PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie na temat D14A4



michalm320
10-07-07, 23:51
Witajcie. Na forum jest już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz będę mógł do Was dołączyć jako (mam nadzieje) szczęśliwy posiadacz Hondy. Jako że sprzedałem moją Mazdę jestem napalony na Civica VI generacji z silnikiem 1.4 90KM lub jak sie trafi to 1.5 114KM. Chciałbym Was prosić co możecie mi powiedzieć na temat tych samochodów tzn, jak wygląda spalanie, jak sie przedstawiają osiągi (głównie D14A4, bo taki pewnie sie szybciej trafi), jak z częściami i ich cenami no i lekkim tuningiem silnika i zawieszenia..... itd, itp. Wiem że mi powiecie żeby sie rozglądać za jakimś V-TEC'iem lub VTI. Taki też mam w planach ale jeszcze nie teraz.
Z góry dzięki i pozdrawiam Was wszystkich.

spychu
11-07-07, 00:04
D14A4 na miasto w zupełności wystarczy. Moje przy normalnej jeździe pali 7.5 - 7.7litra, no powiedzmy do 8 zostawiając pewien margines.

D15Z6 (115KM) jest niewiele szybsze od D14A4 z racji bardzo długich przełożeń skrzyni biegów.

W D14 pierwsze konie ponad serie zdobywa się bardzo łatwo. Np u mnie sam dolot dał +9KM. Jak dobrze popatrzysz w autach ziomów to zobaczysz, że w większości D14 po założeniu dolotu moc wzrosła o 8-10KM.

Dalsze mody silnika to np. założenie kolektora wydechowego 4-2-1 i kompletny wydech przelotowy o średnicy 2" i już masz kolejne konie do stadniny.

Można założyc głowice z D16Y7 która jest plug & play z D14 i znowu masz konie.

I na koniec jak już zrobisz dolot, wydech z kolektorem, i np. głowice wkładasz "najgorszą" Hondate S100 w celu wystrojenia wszystkiego i się cieszysz z jazdy i dośc szybkiego 1.4.

Żeby lepiej jeździło można pokombinowac z Hybrydą Skrzyni i przy tych samych parametrach Moc / Moment urwiesz nieco na przyspieszeniu i 400m.

To tyle jeśli chodzi o silnik. Jeśli jeździsz głównie po mieście i zależy Ci na małym spalaniu połączonym, z dośc dobrymi osiągami (bo D14 nie jest napewno mułem w porównaniu z wieloma 1.4 czy nawet 1.6 i 1.8) to kup D14 i będziesz zadowolony.

Odnośnie zawieszenia to modyfikacje możesz przeprowadzac takie same jak w każdej innej Hondzie. Rozpórki, sprzężyny -35 / -60, amortyzatory i wiele wiele innych.

Ale i tak pierwsze co bym poprawił gdybym teraz kupił moją Hanie to były by hamulce. Dopiero teraz po założeniu Brembo Max z Ferodo Premier widze co to znaczy lepsza tarcza z dobrze dobranym klockiem i jaki taki zestaw ma wpływ na hamowanie np. ze 140-160 km/h :)

Pozdrawiam

Konrad84
11-07-07, 09:01
co do silników to masz przyklejony temat:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=28154

sunnboy
11-07-07, 09:06
miale d14a4 i jezdzila OK ale mysle ze szukac 1.5 vtec-e calkiem fajnie to jezdzi i oszczednie..troche tego jest na allegro takze szukaj tej wersji wedlug mnie co do modow kolega Spychu napisal juz chyba wszystko ;) ..pzdr..

spychu
11-07-07, 09:21
Oj nie wszystko, bo zawsze jeszcze zostaje opcja rozprężenia silnika pod turbo i przy dmuchnięciu nawet 0.3-0.4 bara co nie powinno byc zbytnio uciążliwe dla silnika jeśli ktoś będzie jeździł z głową uzyskmy z 1.4 w okolicach 140KM.

I np stworzymy sobie 2 mape na 0.7 bara i już mamy ze 170KM.

