PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny odgłos, co to moze być ?



lakazs
11-07-07, 23:25
Witam.

Stało się i zaczęły się problemy z moim autkiem. 1996 rok, 1.4A3, HB.

Od pewnego czasu zaczął być słyszalny szum, wycie w zakresie 60-xx km/h. Kiedy zaczęło już to już bardzo przeszkadzać strzał padł na łożyska z tyłu. Kupiłem oba, firmy KANACO. To te razem z piastą. Miałem zakładać JC ale znajomy doradził ze jak chce mieć je dłużej niż rok, abym kupił KANACO. Faktycznie stare łożyska jak się ściągnęło już z osiek to latały. Chociaż jak były założone jakichś odczuwalnych luzów nie miały.

Po tej operacji uciszyło się, lecz został jeszcze przy prędkości 80 km/h dziwny odgłos. Lekkie wycie. Myślałem ze może to tym razem przód, ale czy by tak przenosił się odgłos na tył ?.

Koła ważyłem, obie osie. Dodam, że razem z tym delikatnym wyciem czuć to na kierownicy, cykliczne drganie. Czym prędkość inna tym inna częstotliwość.

Powyżej prędkości 80, już od 90 do 160 (tak testowałem) nie ma nic. Cichutko, tylko szum opon.

Co o tym myślicie, za co się wsiąść ? żeby nie dokładać niepotrzebnie kasy.

PMX
12-07-07, 08:39
Przeloz kola z tylu na przod -> sprawdzisz czy przyczyna bicia w kierownicy sa kola.
Wyc moze bieżnik opony (choc malo prawdopodobne) oraz lozysko w skrzyni, sprzegle.
Czy przy wspomnianej predkosci wycie ustepuje po wcisnieciu sprzegla?? wrzuceniu na luz??

lakazs
12-07-07, 13:18
Nie ustępuje. Jak odcinam układ napędowy nadal wyje. Kolega wyczaił, że bieżnik jest nie równy. Takie jakby schody są po stronie wewnętrznej. Może to. Dzisiaj sprawdzę na innych oponach.

ygor
12-07-07, 14:05
moze masz felgi niedopasowane - czytalem gdzies ze jezeli nawet otwory ci idealnie pasuja ale piasta nie pasuje do otworu w feldze (jest troche mniejsza) to przy predkosci 80-120 moga byc wibracje a przy mniejszych i wiekszych juz nie ... zmierz piaste i otwor w feldze i jezeli jest roznica zaloz odpowiednie pierscienie centrujace - koszt 20 pln max

lakazs
14-07-07, 00:12
Pierścienie mam + OZ'ki dobrane do auta.

Przyczyna to opony. Maja schody. Na innych płynie się jak samolotem.


Temat do zamknięcia.

Dziekuje wszystkim.

agent_lol
14-07-07, 09:10
poprostu masz wyząbkowane opony i tyle

Alain_
14-07-07, 10:07
czestym powodem powstania zabkow na oponach sa wywalone amorki, a jak tam stan zawieszenia ... swoznie itp

lakazs
14-07-07, 19:36
Zawieszenie ma rok, TOKICO.
Reszta tez ok.

Pytanie czy można to jakoś wyrównać ?

Bo opony maja jeszcze troszkę bieżnika. 2004 rok
Myślałem żeby założyć je na przód, ręczny i ogień. Co o tym myślicie ?

maciekr
14-07-07, 21:58
nie da się tego wyrównać, opony do śmieci. Jak chcesz zakładać nowe to najpierw sprawdź geometrie bo czasem jak jest skopana to też się opony potrafią wyząbkować.