PDA

Zobacz pełną wersję : econo vtec problem



kbl100
14-07-07, 11:40
Witam wszystkich,

Kilka dni temu zakupiłem sobie nowego civica :aloha:

Jest to silnik o ile sie nie myle D15Z6 eco vtec

ek3

Problem polega na tym ze przykładowo jade sobie na trasie 90 km/h i jest wszystko ok, pedał przyspieszenia trzymam mniej wiecej na tym samym poziomie, niekiedy sie zdazy ze jest zakret i trzeba zwolnić a nastepnie przyśpieszyć. Przykładowo wyjezdzam z takiego zakretu i zeby lekko podgonić znowu do 90 czy tam 100km/h daje malutko gazu a autko zaczyna rwać do przodu jak głupie, poprostu czuć moc auta. Póżniej sobie tak myśle no to zrobie tak jeszcze raz, zwolniłem do 85 i znowu daje powolutku gaz i ni ciula nie chce juz tak iść jak wtedy, zbiera sie do tej 100 2 razy wolniej.

I teraz nie wiem czy tak ma być czy tez nie.

Od ilu tys obrotów zmieniają sie fazy rozrządu ??
v-tec tak działa czy co ?

na kompie nie mam zadnych błedów, w czasie takiej jazdy świeci mi cały czas econo :d

kwiatus19
14-07-07, 12:54
Ten typ tak ma, czasem nie przyspieszając zbytnio można poczuć "skok" mocy, a czasem dając mocniej gazu nie ma tego efektu.
A co do tematów RPM przy których załącza się VTEC to............ było już parę razy, i niech kolega się troszkę wysili i poczyta sobie forum. :zasady:

kbl100
14-07-07, 13:12
heh to pewnie wszystko ok. Ile ci pali paliwa? bo widze ze masz ten sam silniczek mi na trasie przy 120-130 km/h wyszło 6 litrów z groszami. Pytałem o tego vteca tak przy okazji :) ogólonie jestem zadowolony z autka

karas
14-07-07, 15:06
dokladnie jak kolega napisal ten typ tak ma. \jadac caly czas 100km/h(tryb econo) jestes w stanie zejsc poniezej 5l/100 km :d

kbl100
14-07-07, 23:15
Myślałem ze coś jest nie tak jak jade to wydaje mi sie jakby vtec raz sie załanczał a raz nie no ale spoko jak tak ma być to ok. Szukałem, i nie znalazłem od jakich obotów sie załancza w v-tec w econo ? z obserwacji wydaje mi sie ze tak pomiedzy 2500 a 3000 jak sie myle to poprawcie mnie. dzięki za pomoc

kwiatus19
15-07-07, 01:32
Dobrze Ci się wydaje z tymi obrotami. :afro:

Mi moje autko połyka około 6l, wcześniej paliło troszkę więcej ale po wymianie wydechu (standardowy, żadne przeloty czy tam sporty :d ) spalanie spadło a raczej osiągnęło normę.
Zejście poniżej 6l jest możliwe, tylko trzeba być człowiekiem spokojnej natury, nie śpieszącym się nigdzie :d .

harnas
15-07-07, 05:46
z zalaczaniem v-teca moga byc problemy :bicie: :ban:

MrUkAs
30-05-08, 16:33
Mam problem z palaca sie kontrolka econo. Mianowicie zawsze zapalala mi sie na 3, 4, 5 biegu tak od 2000 do 3300 obrotow. Teraz cos sie pozmienialo swieci sie na 3 do 3000 obrotow, na 4 tak do 2700 a na 5 juz do 2500 pozniej juz sie nie chce zapalac. A przy 100km/h juz sie nie pali, a wczesniej sie palila tak do 120km/h.

Czyzby oznaczalo to ze auto bedzie mi wiecej palic? Teraz pali mi okolo 5,5l na 100. Co zrobic, czego szukac? Niedawno dolewalem STP do wtryskiwaczy.

Czuje, ze auto jest slabsze, glosniejsze bo w srodku jest dosc glosno... :|

Restart kompa cos pomoze? Jak robi sie restart kompa? Wystarczy zdjac tylko klemy od aku? jak mam alarm to czegos nie schrzanie w alarmie?

siwas
30-05-08, 19:06
hej
to ze kontrolka econo sie nie pali wcale nie znaczy ze nie jedziesz w trybie eco.
Przypomnij sobie czy nic poza dolaniem tego specyfiku nie robiles....mi zaczela ekono wariowac jak zmienilem skrzynie na krotsza ;)

MrUkAs
30-05-08, 21:59
Nic kompletnie nie robilem poza dolaniem tego STP oraz tankowaniem. No jedynie przekazniki przy klimie wymienilem...Martwi mnie to, ze nie pali sie kontrolka + to ze auto wydaje mi sie slabsze i glosniejsze :(

fazer1985
31-05-08, 17:03
A olej w jakiej ilosci jest w silniku ?? VTEC potrzebuje odpowiedniego cisnienia do pracy ;] a moze po dolaniu tego czegos ruszyl sie syf z baku i poszedl na wtryskiwacze... Jezdzilo by to gorzej nie wiem czy glosniej... i palilo wiecej bo sonda mogla by wykrywac caly czas zauboga mieszanke nie wiem tylko jak to jest w VTEC-E bo tam niby caly czas jest bardzo ubogo ;]

MrUkAs
31-05-08, 17:35
Olej jest na polowie miedzy min i max. Dzisiaj jak jechalem 10km w jedna i druga strone to z kontrolka bylo OK, tylko jeszcze to ze glosniej fura chodzi...A ten specyfik STP to juz kilka bakow wczesniej wlalem...

rafnexster
31-05-08, 21:57
u mnie jest podobnie z tym że u mnie dzieje się to przy 2000obr. jak ciągne ją równo i Hanka przekracza te 2000obr. to odczuwam jakby ktoś za mnie dodawał gazu :) tak jest za każdym razem jak jade w trybie "Econo" - trochę to dla mnie niezrozumiałe, bo zawsze kojażyłem takie rzeczy z załączaniem Vtec-a.... ale przy tych obrotach?????

hcc
31-05-08, 22:19
Hanka przekracza te 2000obr. to odczuwam jakby ktoś za mnie dodawał gazu

to normalne w tym silniku wszyscy tak mamy :)