PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI OLEJ JAKIE TARCZE JAKIE KLOCKI...:(



REMS
09-07-07, 18:00
Pytanie moje jest następujące przywiozłem samochodzik z zagranicy jakiś czas temu no i chciałbym wymienić olej...nie byłoby problemu jakbym wiedział jaki olej był wlewany wcześniej ale niestety nie wiem...:( Samochód ma "podobno" (tak jet na liczniku ) przejechane 77 tys jest to rocznik 03 jest to CIVIC EP 4 CTDI . Nie wiem czy pełny czy pól syntetyk...możecie coś poradzić??W hondzie powiedzieli ze spokojnie można sprobować z CASTROLEM 5w30 pełnym syntet. ale co jakiś inny mechanik to inne teorie...:(
Pytanie drugie jakie klocki i tarcze hamulc. na tył żeby były dobre i w miarę w dobrej cenie...Pozdrawiam i z góry DZIĘKUJE za podpowiedzi....

Szejklo
10-07-07, 04:50
Z tego co wyczytałem, bo też jestem świeżym użytkownikiem 7gen, tarcze i klocki EBC, nie dość że lepiej hamują to tańsze niż oryginały :) Poszukaj na forum, bo było już o tym.
Swoją drogą dołączam się do pytania o olej, tez nie jestem pewny jaki był wcześniej wlewany, auto ma 30 000tyś silnik D16V1

agent
10-07-07, 07:51
Z olejem to chyba proste. Jak silnik w miarę mało ma przejechane to można syntetyk jak kogoś stać i można półsyntetyk jak nie stać. Ja tam podchodzę do tego tak że wole zmieniać częściej półsyntetyk niż jeździć po kilkadziesiąt tys na syntetyku bo nie wierzę w jego długotrwałość.

Konrad84
10-07-07, 11:29
przy takim przebiegu wlał bym syntetyk i wymieniał co 10 tys. Na ogół radzi się wlewanie półsyntetyka jak się nie wie co było wcześniej, bo syntetyk może za bardzo wypłukać silnik. Ale przy tym przebiegu pewnie był syntetyk. Wlej syntetyk i kontroluj poziom. Jak będzie brał to zmień na półsyntetyk.
Pzdr
Konrad

Mr_Harry
10-07-07, 12:05
Mam przejechane 160 tyś, rocznik 2002. Może i są auta w tym roczniku z przebiegiem ponizej 100 tyś, ale od polskiego dziadka. Poza granicą, gdzie są autostrady, to raczej wątpliwe, chyba że ktoś na zakupy tylko jeździł bo to było czwarte auto w rodzinie.

Co do oleju ja leję syntetyk Mobil 5W50, tak zalewali w Honda. Spala jakiś litr na 4000, troszkę spala, ale Honda twierdzi, że to w normie :) Zalej syntetyk, pojeździj i zobacz co się będzie działo z olejem. Potem zdecydujesz, bo gorszy to zawsze można wlać po lepszym.

mazdam
10-07-07, 22:42
Ja mam CIVIC EP 4 CTDI z 2004 przebieg 55kkm. (pewnym)
Leje Mobil1 5w50 i nie bierze od wymiany do wymiany. Tylko jak wczoraj zagladalem to po 10 kkm jest juz czarny i jakis taki dziwny chyba wymiana co 10 tys to dobry pomysl.

Problem to jest z kupieniem oryginalnego oleju. Jakos rozlewany w Polsce Mobil moim zdaniem rozni sie od tego sprzedawanego na zachodzie.