Stage 2 kute korby i tłoki i już można dmuchac 1 bar jak i więcej już mamy okolice 200KM.

gryzmo
11-07-07, 09:37
http://www.honda.komnata.pl/forum/viewtopic.php?t=1467
Tu macie obszerny temat o tym właśnie silniczku.

koval83
11-07-07, 11:50
D14A3/4 jest niesamowity :box: przecież jeździłes moim potworem w wekeend :d i krzyczałeś " k... zwolnij!!!" :aloha:

MACHoo
11-07-07, 12:43
Bardzo fajny dynamiczny, a zarazem ekonomiczny silnik :D w moim przypadku to wymiana oleju co rok i nic poza tym :D Pali ile wlejesz :) czyli w granicach 7-8 litrów na 100km. wg mnie warto zainwestowac w taki samochód z tym silnikiem :)

Wally
11-07-07, 12:52
No dobra, to ja powiem ze mam D14A4 i ... jest po prostu baaaaardzo ale to baaaaardzo czuly na obciazenie. Wiem co mowie, jak jade juz z jednym pasazerem, osiagi drastycznie spadaja, wlacze klime w lato - spadaja tam bardzo ze ciezko sie rusza pod obciazeniem, jak zaloze zimowki ktore sa znaaaacznie lzejsze w moim przypadku, osiagi staja sie lepsze. Malytki OT - jezdzilem poprzednio sedanem Honda Civic z 1991r. ktory mial silnik 1.6 sohc i tamto cudo bylo zrywne i szybkie niezaleznie od obciazenia ciezarami.

Wg. mnie EJ9 za troche za dluga skrzynia jak na moc silnika ale ogolnie przyjemny wozik. Nie wiem jak mozecie po miescie osiagnac spalanie ponizej 8L ale to nie watek o spalaniu. Uzytkuje 2 takie autka: jedno z 95r, drugie z 96 - blacha jest naprawde super w porownaniu z poprzednimi generacjami, zawieszenie daje rade ale duza ilosc gumek potrafi w pewnym momencie spowodowac spory koszt. Hamulce tez nie naleza to najskuteczniejszych, awaryjne hamowanie np. ze 150 do 20 kmh albo zwihruje tarcze albo zagotuje plyn - chyba po 99r czyli po lifcie tarcze byly wieksze wiec i hamowanie moglo sie poprawic.

W srodku jest mnoooostwo miejsca, sam jestem duzy (190cm, 125kg) i daje rade, troche wkurzaja za miekkie fotele (sam zmienilem na vti), skraplacz klimy jest mikroskopijny w porownaniu z innymi autami wiec klima nie jest szczegolnie wydajna przy upalach. Ceny sa naprawde przystepne, rozrzad (pasek, pompa + rolka) kosztuje ok 300pln (czesci), tarcze po 100pln szt. klocki lepsze ok 140pln, tlumiki standardowe (plociennik) jakies 160-200 za szt. z robocizna, filtr powietrza 50pln, kabinowy podobnie, chlodnica wody cos kolo 300-350, blacharka w uzywce tez nie przeraza, zderzak za 200 kupisz, maske za 250-300.

Pozdro
Wally

kudlacz
11-07-07, 22:00
widzę że temat się rozwinął, więc dam link do całkiem niezłego źródła wiedzy o D14 :afro: http://www.dodo-upgrades.nl/ jak widać na bazie D14A3/4 można zrobić mini-me

sas
12-07-07, 19:28
Ja użytkuje D14A4 od ponad miesiąca, buda 4D. Jeżdzę płynnie i delikatnie, potrzebowałem oszczędnego auta. Moja Honda pali w mieszanej jeździe 6.8-7.5 litra ma 100 km. Autko w pełni spełnia moje oczekiwanie jest oszczedne, zwinne, zrywne tylko jak na okolice w jakiej mieszkam (wioska) troche zbyt sztywne ale za to bardzo ładnie trzyma sie w zakrętach. Wnętrze spelni nawet wymagania rodziny, bagaznik spory. Jesli szukasz Civica radze 4D lub 3D (temat wielkorotnie wałkowany na forum)

Silwe
12-07-07, 20:23
A ja użytkuje Civica Ej9 z 1999r z silniekiem 1.4is 90 KM od 8 lat. To jest przyjemne autko, które świetnie sprawdza się w mieście. Silnik nie jest specjalnie elastyczny i trzeba go kręcić ( jak to Honda) co czasami bywa męczące w zwykłej jeździe, za to daje bardzo dużą przyjemnosć z jazdy, świetnie trzyma się drogi, szczególnie jak założysz szersze opony. Mój civic Pali w granicach 7.8-8.5 litra na 100km. Generalnie solidne i fajne auto i jak do tej pory nigdy mnie nie zawiódł.

