PDA

Zobacz pełną wersję : CDTI czy warto? Proszę o opinie



fredzel
16-07-07, 16:51
cześć,
mam pytanko jak co wiecie/sądzicie o silniczkach CDTI?? Głównie jak spalanie, osiągi i awaryjność.
Ponieważ zastanawiam się nad przesiadką na civica 2003-2004 CDTI a słyszałem że to nie jest silnik hondy tylko jakiś zaimportowany od innego producenta (identyczne parametry jak silniki opla).
Ogólnie to chciałbym, i-CDTI ale narazie mnie niestać :(
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Mr_Harry
16-07-07, 16:55
Silnik jest chyba ISUZU. Ktoś pisał na forum o problemach z ustawieniem zaworów i wymianą rozrządu - zdaje się odsyłali go do Opla :) Poszukaj.

mazdam
16-07-07, 20:41
Ja ma civica z takim silnikiem gdzies od roku.

Generalnie jestem zadowolony.
Spalanie 5-6, raz udalo mi sie osiagnac 4.4, tylko ze na dluzsza meta nie da sie tak jechac:)
Osiagi trozke lepsze od 1.4 (sprwadzalem) i pewnie sporo gorsze od 1.6 (nawet nie probuje)

Przeglady co 15kkm tylko najpierw trzea znalezc warsztat ktory bedzie chcial ten silnik serwisowac, no ale jest juz troszke tych samochod wiec i z tym latwiej. Turbina ma zmienna geomtrie i podobno trzeba sie umiec z nia obchodzic.

Mam teraz 55kkm i byly male przygody z trybem serwisowym ponoc przez ta turbine, tylko ze teraz przejechalem juz 10kkm i nic, chociaz nic nie robilem...
Zaczalem tylko jezdzic o jeden bieg nizej tzn. troszke bardziej go krecic.


Pozdrawiam,

MM

Kras
17-07-07, 12:07
Zachipować i 1.6 jest bez szans.
IMHO najlepszy wybór do tego auta jeśli się nie kupuje CTR. Byle znaleźć porządny egzemplarz.

mazdam
17-07-07, 12:18
Dodam ze problem z turbo mozna latwo zdiagnozowac.

Trzeba rozpedzic sie na 3/4 dosc do czerwonego i bardzo energicznie zmienic bieg na wazszy
i podloga. Tylko trzeba miec dluga prosta bo przy czerwonym na 4 to moze byc ze 140.

Chodzi o to zeby kierownicznki w turbo musialy sie otweirac zamykac pod duzym cisnieniem. Jesli jest cos nie tak to powinien sie awaryjny zalaczyc.

Pozdrawiam,

MM

REMS
19-07-07, 17:59
Witam ja mam CTDi z 2003 r oznaczenie EP4 i jestem jak narazie BARDZO ZADOWOLONY!!!!Rozrzad 726 PLN w HONDZIE takze spoko...robilem...;)a osiagi????Nie raz ludzie sie lapia mysla a DIESEL slabiutki...a tu na swiatlach po piskach....i...wielkie zaskoczenie!!!!;) Naprawde 101 KM daje rade!!!:) 184 km/h max faktycznie tak jest jak w opisie....spalanie srednio 5,3 l TAKZE POLECAM!!!!!!;)

agent
20-07-07, 07:40
A możesz napisać jakiej firmy pasek Ci założyli bo ciekawy jestem co stosuje ASO?

REMS
20-07-07, 23:18
niestety nie wiem....:(

Honda2525
01-02-08, 21:13
mazdam,
Witaj mazdam
mam do Ciebie krotkie pytanie. Czy , jesli masz jeszcze te Honde 1,7cdti- znalazles w W-wie lub okolicach dobry zaklad mech, ktory poradzi sobie sprawnie z naprawa ? A chodzi, oczywiscie o ten check engine przy braku mocy. Moj mechanik - a jest to szef Perfect Service Japan Auto-zdiagnozowal blad i wyszedl 1101- na razie zmienia filtry, czysci itp, i do tej pory kosztowalo mnie to juz 1100 zl. A honda dalej mocy nie ma i kontrolka silnika zapala sie po 3-4 km. pomoz, jesli mozesz
juz prawie zalamana Iwona

mazdam
02-02-08, 15:43
Witam,

Mi jakos cudownie naprawili samochodzik podczas przegladu na Parowcowej,
nieby mowia ze wymienili tylko filtry i olej ale od tego czasu jak reka odjal.

Ktos na forum streetraing.pl polecil mi ze jesli problem sie powtorzy najlepiej
udac sie do ktoregos z tunerow:
VTG
ul. Dorodna 33
03-195 Warszawa

Masters TUNING
MAREK STASZEWSKI
al.Jerozolimskie 228
Warszawa

Napis potem jak diagnoza. Zycze powodzenia

Pozdrawiam,

MM

qfadrat
03-02-08, 16:29
Warto! Hania z tym silniczkiem smiga jak szalona!!! Milo wcisnac pedal gazu i poczuc jak autko reaguje na Twoje potrzeby. Problemy ?? ja puki co nie mialem zadnych. Co do spalania to juz koledzy napisali.

