PDA

Zobacz pełną wersję : prędkościomierz....



kuba83bb
09-07-07, 21:25
po zakupie autka działał jeszcze ok, ale po kilku dniach wskazówka zaczeła skakać a czasami wogóle sie nie ruszała, ostatnio przekręciła sie prawie o 360 stopni i tak już została do teraz...
co może być przyczyna takich cyrków?
poza tym problemem autko sprawuje sie super

Frydzio
09-07-07, 23:16
przyczyna moze byc np. skrecony licznik przed sprzedaza, ale nie chec Cie martwic, wiec potraktuj to jako ciekawostke

kostke predkosciomierza masz bodajze obok skrzyni (?), poszukaj - czesty problem, mozna ja przeczyscic, ale raczej nie obejdzie sie bez wymiany samego predkosciomierza - koszt 50-60zl jak dorwiesz sam predkosciomierz, czas pracy - 10 minut

Konrad84
10-07-07, 12:21
nie wiem jakie jest rozwięzanie w haniach. Kolega w beczce miał identycznie, wymienił linkę od prędkościomierza i było ok. Możen się przyda, jak nie to sory za OT

Lcfr
10-07-07, 23:49
nie wiem jakie jest rozwięzanie w haniach. Kolega w beczce miał identycznie, wymienił linkę od prędkościomierza i było ok. Możen się przyda, jak nie to sory za OT

w hondzie 92-2000 nie ma linki prędkosciomierza ;/

Furious
11-07-07, 11:08
wymien czujnik VSS ktory znajduje sie w skrzyni, a pytaj o niego usera "rem36"

mrok_
12-07-07, 22:09
Witam szanownych kolegów . Mam problem z licznikiem jak włącze stacyjke to licznik z 0 wskakuje na 20 i jak jade to o te 20 jest za dużo , jak zgasze auto i to opada na 0 . Co z tym można zrobić??

kuba83bb
21-07-07, 15:04
sam wyciągnołem licznik i przestawiłem wskazówke na swoje miejsce (15min roboty) jak na razie działa bez zarzutu...:)

jacu27
21-07-07, 15:34
a mnie nie wiadomo czemu staje licznik czasami przy 80 km\h,i zawsze tylko przy tej predkości.a wskazówka delikatnie drży jak przyspieszam (zawsze) czy mam licznik do wymiany?

piotrstrojek
21-07-07, 17:15
a mnie nie wiadomo czemu staje licznik czasami przy 80 km\h,i zawsze tylko przy tej predkości.a wskazówka delikatnie drży jak przyspieszam (zawsze) czy mam licznik do wymiany?

Drżenie wskazówki prędkościomierza, najczęściej może oznaczać że było co grzebane przy liczniku (skręcony przebieg), jeśli się mylę to poprawcie mnie.

Raveland
23-07-07, 11:04
a mnie nie wiadomo czemu staje licznik czasami przy 80 km\h,i zawsze tylko przy tej predkości.a wskazówka delikatnie drży jak przyspieszam (zawsze) czy mam licznik do wymiany?

Drżenie wskazówki prędkościomierza, najczęściej może oznaczać że było co grzebane przy liczniku (skręcony przebieg), jeśli się mylę to poprawcie mnie.
nie mylisz sie ale tak jest tylko w samochodach z linka w hondach raczej nie

jacu27
27-07-07, 15:02
ostatnio zauważyłem jeszcze że wskazówka obrotomierza powyżej 3500 tys lata sobie o 0,5 tysiaka w prawo i w lewo muszę wymieniać licznik? czy da się tam cosik zrobić :-)

Furious
27-07-07, 15:07
ostatnio zauważyłem jeszcze że wskazówka obrotomierza powyżej 3500 tys lata sobie o 0,5 tysiaka w prawo i w lewo muszę wymieniać licznik? czy da się tam cosik zrobić
zajrzyj do aparatu zaplonowego, sprawdz zurzycie palca oraz kopułki