PDA

Zobacz pełną wersję : problem po swapie d16y7 -> d15z6



Bila
17-04-12, 23:47
witam, problem jest po swapie na d15z6, komplet wiazka i tak dalej, podlaczone wszystko i rozrusznik kreci, nie odpala, sprawdzalem pompe do listwy paliwo dochodzi, do aparatu kable ida dobrze do kostki, prad dochodzi, aparat dobry

czy moze byc tak ze imo blokuje iskre ? jakie mogą być przyczyny tego ? po przekreceniu kontrolki engine i abs gasna przed zaplonem, po zaplonie kreci i nic .. walcze z tym sporo ktos ma jakis pomysl jak to sprawdzic ? sprawdzalem miernikiem czy do wtyczki z kostki w kompie kazdy kabel dochodzi i wszystko gra, probowalem samodiagnostyki ale nie wyskakuje zaden blad ( zworka 2 pinowa, przekrecam kluczyc i nic, check swieci caly czas)

jakiś pomysł ?

Gąsior
18-04-12, 07:42
zobacz czy jest iskra na świecach

Bila
18-04-12, 08:05
nie, pytając czy imo możę blokowac iskre miałęm na myśli fakt iż iskry nie ma

powiedzcie mi tak:

czy świece w d16y7 są takie same jak w d15z6 ? przelozylem ze swojego bo mialem prawie nowe, a te w z6 byly w marnym stanie
- czy gdyby inne były złe mogło by powodować to brakiem iskry ? isra powinna być nie zależnie chyba od tego czy świece są od tego modelu czy nie

- mam 2 pary kabli zapłonowych wiec tutaj problem odpada, aparat zapłonowy sprawny bo wcześniej działał - co prawda mam pewne zastrzezenia co do niego wiec dzisiaj sproboje jakiś skołować i przełożyć, ew ten przełoże do innej budy i zobaczymy czy zagada

co może być zwalone jeśli przeloże aparat do drugiego auta i zabangla? :O

Bila
18-04-12, 22:12
ponawiam pytanie, czy imo moze blokowac sama iskre ?

pompa chodzi, paliwo na listwe dochodzi, krece i nie odpala, iskry nie udaje mi sie zauwazyc przykladajac ja do kolektora
imo w 6gen jest w kluczyku ? mam tak samo jak mialem przy d16y7, po wyciagnieciu kluczyka zielona lampka mignie z 5 razy gdzies i gasnie, po wsadzeniu takze, identycznie jak mialem w y7 ale wszystko dzialalo, kompa p2y przelozylem wsadzajac d15z6, ale czy imo nie blokowal by pompy, ew jeszcze rozrusznika ?
bo rozrusznik i pompa chodzi..

juz trace wiare :(

Bila
19-04-12, 14:24
witam, juz jest ogarnieta sprawa w sensie co jest grane, sytuacja wygląda tak

aparat podmieniłem iskra jest i na starym i na nowym, co prawda o tym zaraz
sytuacja wygląda następująco, pompa chodzi, paliwo na listwie jest, ale wtryski nie puszczają paliwa do komory, sprawdziłem miernikiem na kablach od wtryskow i kazdy ma prąd, ale nie podaje
i teraz pytanie czy imo z komputera blokuje te wtryski ?

mam usunac imo z kompa, czy podlaczyc kable z wtryskow bezposrednio do kompa czy jak ?


co do aparatu zaplonowego robi sie taka sytuacja, 1 i 2'ga swieca (liczac od strony rozrządu) ma iskre, biorac trzeci kabel zaplonowy, przekrecam na check, i swieca tak jakby sie pali, iskra przeleci raz i juz dalej nie podaje, przepinajac spowrotem na druga swiece nie ma isry, wpinajac kolejna swiece iskra jest, i na 3-ci kabel to samo, iskra przeleci i tak jakby palił swiece, od czego to moze być ? wczesniej podlaczajac aparat na 1 i 3 sw2iecy byla iskra a na 2 i 4 nie, nie rozumiem o co tutaj chodzi..

ktos moze pomoc ?