Moze ma ktos jakies pewne zrodelko:)

Pozdrawiam,

MM

agent
11-07-07, 18:19
W dieslu szybko robi się czarny. Wymiana po 10tys zwłaszcza syntetyku to nawet w instrukcji jest więcej. Ale dla silnika to na pewno dobrze.

lukoza
31-08-07, 12:00
Jeśli olej to polecam jednak syntetyk (chociaż prawdziwych syntetyków prawie nie ma na rynku: no za wyjątkiem droższych Motuli i Red Line; reszta to prawie zawsze tzw. grupa III czyli hydrockraki - ale z dosyć dobrymi parametrami). Jeśli zaś chodzi o firmę to generalnie dobre ale nie popularne, np. Liqui Moly 5W40 Synthoil (70% PAO), lub któryś z ich hydrocracków 5W30, 5W40. A wymiana co 10.000 i ani kroku więcej.
Pozdro

agent
04-09-07, 07:40
A wymiana co 10.000 i ani kroku więcej
Nie dałbym sie zabić ale w instrukcji jest chyba napisane ze po 12 czy 15 tys. Dziś sprawdzę

lukoza
04-09-07, 13:36
No u mnie w instrukcji to jest co 20.000. Ale kto mądry ten nie słucha nakazów producenckich dotyczących przebiegów oleju bo tu głownie decyduje presja rynku i konkurencja a nie dobro silnika. Prawda jest taka - jeździsz w mieście latem i zimą zmieniaj co 10.000 - maks. 12.000. Chyba, że robisz głównie długie trasy - to co innego. A jeśli już w mieście ale z dłuższym przebiegiem to to niestety musi kosztować. Olej, który to zniesie musi być z górnej półki, co nie oznacza 170 zł za tzw. "syntetyk"a 300-500 zł za prawdziwy (PAO, Ester) za 4 litry. Na tym opierają się zresztą wszystkie programy długich przebiegów na jednym oleju. Musisz lać specjalny olej - prawdziwy i to dobrany syntetyk - w serwisie za 500 zł. Tak działa to u VW, Audi, MB i BMW. Szkoda oszczędzać na silniku Cevki...

agent
05-09-07, 10:46
Oprócz Hondy mam jeszcze Citroena diesla z przebiegiem ponad 300 tys. Od kiedy go mam to zawsze leję mineralny i zmieniam co 10 tys. Obecnie nie pali oleju tzn pali ale tyle ze jak mam po zalaniu trochę powyżej połowy to po 10 tys jest trochei poniżej. Do tego silnik jeździł jakiś czas prawie bez oleju bo żona nie zauważyła że poszedł uszczelniacz. Po jakimś czasie z powodu pękniętego węża przegrzał się i nawet zgasł. Po tym wszystkim silnik nadal chodzi ok. DO Hondy leje półsyntetyk za 22 zł litr i zmieniam po 12-15 tys. Może i lepiej lać syntetyk za 500 zł a może to tylko poczucie psychiczne właściciela że sie dba a silnikowi to i tak wszystko jedno. Nikt tego jeszcze nie udowodnił. W każdym razie nie ma zamiaru postępować niezgodnie z książką serwisową i byc nadgorliwym

