PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne objawy jakby zastane pierscienie



Whiplash
18-04-12, 19:47
opisze dziswne zachoiwanie hanki, jednostka d15b2 doprezona, remont robiony w wakacje do tego czasu smigala zero brania oleju i kopcenia nawet przy odcinie do puki nie dmuchnelo uszczelki pod glowica, wiec stwierdzilem pospiechu nie mam robie mini-me, glowice b2 na zlom, w miedzy czasie sciagnolem miske zeby ja umyc bo sie juz lekka maz zrobila po wydmuchanej uszczelce i tak motorownia sobie stala z miesiac, wczoraj poskladalem wszystko, glowica obrobiobna od a-z nawet zawory na 2 katy;). poskrecane wszystko miska zalozona olej zalany, glowa dokrecaona nawet wiecej niz fabryka dala 85nm dla pewnosci;).

Pierwsze co chcialem sprawdzic kompreche (silnik nie odpalany po zlozeniu) bo w koncu CR bliskie 12:1 a wiec miernik i jazda, ku mojemu wielkiemu zdziwienu
1 cylinder - 3.5bara:eek:
2 cylinder - 3 bary:eek:
3 cylinder - 16 barow;)
4 cylinder - 16 barow

wlasnym ocza nie wieze co jest grane, robie nastepna probe i wielkie zdziwienie na 1 cylindrze 16 barow ( miernik jest sprawny) pomiar drugiego znowu 3 bary:eek: no to proba olejowa bo glowy jestm pewnien i mamy 10 barow:eek:, dzis sie juz zdenerwowalem i odpalilem motorownie zagadala na wszystkie 4 gary ale po porzadnym rozgrzaniu i przygazowce do 4krpm niebiesko za autem:(

co o tym myslicie?? przez miesiac bez oleju i ze sciagnieta glowa pierscienie sie przywiesily ?? normalnie pompowalalo manometr jakby ich nie bylo:( moze znacie juz taki przypadek bo mi rece opadly, co teraz zrobic targac znowu gore i pierscionki ?? czy poprostu porzadnie ja przegonic i moze bedzie dobrze

Budziniak
18-04-12, 20:28
a pamiętałeś o tym aby wysmarować gładzie cylindrów olejem i ogólnie nalać troszkę oleje na tłok od góry ? bo jak zdjąłeś głowicę i zostawiłeś od tak no to ... :)

Whiplash
18-04-12, 21:02
nie smarowalem olejem, i wiem ze moze byc to objaw korozji ale bynajmniej nei widzialem a przed zalozeniem glowy obracalem silnikiem zeby wyczyscic gladzie z pylu i syfu ktory sie nasypal ze sciagania starej uszczelki z bloku

przed chwila kumpel dzwonil ze ja porzegonil i nie zauwazyl zeby kopcila jak wracal a jak odjezdzal to walila na siwo nawet przy 2krpm

jutro zrobie pomiar kompresji czy wrocila na drugi cylinder, masakra jakas coraz bardziej mnie moja hania zadziwia;)