michalm320
13-07-07, 16:35
Dziękuję Wam wszystkim za informacje. Muszę przyznać, że dzięki Wam jeszcze bardziej sie napaliłem na taką Hondę, ale oczywiście chętnie poczytam kolejne informacje. Mam takie pytanie: jakiej firmy polecanie sprężyny obniżające do takiej Hondy?? Interesują mnie takie które obniżają o 35mm. Na allegro są do kupienia firmy JAMEX. Co o nich myślicie. Dodam iż chce założyć je do seryjnych amorków.

prz3mo
13-07-07, 16:53
To teraz ja :)
Jedno trzeba sobie na wstepie powiedziec - jesli ktos szuka auta do ścigania, to nalezy szukac czegoś mocniejszego niż 90KM w D14A4.
Jesli nie chcemy sie scigac, a auto ma nam sluzyc do zwykłej codzienniej, acz całkiem przyjemnej jazdy to silnik 1.4 jest całkiem OK. Dosc oszczedny, całkiem niezle sie zbiera do 100km/h, bo w ok. 10 sekund. Mozna nawet pokusic sie o stawanie w szranki z teoretycznie ciut mocniejszymi autami np. z Vectrą czy Astrą 1.6 100KM i da im rade :) Zreszta odczucia pasazerów są takie jakby auto miało mocniejszy silnik, nie raz po przewiezieniu kogos dana osoba mówiła - "nawet niezle to *******..." :d
Moze efekt ten potęguje fakt, ze silnik jest dosc głosny na wyzszych obrotach ;)
Moim zdaniem silnik jest całkiem elastyczny, choc jak kazdy Hondy wymaga ciut wyzszego wkręcania na obroty by sie zbierał...
Jesli szukasz auta po prostu do jazdy bez szalenstw i nie bedzie przewoził non stop chmary ludzi (bo przy pełnym obciazeniu troche brakuje mocy) to jak najbardziej polecam :)

------------------------------------------


widzę że temat się rozwinął, więc dam link do całkiem niezłego źródła wiedzy o D14 :afro: http://www.dodo-upgrades.nl/ jak widać na bazie D14A3/4 można zrobić mini-me

No prosze, nie wiedzialem, ze mozna do D14 VTECA dorzucic.

barteq
13-07-07, 19:16
a tak właściwie czym sie różnią d14z1/2 od a3/4 ??

Aquarius
14-07-07, 22:59
Sory za male OT ale jestem w szoku ze ani razu nie padlo stwierdzenie " użyj opcji szukaj" hehe.. pozdrawiam... ps. ja tez mam d14 i jestem bardzo zadowolony...jesli brac pod uwage stosunek ceny do osiagów i jakości silnika mysle ze wyglada to bardzo dobrze..a i jak koledzy wspomnieli to eksploatacja bardzo niska.. :hinczyk:

spychu
15-07-07, 02:00
Ja użytkuje D14A4 od ponad miesiąca, buda 4D. Jeżdzę płynnie i delikatnie, potrzebowałem oszczędnego auta. Moja Honda pali w mieszanej jeździe 6.8-7.5 litra ma 100 km. Autko w pełni spełnia moje oczekiwanie jest oszczedne, zwinne, zrywne tylko jak na okolice w jakiej mieszkam (wioska) troche zbyt sztywne ale za to bardzo ładnie trzyma sie w zakrętach. Wnętrze spelni nawet wymagania rodziny, bagaznik spory. Jesli szukasz Civica radze 4D lub 3D (temat wielkorotnie wałkowany na forum)
Co ty ziom tworzysz za sensacje :) Seryjny zawias w Civie jest sztywny ? :)

Zobaczysz co to znaczy sztywne jak założe u siebie to co mam założyc i się przejedziesz :d

Chociaż nie powiem, bo ostatnio woziłem ziomka co na codzien jeździ 6gen qpe z Bilstein B8 i Eibach Pro Kit i stwierdził, że mój jeszcze seryjny zawias jest niewiele miękkszy niż jego, bo czuc każdą najmniejsza nierównośc.

