PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat QP czy HB



MrKukocz
15-07-07, 18:18
Witam,
od poczatku bylem przekonany za kupnem QP ale ostatnio dużo sie zastanawiam czy aby dobrze robie.
Sprawa jest prosta QP jest duzo drozsze za 10km wiecej + bagaznik oplaca sie za to tyle placic?? Wlasnie w tym sek.
HB jezdzilem i powiem podoba mi sie jest SUPER nie wiem jak sie jezdzi QP??
HB nawet momentami bardzij mi sie podoba od QP :/ cóż.

Bardzo proszę Was o pomoc i rade. A moze sedan :speszony:

?
Pozdrawiam :)

raMMzes
15-07-07, 18:37
Zależy do czego kupujesz auto, z kim jeździsz, co wozisz. Jeśli codziennie do pracy zabierasz 2 metry sześć. papierów, to bierz coś, co ma bagażnik, czyli nie hatchbacka, który w przeciwieństwie do pozostałych ma tylko kuferek, np. na parasolkę ;)

Jeśli zależy ci na tym, żeby panie się za tobą oglądały na ulicy, to bierz coupe :)

Jeśli masz psa, kota, albo innego sierściocha, lepsza będzie dodatkowa para wrzwi w sedanie...

To naprawdę jest indywidualna decyzja, nikt jej za ciebie nie podejmie...

Jeśli cię stać - szukaj coupe w dobrym stanie, jeśli nie, może hatch 1.6?

MrKukocz
15-07-07, 20:39
Mysle raczej o HB badz QP z tym, ze ciekaw jestem jakie sa roznice w osiagach i stylu jazdy pom. tymi 2 autkami?
Czy naprawde warto wydać tyle kasy za te pare koni wiecej + bagaznik.

Bagaznik dobrze miec ale obecnie nie jest mi aż tak potrzebny. Wiem jak HB jezdzi szkoda ze nie mam okazji przejechania sie QP :speszony:
Wiadomo chodzi o kase. Jesli QP poza wygladaem + bagaznikiem ma cos w sobie co jest warte wydanai tej kasy to bede zbieral.

Napiszcie swoje spostrzeżenia i opinie na ten temat.
Dzieki :aloha:

LIO
15-07-07, 21:12
Czy naprawde warto wydać tyle kasy za te pare koni wiecej + bagaznik.
a to nadwozie dodaje koni ?

mozesz kupic w obu nadwoziach takie same silniki, z tym ze w coupe nie dostaniesz najslabszego 1.3, które jest w HB, ale natomiast w HB dostaniesz VTI, którego nie bylo w QP.
Sprecyzuj sobie co Ci sie bardziej podoba, do czego bardziej potrzebujesz auto, jaki chcesz miec silnik i podejmij męską decyzje. Tutaj ile osób tyle zdań.

Kazde nadwozie jest ładne i cos w sobie ma. Jesli egzeplarz zadbany, to kazdy moze sie podobac.
Ja bym bral Coupe. Piekna dupka, ladniejsze wnetrze, wiekszy bagaznik, róznica w osiagach przy tych samych jednostkach nie odczuwalna.

MrKukocz
15-07-07, 21:54
jesli chodzi o QP to interesuje mnie silnik 15, 101km

pomierdor
15-07-07, 22:36
w style jazdy jak dla mnie jest różnica w pokonywaniu zakrętów,sedanem i qp mniej wiecej znam granice uślizgu tyłu a hb zdażyło mi się mieć nikontrolowane poślizgi z których na szczeście siakoś sie wyjechało, rozstaw osi minimalnie się różni ale rozkład masy już jest dosyć spory przez wystający(bądź nie wystający)kufer.ale jest to byc może tylko moje odczucie.ja polecam qp

MrKukocz
15-07-07, 23:04
A jesli chodzi o silniki to nie jest tak ze w QP silniki zaczynaja sie od db7 1,5 w gore a w HB nie ma silnika db7 1,5???

pomierdor
15-07-07, 23:09
mrkukocz przejży lepiej tabelki z silnikami i modelami bo się mylisz co do hb

MrKukocz
15-07-07, 23:25
mrkukocz przejży lepiej tabelki z silnikami i modelami bo się mylisz co do hb

chcialbym zobaczyc ta tabelke z podzialem na poszczegolne modele.
znalazlem tylko to http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25310
ale bez podzialu/ wiec jak jest? moze link plz

raMMzes
15-07-07, 23:32
Tu masz praktycznie wszystkie silniki w 5gen:
http://img250.imageshack.us/img250/5016/4gennnkopiadt3.jpg

A tu dyskusja: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=28154

Ogólnie w HB masz do wyboru 1.3, 1.5 (d15b2) i 1.6 (vti + vtec), reszta są tak mało popularne, że można je praktycznie pominąć (zdarzają się jeszcze d15z1 i d15b7).

w coupe masz: 1.5 (d15b7) oraz 1.6 vtec.

