PDA

Zobacz pełną wersję : ZAKUP HONDY CIVIC V-gen D15B2



DeeEM
25-04-12, 18:07
Witam, w najbliższym czasie planuje zakup Civica V z silnikiem D15B2, w związku z tym pytanie:
Na co zwrócić w szczególności uwagę przy zakupie tego modelu?
Wiem że podstawy to rocznik, przebieg, stan karoserii itp. ale ciekawią mnie wasze porady :)

Pozdrawiam
(jesli napisałem w złym dziale to sorry)

CameliQs
25-04-12, 21:32
Cześć.

Myślę, że na pierwszy strzał powinna pójść blacharka. Wiem z doświadczenia, że koszt zabawy z mocno zżartą budą może przewyższyć mniejsze, czasem pomijalne wady. Obejrzyj dokładnie czy nie rdzewieje podłoga (między innymi sprawdź pod dywanikami czy nie jest wilgotno), stan progów, stan nadkoli (chociaż same nadkola i tak w końcu będziesz musiał oddać do zrobienia - chyba, że masz zdolności w posługiwaniu się spawarką ;)). Obejrzyj silnik czy nie ma wycieków (jeśli są to skąd - czasem może być tylko spod aparatu zapłonowego = niewielkie koszta, a czasem spod głowicy - wtedy już kilkaset złotych). Przywiąż uwagę do tego czy silnik pracuje równo, nie wydaję niepokojących odgłosów i czy nie kopci. Jeśli jednak wydobywa się dym z rury to przypatrz się jaki ma kolor. Z tego co mi wiadomo - ale mogę się mylić - jasny dym z reguły oznacza przedostawanie się płynu chłodniczego do komory spalania co przeważnie jest związane z uszkodzoną uszczelką pod głowicą, natomiast czarny - z reguły oznacza zbyt bogatą mieszankę (powodem może być np. zużyty filtr). We wnętrzu zwróć uwagę na stan siedziska kierowcy, kierownicy, gałki zmiany biegów. Z reguły po tych elementach najłatwiej zweryfikować przebieg. Co do samego przebiegu to szczerze mówiąc nie przywiązywałbym, aż tak dużej wagi. Wymiana licznika czy jego przekręcenie nie jest filozofią natomiast zadbany silnik - szczególnie w Hondach - posłuży naprawdę sporo kilometrów. Sprawdź także wszystkie szyby i ich numery. Jeśli wszystkie są oryginalne to mniejsza szansa, że miał mocnego dzwona. Nie szukaj na siłę totalnie bezwypadkowego auta, bo będzie Ci ciężko znaleźć. Te auta mają sporo lat, więc prędzej czy później mogły mieć mniejszą stłuczkę.

To chyba na tyle ;).

PS: Nie daj się ponieść emocjom i pamiętaj, że czasem jak się bardzo, bardzo spodoba auto to nie znaczy, że nie znajdziesz lepszego w przeciągu następnych dwóch tygodni. Cierpliwość przy wyborze Civica owocuje.

PS 2: Oczywiście jeszczę wypadałoby sprawdzić zawieszenie ;) Nie mam rozległej wiedzy z tego tematu, więc pewnie pomogą Ci inni.

Pozdrawiam i udanych zakupów.

Van_Dal
25-04-12, 21:35
sama benzyna czy z gazem ?
zawieszenie na pewno będzie miało przynajmniej 1 usterkę ;] znając życie

w silniku hmmm.
jeżeli wlany jest olej 15w40 oraz przewód odmy idący od separatora oleju do kolektora ssącego będzie twardy (nazbierany syf zaślepiający światło przewodu- zauważyłem w 3 d15b2 z którymi miałem do czynienia) to spodziewaj się picia oleju w granicach minimum 0,2-0,3 l/1000 km

jak silnik jeździ na krótkich odcinkach to zawsze będzie kopcił na biało jak jest zimno :) para wodna skrapla się w wydechu i nie ma kiedy odparować bo zanim wydech sie dobrze nagrzeje to już auto jest gaszone.

co do kopcenia to weź zrób tak, umów się na wizytę z rana, najlepiej jak będzie jeszcze zimno, najważniejsze zeby silnik stał nieodpalany całą noc. Odpal i zobacz co wieje z wydechu, NIE POWINNO BYĆ ŚLADU NIEBIESKIEGO LUB CZARNEGO CZEGOKOLWIEK

rozgrzej silniczek, w międzyczasie słuchaj zaworów i innych stuków silnika, oraz jak trzyma wolne obroty, zagrzej i w trasę
niech ktoś jedzie za tym civicem i zrób takie coś

(przy dobrze zagrzanym silniczku) 1 odcięcie, 2 odcięcie 3 już nie musi być pod odcinke ale rozpędź się i wrzuć 5 i hamuj silniczkiem jak obroty spadną i przejedziesz na hamowaniu dystans (im dłuższy tym bardziej miarodajny) około ponad 100m i nagle wrzuć odpowiedni bieg czyli 2 i znowu gaz do dechy

podczas próby tylko podczas odcinki na 1 i 2 może puścić dymka

jeżeli po hamowaniu silnikiem zobaczysz większą chmurkę dymku to odpuść autko bo będzie wpijać olej w 0.6- 1l na 100 km




sprawdź czy czasem pompa sprzęgła nie poci się albo czy nie ma przecieków

pozatym hmmm ;] bardzo dobre autko :)

piotrstrojek
26-04-12, 09:30
Ja to bym chyba najbardziej blacharki pilnował, miałem osobiście dwie Hondy a zetknąłem się z niezliczonymi egzemplarzami i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle że zawieszenie, heble etc sobie bez problemu ogarniesz - czy to po kosztach czy mega profi. Wybór części jest ogromny - zamienników budżetowych i takich z wysokiej półki a i z częściami oryginalnymi nie ma większego kłopotu.

Najbardziej pilnuj blachy - na dzień dzisiejszy gdybym kupował Hondę V gen to mogła by mieć rozwalone zawieszenie i zatarty silnik ale gdybym miała w 100% zdrową blachę to bym ją wziął. W swojej już dwa razy poprawiałem blacharkę i wiem jaki to koszt. Na tych co Ci mówią że zrobią Ci za 1000 całą blacharkę z malowaniem nawet nie patrz - przy Hondzie jeśli chcesz żeby cała blacharka była dobrze ogarnięta na kilka lat to poniżej 2000 ciężko zejść - mówię tu o progach, nadkolach wewnętrznych i zewnętrznych (wiele osób robi tylko zewnętrzne a potem po roku znowu parch wyłazi :/) podłodze bagażnika i ogólnym zabezpieczeniu antykorozyjnym całego auta...

Także w pierwszej kolejności dopilnuj blacharki - nie bierz auta gdzie kupujący powie Ci że blacha jest taka sobie ale za to silnik lux, bo co Ci po tym silniku skoro będziesz miał dziury wszedzie...