PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd komputera nr 45 podczas jazdy na LPG



Toniacz
10-07-07, 21:05
Witam!

Wybaczcie że zakładam nowy wątek, ale szukałem i nic nie znalazłem.

Może po kolei ;) Posiadam Civica '99 z silnikiem D14Z4. Mam zamontowaną sekwencyjną instalację gazową KME. Od początku miałem problemy podczas jazdy na gazie - zapalała się kontrolka "Check Engine", a komp przełączał się w tryb awaryjny, czyli dostawał "muła". U gazownika byłem z 5 razy, zbywa temat. Zrobiłem samodiagnostykę i wykryłem tylko jeden błąd - 45. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć opisu co on oznacza. Dodam, że podczas jazdy na benzynie problem nie występuje, kontrolka po paru km gaśnie, a auto ładnie przyspiesza. Wczoraj skasowałem błąd kompa, jeździłem cały dzień na benie i dziś znów zrobiłem samodiagnostykę - brak błędów.

Czy ktoś wie co oznacza kod błędu 45 ?

Pozdrawiam

krystiano
15-07-07, 13:19
mój kolega ma Espero i robi mu sie dokładnie tak samo tzn.zapala sie kontrolka engine jak przełaczy na gaz.Pytałem dlaczego tak sie dzieje to jego gazownik powiedzial ze komputer rozpoznaje inne zasilanie i dlatego sie wlacza ta kontrolka,ale zadnego zamulenia wielkiego nie odczuwa.jezdzi juz tak ze 3 lata i nic sie nie dzieje.moze tak ma byc .ja tez mysle o zalozeniu do d14a7 gazu jakby sie problem rozwiazal to daj znac co to bylo.

Toniacz
16-07-07, 21:50
Witam!

Jestem przekonany że kolega w espero ma instalację LPG II generacji, czyli mikser i silniczek krokowy. Jeśli do tego ma wielopunktowy wtrysk, to rzeczywiście, zapalanie się "check engine" jest to w zasadzie normalna sprawa (co nie oznacza że tak ma być). Tyle że ja mam sekwencję i zainwestowałem w porządną instalację własnie by nie mieć podobnych problemów. Poza tym "check" zapala się sygnalizując różne błędy - w moim przypadku błąd musi być krytyczny, skoro komp przęłącza się w tryb awaryjny.

Pozdrawiam

Bassmaster
17-07-07, 23:28
Może to nie jest konkretnie o Hondach ale, mam nadzieję że dotyczy także i twojego problemu:
http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=94357&c=0&f=38
Winą może być zbyt uboga mieszanka.
Warto pojechać na badanie spalin i regulację instalacji.

benefactor
22-07-07, 13:20
Winą może być zbyt uboga mieszanka.
Warto pojechać na badanie spalin i regulację instalacji.

Zgadzam się.
Z moich doświadczeń (w posiadaniu dwa auta na gazie sekw. , pół roku jako instalator LPG) wiem, że (prawie) zawsze po świeżo założonym systemie LPG świeci się "Check Eng." aż do pierwszej regulacji gwarancyjnej po 1000 km. Po tej regulacji kontrolka sama gaśnie bez konieczności kasowania błędu.

(Dla wyjaśnienia "Check Engine" świeci się również podczas problemów z sondą Lambda odpowiedzialną za badanie składu spalin, a konkretnie zawartości resztek tlenu)

Jeśli gazownicy nie umieją sobie z tym poradzić, to wypada im tylko smrodu narobić.....

Toniacz
20-08-07, 23:58
Witam!

Dzięki za rady. Jutro jadę do ASO na odczytanie błędów kompa (nie chcieli dranie powiedzieć co to za błąd nr 45, muszą sami odczytać, kuref), a w piątek z fakturą z ASO cisnę do gazownika. Zobaczymy co tym razem wymyśli.

EDIT 23.08.07: W ASO odczytali błędy i znaleźli tylko 45. Oznacza on "zbyt ubogą mieszankę". Można więc do spisu błędów kompa dopisać tenże kod błędu.

--> Bassmaster: miałeś rację.

Pozdrawiam