Pozdrawiam.

Honda2525
05-02-08, 21:59
Witam,

Mi jakos cudownie naprawili samochodzik podczas przegladu na Parowcowej,
nieby mowia ze wymienili tylko filtry i olej ale od tego czasu jak reka odjal.

Ktos na forum streetraing.pl polecil mi ze jesli problem sie powtorzy najlepiej
udac sie do ktoregos z tunerow:
VTG
ul. Dorodna 33
03-195 Warszawa

Masters TUNING
MAREK STASZEWSKI
al.Jerozolimskie 228
Warszawa

Napis potem jak diagnoza. Zycze powodzenia

Pozdrawiam,

MM

Dzieki Mazdam- na razie sprawdze jeszcze ten moj zaklad , dam im szanse ;) niech sie czegos na mojej hondzie naucza. Jeszcze mam nadzieje i dam im tydz. Jak nie poradza- wykorzystam te twoje namiary. Bede informowac o dalszych losach napraw- a tobie zycze absolutnie 0 problemow z silnikiem i milej jazdy ;)

zeus
14-02-08, 08:15
Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy zakupie VIIg po lifcie z CDTI? co jaki czas wymienia się rozrząd ? gdzie szukać wad które mogą być na pierwszy rzut oka ukryte ? (nie pisze o rysach ukrytych kredką ;) )

Honda2525
15-03-08, 18:19
Witam,

Mi jakos cudownie naprawili samochodzik podczas przegladu na Parowcowej,
nieby mowia ze wymienili tylko filtry i olej ale od tego czasu jak reka odjal.

Ktos na forum streetraing.pl polecil mi ze jesli problem sie powtorzy najlepiej
udac sie do ktoregos z tunerow:
VTG
ul. Dorodna 33
03-195 Warszawa

Masters TUNING
MAREK STASZEWSKI
al.Jerozolimskie 228
Warszawa
Napis potem jak diagnoza. Zycze powodzenia

Pozdrawiam,

MM

Witaj Mazdam
i inni milosnicy Hani w dieslu .
Mam pocieszajaca wiadomosc - po ponad miesiacu zajec warsztatowych, po kolejnych wymianach EGRu, czujnikow, filtrow, itp- okazala sie padnieta turbalka. Tylko 2 tyg regeneracji{ bo brak czesci srodka i trzeba czekac po zamowienu] , potem troszke nieszczelny intercooler i oczywista do wymiany lub regeneracji- i NARESZCIE - all OK- noo wszystko nowe to hania smiga az milo. :brawo2: W zasadzie mam nowy osprzet - dziwne tylko, ze przy ok 70000km wszystko tak sie sypie. :/
Robilam to w wasztacie magika od japoncow , nie dojechalam do tuningowcow ani ASO Hondy, szanujac swoja kieszen . I tak wyszlo spooooro. Moja wiedza w temacie palacy sie check engine jest juz niemala, w razie co sluze info
pozdrowka




Troche czasu zlecialo na naprawach, dlatego nie pisalam wczesniej- calosc robot wykonal jednak moj mechanik od japoncow,

jaco-j1
16-03-08, 20:00
No to gratuluję udanej naprawy,Iwona piszesz że przy 70000 tys. wszystko się sypie no nie wiem,ja u siebie mam 120000 tys. i po za jednym przypadkiem kiedy spadła mi moc (nie zaświeciła mi sie w tym czasie żadna kontrolka)do dziś nie mam żadnych problemów a muszę powiedzieć że kiedy mam ku temu warunki lubię przycisnąć,pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy

jaco-j1

Honda2525
16-03-08, 21:37
Jaco- a od kiedy nia jezdzisz? bo moze poprzedni wlascieciel z koniecznosci wymienil .. :(
Tez ci zycze O usterek i jak najdluzej, w koncu to Honda- moze tylko ja mialam takiego pecha. pozdrowka

Seba185
16-03-08, 22:14
ja mam już 154 tys i tez nie miałem takiego problemu i odpukać nie chce mieć ;)

jaco-j1
17-03-08, 08:20
Honde kupiłem na początku czerwca 2007r. (2004r.) auto zostało sprowadzone z Włoch w naprawdę b.dobrym stanie od pierwszego właściciela,książka srwisowa,przeglady co 15 tys. także jestem zadowolony,silnik ma trochę doła tak do 2000 obr. ale idzie sie przyzwyczaić


pozdrawiam

Snajper_NSK
17-03-08, 09:52
Ja swoją kupiłem 21.02.2008 w niemieckim salonie Hondy. Rok produkcji 2003 przebieg 160 000km serwisowane, użytkowana przez starszego(56-letniego faceta), może dlatego przy 137 000 wymienone zostala turbina-pewnie pan nieumiejętniue się z nią obchodził.Jestem bardzo zadowolony narazie(przejechałem 2500 km.) Codziennie robię 110 km. Super dynamiczny silnik, naprawde zbiera się dobrze.Trzeba tylko uważać co się leje do baku i umejetnie obchodzić się z turbiną (chłodzenie i nie katowac jak zimny silnik).

