Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : skrzypienie zawieszenia przód



lastom
09-07-07, 19:45
WItam.
Po raz kolejny pojawilo sie skrzypienie z okolic przedniego zawieszenia. dzieje sie tak co roku gdy zaczyna robić sie ciepło. Serwis corocznie twierdzi ze "cos" smaruje po spręzynami. Czy ktos z Was miał podobne "objawy" - dzwięk podobny do skrzypienia wozu drabiniastego ;)

pozdrawiam

kap21
10-07-07, 09:22
W moim aucie jest tak samo,skrzypi jak stara wersalka.Na przegladzie mechanik pokazal mi co jest tego przyczyna.Jest to gumowa oslona amortyzatora(ta u gory harmonijka),przykleja sie do tloczyska.Wystarczy ja rozruszac i posmarowac smarem silikonowym.Mi wytrzymuje okolo roku i powtorka. :(

Pablo33
10-07-07, 11:06
Witam
U mnie też zaczęło skrzypieć, ale zaraz po uruchomieniu i chyba bardziej z układu kierowniczego jak zaczynam kierownicą kręcić. Za kilka chwil mija jak ręką odjął.

dogg69
15-08-07, 21:13
W moim aucie jest tak samo,skrzypi jak stara wersalka.Na przegladzie mechanik pokazal mi co jest tego przyczyna.Jest to gumowa oslona amortyzatora(ta u gory harmonijka),przykleja sie do tloczyska.Wystarczy ja rozruszac i posmarowac smarem silikonowym.Mi wytrzymuje okolo roku i powtorka. :(

To u mnie chyab to samo..
Czyli odkrecasz kolo i dalej ?? Mozesz opisac dokladniej jak to smarujesz i gdzie dokladnie ?

Barti88
15-08-07, 22:09
Ja u siebie się z tym nie spotkałem...
Ale czasami skrzypi coś w tylnym zawieszeniu jak np. ktoś wysiada z tyłu podobno to jakies tulejki miał ktoś coś takiego u siebie ?

dogg69
09-09-07, 00:02
Jesli chodzi o moje skrzypienie to chyba znalazelm przyczyne jak wczoraj zakladalem nadkole z przodu - wywalona guma od stabilizatora ( tuleja ) od zewnatrz wisi kawal gumy, ogolnie rozwalona, nasmarowalem ja i zobacze jutro czy nie piszczy, jak przestanie to mam na 100 % przyczyne skrzypienia, druga rzecz ze nie wiem czy znajde zamiennik w ted0gumie czy bede musial kupic w aso.
Znajomy kupil w ted-gumie do swojego ek4 na tyl i okazalo sie ze jest za mala :(

lastom
09-09-07, 08:46
Informuje ze pozbylem sie skrzypienia. Dosc radyklane rozwiazanie ;) wymienilem amory, oslony gumowe, laczniki...etc - Polecam amorki KYB, samochod jest twardszy i lepiej trzyma sie drogi. Pozatym rozsadna cena z "alledrogo" pomogla w wyborze ..mniej wiecej dwa KYB za jeden z ASO.
pozdrawiam