PDA

Zobacz pełną wersję : D13B7 brak kompresji,pekniety tłok



kawka
25-04-12, 21:26
Siemano jakiś czas temu auto zaczęło mi gasnąc na wolnych obrotach ogólnie starcilo moc, silnik to d13b7 głowica jest od d15b2 silnik ogólnie w dobrej kondycji oliwy nie łykał za wiele, przy palowaniu ze 100ml na 1000km , sprawdziłem kompresje i wyglądała następująco:
1 cylinder-11
2 cylinder-10
3 cylinder-4
4 cylinder-5
na początku zdjelem głowicę zęby sprawdzić czy uszczelka gdzieś miedzy cylindrami nie puszcza i okazało się ze jest cala, po wyjęciu tłoków ujrzałem coś takiego
http://i48.tinypic.com/10rr135.jpg
teraz pytanie co mogło być tego przyczyna ???? tloki na 3 i 4 cylindrze są pęknięte a na 1 i 2 maja minimalne pęknięcia ale jeszcze sie calkiem nie posypaly, jak cos mam drugie tłoki od D13 i nie wiem teraz czy je wrzucać żeby znowu ich nie wysrało. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ? czy po prostu ładować drugie

Van_Dal
25-04-12, 21:48
jak Ci wysrało tak tłoki to bez wymiany tulei choćbyś co wrzucił to gówno da

pokaż zdjęcie tulei

wydaje mi się że spanie stukowe miałeś, ale tylko na wysokich partiach obrotów
pewnie spadku mocy nie zauważyłeś bo skompensowało CI to wzrost mocy przez przejście na wtrysk

kawka
25-04-12, 22:13
zdjecia tulei juz dzisiaj nie zrobie ale nie widac na nich zadnych rys, przesiadlem sie z d15b7 bo bral juz troche oliwy. A jaki mogl byc powod spalania stukowego ?

Van_Dal
25-04-12, 22:24
pokaż zdjęcia denek tłoków

to tylko hipoteza z spalaniem stukowym

ale wchodzi w to masa czynników

nie wiem czamu ale myślę o padającej pompie paliwa albo zapchanym filtrze, ewentualnie złym ciśnieniu na listwie wtryskowej (możesz sprawdzić poniekąd to wszystko)

kawka
25-04-12, 22:55
zdjecia wrzuce jutro, na denkach byl delikatny czarny nagar ale bez przesady. Jeszcze jedno jak złożylem silnik d13b7 to jezdzilem na kompie z d15 i auto sie dlawilo i ogolnie brakowalo mocy,duze spalanie zrobilem tak okolo 200km, pozniej Jogal wystroil mi kompa pod d13b7 i bylo duzo lepiej po czym silnik sie wysral

Yotomeczek86
26-04-12, 02:05
Kup nowe D13, przecież to grosze kosztuje. Szkoda kasy w to wkładać

Van_Dal
26-04-12, 14:28
jak jogal wystroił to chyba nie powinno być problemów z spalaniem stukowym,

ile przejezdziłes na nowych mapach ?

kawka
26-04-12, 17:46
około 700km, dzisiaj pojechalem zawiesc glowice do planowania przy okazji gosciu ocenil stan drugich tlokow i panewek i powiedzial ze mozna montowac, i ogladajac stare panewki stwierdzil ze pompa oleju nie domaga i jest za male cisnienie. W jaki sposob sprawdzic cisnienie oleju lub ewentualnie stan drugiej pompy ??

piotrstrojek
26-04-12, 19:33
Zafunduj sobie zegar do kabiny mierzący ciśnienie oleju :)

kawka
26-04-12, 23:15
a jeszcze jedno jaka uszczelke pod glowice byscie polecili ??? nie za droga ale zeby swoje potrzymala przez jakis czas ;)

jogal
27-04-12, 01:29
ja polecam tylko metalowe uszczelki i może to być nawet elring, nie miałem jeszcze przypadku wysrania się tej uszczelki...

Silnika szkoda, mapę miał jak każdy inny d13, była strojona na moim silniku. Może faktycznie pompa nie dawała rady i było za słabe smarowanie, być może silnikowi nie pomogło też to, ze prawie rok stał na dworze, może pierścienie się pozapiekały i jak dostały większego ciśnienia to wszystko zaczęło się sypać... Podstawa to dobrze ustawiony rozrząd i zapłon...