agent
18-03-08, 21:40
Ja mam 139 tys i narazie (odpukać) nie było problemów. Ale naczytałem sie i jakoś nie mam do końca kompfortu z jazdy bo np planuję wycieczkę latem do Norwegii i zastanawiam się czy cos sie nie spier... A całe to chłodzenie turbiny kilkuminutowe jest dla mnie bez sensu. Nie będę siedział w aucie pod domem na parkingu i chłodził. Co innego po jeżdzie na autostradzie ale narazie u nas brak. Jedno jest pewne. Nastęne auto to będzie benzyna. Na jakości Hondy też się zawiodłem. Ostatni odkryłem ślady korozji na zgrzewie przednich drzwi od strony wewnętrznej. Poprzednie modele też miały duży problem z rudą. Kupiłem niedawno drugie auto - zwykła Skodę Fabię i tam mimo 8 lat ani śladu rdzy, zero stuków w zawieszeniu i lepsze wyciszenie w środku. W firmowej Toyocie Corolli to samo.

agent
18-03-08, 21:40
Ja mam 139 tys i narazie (odpukać) nie było problemów. Ale naczytałem sie i jakoś nie mam do końca kompfortu z jazdy bo np planuję wycieczkę latem do Norwegii i zastanawiam się czy cos sie nie spier... A całe to chłodzenie turbiny kilkuminutowe jest dla mnie bez sensu. Nie będę siedział w aucie pod domem na parkingu i chłodził. Co innego po jeżdzie na autostradzie ale narazie u nas brak. Jedno jest pewne. Nastęne auto to będzie benzyna. Na jakości Hondy też się zawiodłem. Ostatni odkryłem ślady korozji na zgrzewie przednich drzwi od strony wewnętrznej. Poprzednie modele też miały duży problem z rudą. Kupiłem niedawno drugie auto - zwykła Skodę Fabię i tam mimo 8 lat ani śladu rdzy, zero stuków w zawieszeniu i lepsze wyciszenie w środku. W firmowej Toyocie Corolli to samo.

jaco-j1
19-03-08, 10:01
Witaj agent,widzę że auto Cię troche rozczarowało,nie musisz stać parę minut pod domem i studzić turbine często wystarczy spokojny dojazd pod dom i to wystarczy,mówisz następne będzie w benzynie,kuzyn (też z Gdańska) ma Audi A4 1.8 na benzynie ma turbinę i też tak jak w diezlu zasady te same fakt mogłoby auto być lepiej wyciszone i te stuki w przednim zawieszeniu ale tak już jest,ja w niecałe 2 tygodnie po zakupie pojechałem do Włoch pewnie że trochę miałem cykora,Hania spisała się znakomicie,upał wielki i klima też dała radę,nie nażekam



pozdrawiam

jaco-j1
19-03-08, 10:01
Witaj agent,widzę że auto Cię troche rozczarowało,nie musisz stać parę minut pod domem i studzić turbine często wystarczy spokojny dojazd pod dom i to wystarczy,mówisz następne będzie w benzynie,kuzyn (też z Gdańska) ma Audi A4 1.8 na benzynie ma turbinę i też tak jak w diezlu zasady te same fakt mogłoby auto być lepiej wyciszone i te stuki w przednim zawieszeniu ale tak już jest,ja w niecałe 2 tygodnie po zakupie pojechałem do Włoch pewnie że trochę miałem cykora,Hania spisała się znakomicie,upał wielki i klima też dała radę,nie nażekam



pozdrawiam

agent
19-03-08, 20:53
Z chłodzeniem tak właśnie robię jak piszesz. Problem tylk że u mnie przed dojazdem do domu jest górka. Poza tym mało w to wierzę i jak ma się popsuć to i tak się popsuje. Zalety silnika diesla zna każdy kto nimi jeździ. Głównie to że mało pali i dobrze się zbiera przy wyprzedzaniu. Przejechałbym się Hondą z nowym silnikiem 2,2 CTDi. Jak narazie mam porównanie do silnika z Toyoty Corolli 1,4 D4D 90 KM i muszę przyznać że 1,7 CTDi Hondy wypada blado przy nim. Lepiej ciągnie od dołu i cichszy.

agent
19-03-08, 20:53
Z chłodzeniem tak właśnie robię jak piszesz. Problem tylk że u mnie przed dojazdem do domu jest górka. Poza tym mało w to wierzę i jak ma się popsuć to i tak się popsuje. Zalety silnika diesla zna każdy kto nimi jeździ. Głównie to że mało pali i dobrze się zbiera przy wyprzedzaniu. Przejechałbym się Hondą z nowym silnikiem 2,2 CTDi. Jak narazie mam porównanie do silnika z Toyoty Corolli 1,4 D4D 90 KM i muszę przyznać że 1,7 CTDi Hondy wypada blado przy nim. Lepiej ciągnie od dołu i cichszy.