lukoza
05-09-07, 11:35
Oczywiście, że możesz robić jak chcesz. Dzisiaj silniki robi się z tak niewielką tolerancją błędu (i przewidywanymi lukami), że praktycznie każdy używany rozsądnie powinien zrobić ok. 300000km. Schody jednak zaczynają się potem. Oszczędność na jakości oleju, lub jego częstej zmianie prędzej czy później wychodzi. Przegrzewanie silnika, nieszczelności bywają "wspomagane" słabą jakością lub już wyjeżdżonym olejem. Nikt tu nie jest nadgorliwcem. Pogadaj z osobami z autoryzowanych salonów Hondy - ci, którzy nie są specami "od wczoraj" a siedzą w mechanice od lat, także w Hondach, mówią dokładnie to samo - miasto 10.000 km. "Nikt tego jeszcze nie udowodnił"? Udowodnił udowodnił. Wystarczy rozkręcić silnik po takim lub większym przebiegu - jego wnętrze da ci najlepszy obraz dbałości właściciela o samochód. Mechanik od razu powie: zły olej, rzadkie wymiany bo jest szlam, osady i tzw. lakier. To właśnie to m.in. różni super dobry prawdziwy syntetyk od pseudosyntetyka - choć nie jest to aż tak wielka różnica jak kiedyś - a szczególnie już od mineralnych i - marketingowego wymysłu czyli półsyntetycznych. Po tych zostaje mnóstwo tłustego szlamu. Przy takim przebiegu w Cytrynie nie można zmieniać już na lepszy olej, bo polecą wszystkie uszczelki, ale czasem warto spłukać stare szlamy dobrym środkiem - polecam Liqui Moly. Ja bym pewnie zmieniał olej co 7.500-8000km ale to już twoja sprawa. Co do Hondy, sprawdź czy była serwisowana i co serwis polecał lać. Przypuszczam, że zwykły syntetyk 5W40 do diesli, jak Mobil 1 (dawniej był prawdziwym syntetykiem, ale to już przeszłość) czy Castrol. Ja nalałbym pewnie takiego właśnie syntetyka zamiast półsyntetyka, który tak naprawdę jest niestety miernie podrasowanym mineralem (tak -bazy olejowe grup I i II - tak samo jak w mineralu, tylko mają trochę więcej dodatków, np. 5% taniego oleju grupy III). Producenci oleju nawet nie kryją, że kochają półsyntetyki za najlepszy stosunek wartości do ceny - oczywiście na ich korzyść :) Dlatego nie polecam - szkoda Hondy na przepłacony i kiepski olej - a jeśli już to do częstej wymiany. Lej już lepiej tzw. syntetyk Mobila 1 5W50 (jeśli znajdziesz niepodrabiany) lub np. coś z Texaco Havoline i zobacz jak reaguje silnik, uszczelniacze. Nie powinno być problemów.
A co do różnic między prawdziwym syntetykiem (grupy IV i V) a pseudosyntetykiem (grupa III) najlepiej pogadać z zespołami wyścigowymi. Nalanie takiego np. Castrola 10W60 albo innego "sportowego" oleju zamiast np. Motula, mimo niższej ceny podniosłoby znacząco wydatki zespołu.......... na remonty silnika :)

Peter7
26-06-08, 00:29
Posiadam świeżo zakupionego CIVIC'a VII gen. 1.6 (zakup zza zachodniej granicy)

Przeebieg 48.000. Chcę wymienić olej, ale zastanawiam się na jaki.
Na kartce przydrutowanej pod maską jest 5W40 ale nie wiem jakiej marki.

Co polecacie do tego silnika? (D16V1, 1.6 SOHC V-TEC)
Zalewać 5W czy 0W?
Jakiej marki? Myślałem o Castrolu EDGE 5W30?
Czy są jakieś konkretne marki, które poleca Honda?

Z góry dziękuję za pomoc :D

Maksymilian
27-08-08, 15:19
Witam!
Mam taką sama hondę jak Peter7. U mnie od poczatku eksploatacji lany jest shell helix 10w60 i taki tez zaleca serwis.
pzdr

LemonR
01-09-08, 09:04
Posiadam świeżo zakupionego CIVIC'a VII gen. 1.6 (zakup zza zachodniej granicy)

Przeebieg 48.000. Chcę wymienić olej, ale zastanawiam się na jaki.
Na kartce przydrutowanej pod maską jest 5W40 ale nie wiem jakiej marki.

Co polecacie do tego silnika? (D16V1, 1.6 SOHC V-TEC)
Zalewać 5W czy 0W?
Jakiej marki? Myślałem o Castrolu EDGE 5W30?
Czy są jakieś konkretne marki, które poleca Honda?

Z góry dziękuję za pomoc :D

0W ma sens tylko przy bardzo niskich temperaturach.
http://www.zss.pl/~moto/www_prace_dyplomowe/praca_6_oleje.htm#4


Witam!
Mam taką sama hondę jak Peter7. U mnie od poczatku eksploatacji lany jest shell helix 10w60 i taki tez zaleca serwis.
pzdr

Ale to półsyntetyk jest a co zaleca producent?

