PDA

Zobacz pełną wersję : zwarcie (?) w EJ9, rozrusznik nie kręci



exterytorialny
23-04-12, 10:08
Witam, moja Honda odmówiła właśnie współpracy... Chciałem zapalić na ciepłym silniku. W momencie włączenia zapłonu coś strzeliło, wszystkie kontrolki przygasły i przekaźnik pod schowkiem zaczął terkotać. Rozrusznik ani drgnął.

Myślałem, że to akumulator bo w zimie 2-3 razy odmówił posłuszeństwa. Podłączyłem się do akumulatora drugiego samochodu, przekręcam kluczyk i dalej nic. Wszystkie kontrolki gasną, w aucie do którego się podłączyłem aż obroty siadały. Kontrolki gasną dopiero w momencie włączenia zapłonu. Wcześniej zwarcie się nie robi i wszystko (radio, szyby) działa normalnie.

Przetoczyłem kawałek auto na 3 biegu i silnik się kręci, nic się nie blokuje. Co to może być??

Silnik 1.4 ej9 z 1998r.

Van_Dal
23-04-12, 14:18
automat rozrusznika do wymiany

lozek
23-04-12, 14:44
Jeszcze jest szansa, że straciłeś masę od strony skrzyni i nie ma połączenia - miałem podobne objawy jak u mnie się to stało

jasiek09
23-04-12, 15:02
Jeszcze jest szansa, że straciłeś masę od strony skrzyni i nie ma połączenia - miałem podobne objawy jak u mnie się to stało
Też stawiam na brak którejś z mas

exterytorialny
23-04-12, 17:53
Sorry za głupie pytanie, ale czy mogę spróbować odpalić ją na pych, żeby dojechać do warsztatu?

lozek
23-04-12, 18:23
Sorry za głupie pytanie, ale czy mogę spróbować odpalić ją na pych, żeby dojechać do warsztatu?

Sprawdź masę - to jest 1min roboty albo załóżmy max 5 jeżeli chcesz ja odkręcić, przeczyścić i przykręcić.

Odpalanie na pych raczej nic nie da jak rozrusznik w ogóle nie działa.

exterytorialny
23-04-12, 18:38
Sprawdź masę - to jest 1min roboty albo załóżmy max 5 jeżeli chcesz ja odkręcić, przeczyścić i przykręcić.

Odpalanie na pych raczej nic nie da jak rozrusznik w ogóle nie działa.

Jest gdzieś zdjęcie lub schemat gdzie szukać tej masy? można się tam dostać od góry czy trzeba zaglądać od dołu?

lozek
23-04-12, 18:52
Od góry, jest pod dolotem.

idzie od skrzyni do podłużnicy. nie sposób nie zauważyć

Van_Dal
23-04-12, 20:47
jak pisze że kontrolki gasną w momencie przekręcenia na pozycję zapłon ? w sumie jak to wygląda ? jak w pozycji zapłon kontrolki zaczynają sie dopiero świecić?

chyba że chodzi o pozycję rozruch
to wtedy stawiam na brak masy :(

Saiti
23-04-12, 22:01
chyba że chodzi o pozycję rozruch
to wtedy stawiam na brak masy

jak gasną to raczej masy :)

exterytorialny
24-04-12, 15:02
Dzięki za okazaną mi pomoc. Pisząc o kontrolkach gasnących w pozycji zapłonu miałem na myśli rozruch.

Dziś podholowałem się do mechanika i tutaj zonk :) Po objawach mechanik w ciemno obstawił akumulator i nie mylił się. Na nowym autko zapaliło bez problemu. Cieszę się, że to tylko to. Myślałem już, że zawiodł mnie niezawodny samochód, a to tylko polska myśl techniczna do niego włożona (poprzedni akumulator był z Centry).

csjabolcs
01-05-12, 23:25
Sprawdź masę - to jest 1min roboty albo załóżmy max 5 jeżeli chcesz ja odkręcić, przeczyścić i przykręcić.

Odpalanie na pych raczej nic nie da jak rozrusznik w ogóle nie działa.

Da się odpalić "na pych" omijając rozrusznik, żeby dojechać do warsztatu. Grozi to uszkodzeniem silnika jak pasek rozrządu przeskoczy albo się zerwie. Najlepiej robić to na wbitej tójce :p