Wally
15-07-07, 03:02
W kwestii spalania to wlasnie wrocilem z trasy, ok 520km, 3 osoby + bagaznik, ok 1h w wolnym korku na trasie gdanskiej 7mka. Jazda raczej bezpieczna - ok 110-120km/h tam gdzie sie dalo, jakies 2h na klimie, przy wyprzedzaniu przewaznie 3ci bieg do 140km/h - spalanie wyszlo dokladnie 7.1 wiec uwazam ze nie tak zle - jakies 1.2L wiecej niz identyczne auto z b. spokojnym kierowca (czyli max 100km/h, bez wyprzedzania i korkow i na kolach 13stkach - ja jestem na szerszych 15stkach, 2 osoby).

tom1111
15-07-07, 07:13
A wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle, ale wg. mojej oceny, nie kalkuluje sie cisnac gazu do dechy w D14A4 /no chyba ze sie z kims akurat sciga/ bo silnik jest calkiem zrywny na pol gazie. Zauwazylem ciekawy efekt, polegajacy na tym ze na max gazie hania ma max mocy ale powoli go ujumujac sporo jej traci, przy czym dochodzac do pol gazu znowu czuc sporo wiekszego powera. Poprostu wrazenie mam takie, ze ze na pol gazie autko zrywa tylko nie wiele slabiej niz na max gazie a na 3/4 gazu jest slabsze niz na 1/2 pedalu wcisnietego do podlogi..

matekLDZ
19-08-07, 16:32
hmm... ja od niedawna jestem posiadaczem d14a4... wczesniej mialem d16z2 no i niestety w osiagach wielka przepasc moim zdaniem (ale nad tym popracujemy:)) tylko dziwi mnie troszke to Wasze spalanie... u mnie nie wiadomo kiedy byl wymieniany filtr i swieczki a po miescie pali mi 6.5 a w trasie (2 osoby bagaze i trasa nad morze) ciut ponizej 5.5... fakt ze do roboty mam spory kawalek i polowa drogi to w sumie jak trasa tylko z 1 swiatlami:D

Kwazar
19-08-07, 21:15
Witam!
Ja również jestem posiadaczem od niedawna civica 5/d `99 rok. Z tego co znalazłem na stronie to jest to nadwozie MB2 a typ silnika D14Z4, jeżeli się mylę to poprawcie mnie. Jeżeli chodzi o spalanie to pali mi trochę więcej niż u "matekLDZ". Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić na trasie (mam ją od tygodnia) ale w mieście spaliła mi 8.5/100. Jeżdżę średnio dynamicznie, ani jej nie piłuję, ani nie mulę :-). Ciekaw jestem ile spali w trasie?
Tak na marginesie powtórzę pytanie, które padło wyżej: czym różni sie D14Z4 od D14A4?
Pozdrawiam.

skolopendra
19-08-07, 21:21
powtórzę pytanie, które padło wyżej: czym różni sie D14Z4 od D14A4?
.................................................t u wszystko jest

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25310&sid=6d232c1a7f81a5ff9c0abcd13e172cef

dolszym
20-08-07, 12:04
A wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle, ale wg. mojej oceny, nie kalkuluje sie cisnac gazu do dechy w D14A4 /no chyba ze sie z kims akurat sciga/ bo silnik jest calkiem zrywny na pol gazie. Zauwazylem ciekawy efekt, polegajacy na tym ze na max gazie hania ma max mocy ale powoli go ujumujac sporo jej traci, przy czym dochodzac do pol gazu znowu czuc sporo wiekszego powera. Poprostu wrazenie mam takie, ze ze na pol gazie autko zrywa tylko nie wiele slabiej niz na max gazie a na 3/4 gazu jest slabsze niz na 1/2 pedalu wcisnietego do podlogi..

No właśnie czy to jest normalne zjawisko? mam podobnie - jak sie depnie do podłogi to sie rozpędza ale puszczając gaz mam wrażenie jakby jeszcze szybciej przez moment przyspieszała. Czy to może być wina aparatu zapłonowego? wyprzedzenie zaplonu nie takie?? w wielu samochodach czujnik położenia przepustnicy odczytuje położenie maks. otwarcia i komputer wzbogaca mieszankę. Jak to jest w Hondzie?

oldee
07-10-07, 19:27
mialem d15z6 a obecnie d14a4.

gdybym mial wybierac to decyzja padlaby na ten pierwszy

SajmonLP
16-04-10, 17:12
Wszyscy piszą że d14 pali koło 7 litrów... moje średnio na 100km bierze z ok 9,5-10 litrów beny, z tym że codziennie dostaje obroty do odcinki, jednak i tak wydaje mi się to dużo, bo wiadomo cały czas sie nie katuje auta jednak czasami na prostej jak jest możliwośc ;-)