PeJot
01-09-08, 22:09
Jeśli olej to polecam jednak syntetyk (chociaż prawdziwych syntetyków prawie nie ma na rynku: no za wyjątkiem droższych Motuli i Red Line; reszta to prawie zawsze tzw. grupa III czyli hydrockraki - ale z dosyć dobrymi parametrami). Jeśli zaś chodzi o firmę to generalnie dobre ale nie popularne, np. Liqui Moly 5W40 Synthoil (70% PAO), lub któryś z ich hydrocracków 5W30, 5W40. A wymiana co 10.000 i ani kroku więcej.
Pozdro

Jeszcze Valvoline robi prawdziwe syntetyki, gorąco polecam - przy tych olejach już na ucho można wyczuć, że silnik pracuje ciszej i równiej ;) www.valvoline.pl

rumcajs21
29-09-08, 20:10
Witam

Właśnie muszę zmienić olej w D14Z6. Poprzedni właściciel lał to co mu lali w ASO czyli Shell Helix Ultra Racing 10W60. Nie ukrywam, że to dość drogi olej i stąd moje pytanie czy jest sens nadal go lać? Autko (2001) ma przejechane 110tyś. Czy można go zalać np. tańszym Mobilem 1 5W-40? Na czym jeździcie?

Z góry dzięki za wszelkie porady.

pozdrawiam

Civ dohc
29-09-08, 20:23
Lej syntetyk, Twój wybór jaki, ale syntetyk. A olej w Dieslu zawsze będzie czarny, nawet zaraz po wymianie :)

Karol
29-09-08, 23:37
Witam

Właśnie muszę zmienić olej w D14Z6. Poprzedni właściciel lał to co mu lali w ASO czyli Shell Helix Ultra Racing 10W60. Nie ukrywam, że to dość drogi olej i stąd moje pytanie czy jest sens nadal go lać? Autko (2001) ma przejechane 110tyś. Czy można go zalać np. tańszym Mobilem 1 5W-40? Na czym jeździcie?

Z góry dzięki za wszelkie porady.

pozdrawiam

Witam ja też wcześniej lałem tego Shella i teraz mogę powiedzieć, że do tego silnika on się po prostu nie nadaje. W tym momencie używam Motul 8100-xcess 5w40, silnik równiej pracuje, mniej pali i lepiej się wkręca na obroty. Olejami Motul handlują użytkownicy tego forum i mają atrakcyjne ceny może warto spróbować tego właśnie oleju.

Pozdr

Troll
01-10-08, 14:02
A ja leje VALVOLINE 5w40 syntetyk......czy dobrze to nie wiem 4wymiany juz były..

Meo
03-11-08, 13:51
Witam Panowie. Co byście wybrali z tych trzech olejów: Castrol Magnatec 5W40, Valvoline 5W40, Motul 8100-xcess 5W40?? Muszę wymienić olej, ale nie wiem na jaki się zdecydować.

canard
03-11-08, 22:47
Moim skromnym zdaniem to chyba najlepszy z tych 3 jest Valvoline 5W40. Swego czasu jeżdzilem na nim przez 1.5 roku i bylo bardzo przyjemnie. Valvoline nadaje sie jak malo ktory do Hondowskich silnikow. Ale może ktoś z forum podrzuci Ci lepszy wybór. pzdr :)

Mike206
04-11-08, 14:37
ja zamowiłem Motula 8100-xcess 5W40, ale jeszcze go nie wlałem :) to chyba jedyny full syntetyk z tej trójki...

cvc d15
04-11-08, 15:08
W moim d16v1 130kkm książce serwisowej mam wpisy 10W40 a ostatni - 5W40, nie wiem dlaczego, ale poprzedni właściciel sobie zmienił. Postanowiłem że jednak zaleję Motula 10W40, i tak często zmieniam olej, a skoro wcześniej śmigał na takim to nic nie pogorszę.

Karol
04-11-08, 18:32
To ja dodam od siebie taką ciekawostkę, że firma Motul zaleca do tego silnika a konkretnie d16v1 olej o lepkości:
8100 Eco-lite 0W-20 jako Best
8100 Eco-nergy 5W-30 jako Better

Edit:
Teraz mi się jeszcze przypomniało, że jak wcześniej miałem Shella 10w60 to przy odpalaniu rano auto strasznie zawory było słychać wręcz napier.... Od momentu przejścia na Motul 5w40 zawory na zimnym też słychać ale mogę śmiało powiedzieć to jest 20% tego co było...

