PDA

Zobacz pełną wersję : Co "stuka" w tylnim kole podczas hamowania?



civicmax
15-07-07, 22:48
Od wczoraj podczas hamowania a konkretnie w ostatnich momentach cos stuka wyraznie w tylnim lewym kole.Udało mi sie stwierdzic tylko ze reczny nie lapie wlasnie na tym kole i co najwazniejsze jak podniesiemy auto i oczywiscie na spuszczonym recznym to kolo obraca sie z wielkim trudem.Cos sie zapieklo? I co stuka? Wlasnie wczoraj malowalem bebny no ale to chyba przypadek ....

marcov
15-07-07, 22:54
a sciagales bebny przy malowaniu? rozbierz je jeszcze raz i sprawdz czy wszystko jest na swoim miejscu, czy przypadkiem okladziny sie nie odkleily i czy wszystkie sprezynki sa cale

civicmax
15-07-07, 23:26
Beben byl nie sciagany do malowania...

marcov
15-07-07, 23:39
ale fakt faktem ze cos nie gra - wiec rozebranie cie nie ominie

civicmax
16-07-07, 11:01
Napewno masz racje, rozebrac musze, nigdy tego nie robilem...no ale musze sie za to wziasc bo to wkurzajace ..stukot jest dosc glosny...jesli ktos ma pomysl co to mloze byc, bede bardzo wdzieczny

tomek
19-07-07, 12:13
marcov, ma rację to moze być odgłos pochodzący z odklejonej okładziny, ale bez zdjęcia bębna nic sie nie da stwierdzić jednoznacznie. Na pewno nie czekaj tylko zdejmij bęben, kiedyś jak jeździłem małym fiacikiem to miałem podobnie i jak mi odklejona odkładzina podeszła pod drugą szczękę to mi zablokowało koło i była mała potańcówka na ulicy. :d

civicmax
19-07-07, 12:32
No i powod byl dosc błachy, okazalo sie ze rdza i jakis syf z bebna wpadly do srodka i to dawalo taki efekt..wyczyscilem w srodku i juz nie stuka, przy okazji okazalo sie ze klocki sa do wymiany:).pozdrawiam i temat mozna zamknac