystkich warunkach jazdy, a przede wszystkim w jeździe rajdowej i wyścigowej.
Niezawodność. Gruntownie przetestowany i sprawdzony przez technologów Shell.
Technologia Formuły 1.
Sprawdzony na torach wyścigowych całego świata.
Kompatybilny z katalizatorem i turbosprężarką. Przewyższa wymogi przemysłowe.
Zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń dzięki pakietowi ACTIVE CLEANSING AGENTS.


Spełnianie specyfikacji i norm technicznych producentów:

Helix Ultra Racing przewyższa wymagania wszystkich głównych producentów samochodów osobowych oraz spełnia następujące normy przemysłu samochodowego: API SM/CF; ACEA A3/B4; VW 500.01, 505.00; MB 229.1; Fiat 9.55535 H3, rekomendacje Ferrari, spełnia wymagania BMW M

Co o tym myślicie? Pic na wodę fotomontaż czy faktycznie to może być dobry olej?

mirasek
26-04-12, 22:54
Dobry ale nie do hondy używanej na co dzień. Jest przyklejony temat o olejach, tam warto poczytać, potem zapytać jak będą wątpliwości.

qureku.
26-04-12, 23:10
Za gęsty moim zdaniem.. I taka rada na przyszłość. Nie sugerowałbym się tym co pisze producent na temat danego oleju bo zawsze bedzie produkt opisany w samych superlatywach.

Napisz w odpowiednim dziale, uwzględniając takie rzeczy jak :

- Jaki olej dotychczas stosowałes
- Ile go palił

I na pewno ktos doradzi odpowiednią oliwe

HakerPL1
26-04-12, 23:40
właśnie dlatego piszę tutaj, chce poznać wasze zdanie na ten temat. jeśli to nie ten dział to przepraszam za to ale skoro dział techniczny jest nie odpowiedni na pytanie o olej silnikowy to nie wiem w jakim powinienem pisać i proszę o przeniesienie w odpowiedni. czytałem temat o olejach i szczerze po pierwszych 3 stronach miałem mętlik w głowie. silnik nie był odpalany jeszcze, właśnie robię przekładkę z silnika d15b2 na d16w4. wiem że silnik wcześniej jeździł w anglii w aucie z automatem. tyle wiem na pewno, bardzo prawdopodobne jest też to co mówił sprzedający że silnik ma przejechane niecałe 130tys. km. jaki był stosowany o nie wiem, tak samo jak nie wiem czy brał go i jeśli tak to w jakich ilościach.