Piotrek83
16-04-10, 21:59
To i ja dorzucę 3 grosze. Jeżdżę EJ9 od 3lat, seryjny silnik wydawał mi się dość dynamiczny,ale z czasem mocy zaczęło brakować. Zmieniłem dolot (kolektor D16Y8+short) i autko zrobiło się nieco bardziej zrywne, chociaż bez szału. Tak jak kolega wcześniej wspominał, bardzo wrażliwe na obciążenie i niestety trzeba kręcić żeby wycisnąć jakieś osiągi (być może kolektor 4-2-1 coś tu zmienia, ale na seryjnym do 4500 RPM jest kiepsko). Spalanie monitoruję od początku posiadania auta, maksymalnie udało mi się uzyskać 8,8 litra/100km, minimalnie 5,7 i to w sumie bez specjalnego traktowania auta w trasie. Średnia z 3 lat to 7,2. Wadą jest niestety hałas w środku powyżej 100-110 km/h.

pablo12
20-06-10, 10:22
ta spalanie to te silniki mają spore jak na pojemność bo najczęściej w mieście palą 8,5-9 aj jak ktoś kręci do odcinki jak kolega napisał to raczej w 10 się nie można zmieścić,dobre mody to kolektor i dolot

skolopendra
20-06-10, 11:48
co za wykop :D

hellrider
20-06-10, 12:46
Ja posiadam odetkane D14a3 z sekwecja, ile spala ? Nie mam pojecia ale ja licze tak, na calej butli lpg czyli okolo 29-30 l oszczedzajac robie dokladnie 387 km. Nie oszczedzajac na klimie i *******ach robie okolo 300-320 ( ale to praktycznie non stop ogien ), Jak dla mnie, tym samochodem zle sie jezdzi w miescie przy naprawde delikatnych podjazdach itd. Na malutkich obrotach silnik dziwnie pracuje zmiana biegow prowadzi do szarpania samochodu. ( moze dlatego ze mam poduchy silnika do wymiany :[ ) Zas jesli chodzi o zasowanie to - zauwazylem jak wczesniej pisali. Po calkowitym wcisnieciu gazu bardziej zamula nic po stopniowym dodawaniu gazu. Silnik zbiera sie w zakresie od okolo 4 z kawalkiem do 6 tys, potem nie ma sensu go przeciagac. Na trase dobre auto jesli jedziemy okolo 120 km.h na V biegu. Ponizej uzywam IV poniewaz reaguje jeszcze na wciskanie gazu hehe. silniki 1,4 maja tez smieszny dzwiek silnika na wyzszych obrotach, na zewnatrz slychac takie trajkotanie jak by zawory byly rozregolowane. Nie wiem czy mnie rozumiecie ale kazda 1,4 6gen tak samo chodzi. Potwierdzam tez to iz samochodzik z tym silnikiem strasznie odczowa dodatkowe kg. 1 osoba wiecej o wadze okolo 70 kg i juz jest inaczej.

Ale ogolnie oceniajac ten samochod to:
- stosunek osiagi pojemnosc zdecydowanie +
- spalanie, osiagi, pojemnosc ( u mnie gaz wiec ) +
- miejsce wewnatrz pojazdu +
- uklad jezdny +
- wytlumienie kabiny -
- wentylacja/klimatyzacja + (ale mogloby byc lepiej jesli chodzi o klime.)
- Wnetrze/ergonomia Tutaj nie mam oceny,napisze tylko. Honda moglaby byc zbudowana tak.
Japnonska mechanika, srodek Niemiecka dokladnosc.

sunnboy
20-06-10, 12:50
wlasnie wrocilem z garazu i...wyjeb^*&^ stare d14a4 na zlom..tyle jest wart ten silnik,,brak osiagow,mega spalanie jak na taki silnik,zero frajdy i kupe kasy zeby cos "ruszyc"..generalnie porazka

PeJot
20-06-10, 19:16
A ja jeszcze dodam z własnych doświadczeń, że D14A4 mają małą trwałość i łatwo można kupić auto pijące olej jak smok i nadające się tylko do remontu.

IMHO D15B2 to były naprawdę udane silniki, jeżeli mowa o silnikach ok.90KM ...

pwl
20-06-10, 19:20
A ja jeszcze dodam z własnych doświadczeń, że D14A4 mają małą trwałość i łatwo można kupić auto pijące olej jak smok i nadające się tylko do remontu.

IMHO stare D15B2 to były naprawdę udane silniki ...

Każdy silnik można doprowadzić do tego stanu ;)

Jako użytkownik D14Z1 przyznam szczerze, że to niezbyt udana jednostka. Może i jest w miarę dynamiczna w porównaniu z innymi silnikami 1.4, ale pali jak smok (porównując osiągi/spalanie z np D16). Lepsze 1.4 jest w Clio II gen ;)