PDA

Zobacz pełną wersję : Gumowe podkladki pod sprężyny



NFS
12-06-05, 15:02
ostatnio gdy zadałem pytanie na ten temat, zostalem zjechany ze tak nie mozna("bo nie"), ze sie zabije i moj temat zostal zamkniety. teraz kupiłem ksiazke serwisową i tam jest cos takiego:

http://img.photobucket.com/albums/v497/grze/foto001.jpg

...wiec ponawiam pytanie:
czy mozna wsadzic podkladki pod spreżyny zeby nieco podniesc przód auta?

Pati
12-06-05, 15:58
TE podkładki tam muszą być, żeby ułożyć odpowiednio sprężynę w kielichu. Nie służą do obniżania/podwyższania.

NFS
12-06-05, 16:26
wiem.....

ale skoro już są fabrycznie to znaczy ze mogą być takie cuda pod sprężyną i nic sie złego nie stanie.

wiec może sprecyzuje pytanie:
czy jesli już są to mogą być troche grubsze zeby procz centrowania spręzyn podwyzszały tez troche zawieche?

igor
12-06-05, 18:38
nie nie moga byc poniewaz ta gumka jest optymalna, jak wsadzisz inan zmienisz charakterystyke zawiechy kumasz??

zreszta jak chcesz podwyzszyc to bys musial dac rczej dosc gruba te gumke

LIO
12-06-05, 21:04
jak dasz wieksza ta gume, to sprezyna bedzie bardziej scisnieta. Sadzisz ze przez to auto sie podniesie ???

NFS
12-06-05, 22:30
Ta sprężyna sportowa i tak na gorze (kilka zwoi) jest sciśnięta i nie pracuje, a podczas jazdy pracuje jej dolna lub środkowa część, a te gumy (ogólnodostępne w sprzedaży zresztą) wkładane międzu zwoje podnoszą o jakieś 3cm co mnie satysfakcjonuje.

elmer
12-06-05, 23:30
Tak wsadz juz te gumy, pospawaj, poklep mlotkiem, zalej betonem i przywiaz sznurkiem.

VTD.

NFS
13-06-05, 13:15
Nie no bez nerw, ja chciałem tylko rzeczową podpartą konkretnymi powodami odpowiedź a nie nie bo nie albo chcesz się zabić to załóż. Nic to, dzięki i za te odpowiedzi. pozdrawiam wszystkich skośnych.

boomer
13-06-05, 13:33
na forum.tuning.pl jest podobny watek w technicznym i tam Wombat w tradycyjny juz dla siebie sposob opisal co, jak, dlaczego

jinjet
13-06-05, 13:39
dobra nic odkrywczego juz tutaj nei wyczytamy.