PDA

Zobacz pełną wersję : Klima z Vgen. do VIgen.



oorobert
15-07-07, 23:52
Witam zamontowałem sobie klime z Vgen. do VIgen.(3d. EJ9).
Przeczytałem że to nie pasuje ale dopiero jak już zamontowałem :)
Najpierw powiem co pasuje a co nie:

1. przycisk do włączania - nie pasuje (ma inny kształt)
2. wymiennik(osuszacz)znajdujący się w kabinie i termostat - pasuje
3.sprężarka i wszelkie jej mocowania - pasują
4. pasek napędowy sprężarki - nie pasuje (jest za krótki)
5. chłodnica - pasuje
6. górne mocowanie chłodnicy - nie pasuje (ale wystarczy kawałek powyginanej blaszki)
7. aluminiowy pojemniczek z oczkiem do zaglądania - pasuje
8. rurki aluminiowe - nie pasują na odcinku od prawej lampy do osuszacza w kabinie inne rurki pasują. Na szczęście są miękkie , cienką wyginamy palcami a grubszą na kolanie (trochę trudniej),ale jak ktoś ma imadło (jak ja:) to nie stanowi to żadnego problemu.
9. elektryka - nie pasuje (w Vgen. są przekażniki na wiązce elektrycznej łączącej sprężarkę, czujnik ciśnienia i wiatrak a w VIgen jest jakoś inaczej.

Mam pytanie, jak wygląda ta wiązka w VIgen.( muszę sobie ją zrobić tylko niewiem który kabelek do czego) czy oprócz tej wiązki potrzebne są jeszcze jakieś przekażniki, bezpieczniki, czy coś w tym rodzaju ?
Czy ktoś mugłby mi powiedzieć jak to podłączyć (najlepiej jakiś schemacik,tam są tylko 4 kabelki), a może ktoś byłby tak fajny i mi to pokazał , Warszawa okolice Raszyna .
Jutro nabijam gazem i chciałbym to szybko uruchomić bo zrobiło sie gorąco.
Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

Wally
16-07-07, 08:57
Mam w domu manuala of EJ9, tam jest wiazka elektryczna o klimy chyba rozpisana, ale wczesniej niz o 18 Ci tego nie wystawie

emg
16-07-07, 09:33
pamiętaj, że gaz w 5gen byl inny niż r134a

oorobert
16-07-07, 12:21
Jak to inny gaz, był to civic Vgen. 1995r. (podobno).
Pisaliście że po 93r. jest R134a.
Jak naocznie stwierdzić jaki powinien być gaz ?

UkiNH
16-07-07, 15:48
do 93r był R12(freon) a później r134a, na sprężarce jest naklejka i na niej pisze na jaki gaz jest, jeśli niewidać tam to zobacz w parowniku ilu stykowe masz złącze termostatu jeśli 2 to R12, a jeśli 3styki to r134a, oprócz tego różnią się końcówkami przewodów ale to tutaj ciężko opisać:] i mają inne złącza serwisowe więc złego czynnika i tak ci nienabiją bo się nieda:] różnica jest taka że freon jest już teoretycznie neilegalny dlatego ejst troche droższy i niewszędzie ci go nabiją, bo niewszędzie mają, musisz podzwonić po gościach i popytać jeśli masz na freon

[ Dodano: Pon 16 Lip, 2007 ]
ale widze po pierwszym twoim poście że termostat w kabinie pasuje, więc wnioskowałbym że masz r134a:]

bydle
16-07-07, 18:51
oorobert : jakie elementy musze skompletowac do instalacji klimatyzacji, mozesz mi napisac, mam V g. coupe i nie wyrabiam bo i lakier i tapicerka w srodku jest czarna co daje masakryczny efekt i myslalem o tym zeby skompletowac sobie czesci do klimy tylko nie wiem co sie na nia sklada dokladnie.