MrKukocz
16-07-07, 00:20
Tu masz praktycznie wszystkie silniki w 5gen:
http://img250.imageshack....nnnkopiadt3.jpg

Dziekuje raMMzes za to co chcialem.
Ale jak widac QP ma o 10konikow wiecej dlatego mysle ze osigi tego modelu beda lepsze od HB.

Jakbym wziol QP 1,5 101KM to chcialbym gaz zaladowac.

esco
16-07-07, 01:45
Qpeta, polecam :D


(rekalama)

raMMzes
16-07-07, 07:55
akbym wziol QP 1,5 101KM to chcialbym gaz zaladowac.

d15b7 spali ci mniej od d15b2, jak się postarasz, więc gaz nie jest potrzebny. Chyba, że robisz paręset km dziennie :)

Neurochirurg
16-07-07, 11:08
Tak jak wspomnieli Panowie wczesniej wybór QP a HB to sprawa przeznaczenia auta.

Ja osobiście nie miałem z tym problemu i moje nowe auto to piekna coupe. Piekny sportowy wygląd (niedługo pokażę to cudo na forum), mało kto się nie obraca albo nie przystaje na jej widok, swietna jazda, fajne wnetrze, pojemny bagażnik (wczoraj sprawdziłem) i w odpowiedzi na Twoje pytanie czy warto wydać więcej kasy odpowiadam - WARTO!

Pozdrawiam

redzikm
16-07-07, 16:06
Potwierdzam słowa Neurochirurga, ja mógłbym opowiadać 15 minut o przewadze coupe nad hb. Koledzy wyżej napisali kilka powodów dzięki którym wybór pada na coupe.

Ja miałem śmieszna opcje jak kupowałem samochód, chciałem kupić jak najtaniej bo było mało kasy. A ojciec zobaczył obie budy i mówi "ja Ci dołoże ale bierz większego:)"

MrKukocz
16-07-07, 16:24
a mi cos ostatnio odbija na punkcie HB nie wiem dlaczego ale zaczyna mi sie bardziej podobac :piwo:

redzikm
16-07-07, 16:29
Tzn przeglądając zdjęcia z różnych stron świata można się przekonać do hb ale one są kokretnie zrobione. No i pozatym więcej zdjęć jest hb niż coupe i to wchodzi w krew, podświadomie może się wydawać że można go fajniej "(stuningować)"

pompek
16-07-07, 17:32
ja najpierw miałem HB (D13B2), teraz mam QP (D15B7)... osiągów nie porównuję bo nie ma sensu (musi ktoś porównać kto jeździł B2 i B7) katalogowo w sprincie 0-100 km/h jest różnica 0,1s. na korzyść QP... realnie chyba troszkę więcej... jeżeli chodzi o wygląd to QP napewno ma bardziej sportową linię i bardziej wyróżnia się z "tłumu" aut... jeździ ich także mniej, co też jest dla mnie argumentem za... bagażnik jest zaletą nie do przecenienia... też myślałem, że nie jest mi aż tak potrzebny... a jest

yavor
16-07-07, 19:00
Czy ktoś, mógłby zobrazować wspomniane różnice w wnętrzach QP i HB 6gen.?

wojtaspan
16-07-07, 20:45
qpe
czarna dużo ładniejsza deska rozdzielcza, we wszystkich wersjach
fotele i boczki z lepszego i ladniejszego materiału
lepsze wyposazenie standardowe:>

sam mam 3 drzwiową ale qpe dla mnie jest dużo ładniejsze!

raMMzes
16-07-07, 21:48
Może powiem tak... Gdybym miał trochę rozumu wcześniej, kupiłbym coupe :)

adasiek_
17-07-07, 01:41
qp qp qp qp qp i jeszcze raz qp !! :P jesli chodzi o moj gust - ladniejsza bryla i funkjonalniejsza (bagaznik na prawde spory) :afro:

witekkij
17-07-07, 10:40
produkcja:
QP=USA
HB=JP

redzikm
17-07-07, 11:09
produkcja:
QP=USA
HB=JP

Czy to o czymś świadczy?? Bo nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli.

Respev
17-07-07, 11:53
produkcja:
QP=USA
HB=JP
I co z tego? O ile się nie mylę, telewizory LG są produkowane również u nas w Polsce, czy to znaczy, że są gorsze?