PDA

Zobacz pełną wersję : woda pod nogami kierowcy i pasażera za kierowcą



carlosv
21-04-12, 16:32
Witam, mam mały problem, szukałem w szukajce ale nic podobnego nie znalazłem lub problemy jaki znalazłem mnie są ok.
Po wczorajszej jeździe mam wodę pod dywanikiem kierowcy i pasażera za kierowcą, nie mam pojęcia skąd ta woda się wzięła:(. wczoraj cały dzień Hania jeździła w deszcz i czasem po kałużach. Dodam że mam dobrą podłogę, odpływy spod szybra i spod przedniej szyby są ok (lałem wodę, wszystko spływa przy chlapaczach odpływami, nic nie przesiąka do środka).
Czy jest jeszcze jakieś miejsce gdzie może się dostawać woda bo np coś się zapchało lub sparciało? Dodam że tej wody było sporo pod nogami kierowcy, z tyłu już trochę mniej, póki co nie mam pomysłu gdzie może lecieć, byłem u blacharza który mi robił podłogę i powiedział że czasem są odpływy gdzieś przy progach i się mogą zapychać ale w tą opcje wątpię. Jak ktoś coś wie w temacie to proszę o info lub link do tematu z odpowiedzią/podpowiedzią.

karmel
21-04-12, 19:48
Fajka od węża szyberdachu, od strony kierowcy, po lewej stronie w błotniku, wystarczy odciągnąć trochę wykładzinę i będzie ją widać, możliwe że to to. Jeśli to nie podszybie to innej możliwości nie widzę, mimo wszystko sprawdził bym czy tam nie cieknie, jak masz zapasowe spinki to warto ściągnąć i przykleić uszczelkę. Jeśli leje się od strony kierowcy z szyberdachu, to nie powinno być wody od strony pasażera. Jeśli tam też jest to bardzo możliwe że to podszybie. Ewentualnie ściągnij listwy dachowe (oddzielające powierzchnie dachu od słupków), są one na zapinkach, trzeba podważyć śrubokrętem. Tam mógł wykruszyć się klej łączący części karoserii. Innych możliwości nie ma, chyba że masz zgnite słupki pod szybą przednią, albo inne tego typu niestandardowe rzeczy...

carlosv
21-04-12, 21:14
mam pękniętą przednią szybę na dole od strony kierowcy, wczoraj miałem powódź, dziś zauważyłem pęknięcie, na pewno nie było go wcześniej. Czy to może by przyczyna tej powodzi?

karmel
21-04-12, 22:08
Nie mam pojęcia, ale zawsze możesz wziąć butelke z wodą i lać, sprawdź też pozostałe miejsca;)

carlosv
21-04-12, 22:59
ok, bede sprawdzał, ale póki co już się ugadałem na wymianę szyby (i tak trzeba to zrobić).

davidcom
21-04-12, 23:17
A moze gdzies po antenie sie leje.

carlosv
22-04-12, 03:04
A moze gdzies po antenie sie leje.
nie mam anteny w dachu, jedynie z tyłu przyklapie (nadwozie - sedan)

vgens
02-05-12, 09:37
Witam

Mnóstwo bylo postów na ten temat i mnóstwo tematów nie tylko na tym forum. Ja borykałem sie z tym 2 lata. Mnóstwo wody pod dywanem. I zaginanie blaszki tak jak inni piszą "GÓWNO DAJE" jesli masz kanaliki zapchane to i tak to nic nie ratuje. Ja rozebrałem cały schowek, a nastepnie całą wentylacje zdjąłem mieszczaca sie pod schowkiem. I problem był na samej górze. Jak sie okazało była maleńka dosłownie wielkosci główki od szpilki dziura. Przy myciu auta, i po deszczu woda sciekała bardzo powoli takim ciurkiem. Po czym zbieralo sie jej dosyc duzo. Zatem zdejmij całą wentylacje filtry itp niech ktos z gory leje wodą ( najlepiej jak podszybie zdejmiesz zeby troszke swiatla wpadalo do srodka, nastepnie mocna najlepiej ledowa latarka i szukaj gdzie leci. Na potwierdzenie tezy, kumpel miał to samo, doslownie w tym samym miejscu, to nie była przezarta dziura tylko po prostu fabrycznie zostala na samej górze w prawym górnym rogu. Wyczyscilem dokladnie, nawalilem silikonu i jest miodzio. Jak dam rade to poszukam zdjec bo zrobilem wtedy ;) A co do wody z tyłu to przelewa Ci sie normalnie od przodu, tez myslalem ze z tylu jeszcze cos jest, ale to normalnie przechodzi na tył. Musisz zedrzec cały dywan i wszystko bedziesz miał jak na dloni.