oorobert
16-07-07, 20:28
Elementy klimatyzacji :
W kabinie :
przycisk do włączania
wymiennik (osuszacz)
obudowa wymiennika + styropian
termostat
gumowa rurka do skroplin
Pod maską :
sprężarka
żeliwne mocowanie sprężarki jest jednocześnie mocowaniem silnika i mocowaniem
napinacza paska do spężarki
pasek napędowy do sprężarki (długość zależnie od silnika)
chłodnica + wiatrak + górne mocowanie chłodnicy
aluminiowy pojemniczek z oczkiem (niewiem jak to sie nazywa) + uchwyt
włącznik ciśnieniowy (jest albo w chłodnicy albo w alum. pojemniczku)
rurki aluminiowe 6szt. gumowe 2szt + 2 mocowania rurek alum.
wiązka elektryczna (zależnie od generacji w Vgen. jest razem z przekażnikami, w
angliku 96r. jest tak samo w innych niewiem)

Proponował bym kupić kompletną instalacje a najlepiej być przy wymontowywaniu wtedy można pozabierać sobie wszystkie te duperele i niema większego kłopotu.

Powodzenia

Wally
16-07-07, 21:08
Dla scislosci to wymiennik (osuszacz) w kabinie nazywa sie parownik a aluminiowy pojemniczek z oczkiem to wlasnie osuszacz. Przyda sie napewno przy rozmowach z serwisami klimacji uzywanie nazewnictwa skraplacz a nie chlodnica :)

ooorobert - moze to Ci sie przyda
http://img108.imageshack.us/img108/4899/schematxg8.th.jpg (http://img108.imageshack.us/my.php?image=schematxg8.jpg)

Marek
03-08-09, 22:51
Od dwóch lat jestem właścicielem Hondy CIVIC i ciągle mam problemy ze
zdobyciem części zamiennych. Jeden z mechaników stwierdził, ze do tego samochodu pasuje tylko olej. Został sprowadzony do Polski z USA. Tak naprawdę to ten samochód jest identyfikowany tylko przez serwis na
podstawie numerów nadwozia. Wszystkie części muszę kupować w oryginale
za potworne pieniądze. Ostatnio wysiadł mi osuszacz -- skraplacz z
klimatyzacji, mogę oczywiście sprowadzić go przez serwis ale za jedyne
520 zł netto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie możliwe przecież, że ten jak mu tam osuszacz był produkowany tylko dla tego jednego modelu?
Gdzie w ogóle zdobyć jakiekolwiek informacje na temat tego samochodu,
może jakiś katalog.
Może któryś z kolegów już sobie jakoś radzi. Proszę o pomoc!!
Podaje wszystko co wiem i co jest pewne:
HONDA CIVIC 1.6 KAT rok prod. 1997 (tak stoi napisane w dowodzie rejestracyjnym, z kodu VIN wynika chyba inna data produkcji)
2HGEJ6555WH901249
Chętnie nawiąże korespondencję z kimś kto ma taki samochód.
Jeżeli o mnie chodzi to tak powoli mi się odechciewa tej Hondy
Wstąpiłem do Klubu i czytam różne opinie. Zdaża się, że nie wszystko rozumiem np. 5generacja czy 4 generacja
Pozdrawiam
Marek

Tompro
03-08-09, 23:20
Trza przyznać, że zdolny jesteś ;) Masz 6 generacje.

Wspomniany osuszacz. Jak chcesz to napisz do nich czy na pewno podpasuje do Hondy Civic EJ6 z 97r., ale pisze, że tak.

http://www.climateam.com.pl/product_info.php/cPath/31/products_id/817

micado
28-04-15, 01:18
Witam, z jakiej inne wersji civica będzie pasować chłodnica klimatyzacji (skraplacz) do civica eg4 z 94?


na allegro znalazłem coś takiego z 5D mc2 i na oko wygląda podobnie do tej która mam w eg4, będzie pasować u mnie?
http://allegro.pl/chlodnica-klimy-civic-1-8vti-5d-mc2-b18c4-97-00-i5294977056.html

leszek kojder
11-07-16, 12:49
Witam, czy ktoś może udzielić rady jak podpiąć instalację klimy z 5 gena do 6?