PeJot
04-11-08, 18:34
ja zamowiłem Motula 8100-xcess 5W40, ale jeszcze go nie wlałem :) to chyba jedyny full syntetyk z tej trójki...

Na forum ciągle tylko o Motul'u ;) a Valvoline to są równie dobre oleje ...

TENCIO
06-11-08, 15:28
nikt nie mowi ze valvo to zle oleje.
zdecydowana wiekszosc osob ktore zalalo raz motula, zalewa go ponownie, bo oliwa tego producenta sprawdza sie w silnikach hondy bardzo dobrze. roznica cenaowa rozniez sie juz zaciera.

PeJot
07-11-08, 19:56
nikt nie mowi ze valvo to zle oleje.
zdecydowana wiekszosc osob ktore zalalo raz motula, zalewa go ponownie, bo oliwa tego producenta sprawdza sie w silnikach hondy bardzo dobrze. roznica cenaowa rozniez sie juz zaciera.

Co do cen to się zgodzę, 160zł za 5L - 8100 robi wrażenie ...

TENCIO
12-11-08, 13:32
nic tylko kupowac...:D

elemenateur
13-11-08, 10:15
Co do cen to się zgodzę, 160zł za 5L - 8100 robi wrażenie ...


nie powiem dzięki komu :D

155 jednak robi chyba jeszcze lepsze wrażenie.

agent
13-11-08, 13:58
No dalej panowie. Za 120 zł wezmę 10 l :)

hector-x
09-12-09, 09:53
a co powiecie panowie znawcy, o tym oleju:
Fuchs Titan Supersyn Plus 5W-40

banka 4l jest za ok 100 zl.
Czy to bedzie dobry olej do civica 1.4, 2003, 107TKM.

* ACEA A3/B4
* API SL/CF
* MB 229.1
* VW 502 00
* VW 505 00
* VW 505 01
* Ford WSS-M2C 917-A
* Renault

genior
09-12-09, 11:15
weź sprawdzonego motula i nie kombinuj ;)

elemenateur
10-12-09, 11:53
a co powiecie panowie znawcy, o tym oleju:
Fuchs Titan Supersyn Plus 5W-40

banka 4l jest za ok 100 zl.
Czy to bedzie dobry olej do civica 1.4, 2003, 107TKM.

* ACEA A3/B4
* API SL/CF
* MB 229.1
* VW 502 00
* VW 505 00
* VW 505 01
* Ford WSS-M2C 917-A
* Renault

to sprawdzony olej, zauważ że płacisz w nim za to ma specjalne dodatki które służą odpowedniemu smarowaniu pompowtryskiwaczy na styku z wałkiem rozrządu.
Poleciłbym Ci jednak 8100 X-cess Motula i będzie pięknie smarował, jak coś to PW.

physalis
12-12-09, 23:05
Witam, posiadam od niedawna ep2 *2004r* D16V1 przejechane mam 113kkm, przy ostatniej wymianie pisze ze lany był 0W-40, nie pisze jakiej firmy.. a dziś miałem już na minimum to dolałem ok. 1litra Castrolu Magnatec 5W-40 C3.. w tygodniu zamierzam wymienić olej i filtr, jaki olej polecacie ?! Cena nie gra roli, ważny jest silnik :D pozdro.

edit.
znalazłem jakiś taki 0W-40
http://castrol-slx.pl/index.php?p80,Castrol-Edge-Sport-Formula-RS-0W-40-%280W40%29---5-Litrow
co o nim myślicie ?

TENCIO
13-12-09, 12:16
spokojnie bez kombinacji,mozesz zalac mu 5w40, jezeli interesuje cie produkt Motula to zapraszam do siebie. :)
to optymalne parametry w naszym klimacie do tego silnika.
pozdrawiam.
tencio

Mayorga
30-12-09, 22:36
Motul do Hondy to najlepsza opcja. Ale i na Lotosie też pojeździ...:)

Konrados
03-02-10, 23:54
Miał ktoś do czynienia z tarczami BluePrint ?

HBHONDA
05-02-10, 20:19
Koledzy

civic 2004 1.4 16V i leje mobil 5W50 - co polecicie jako jakis lepszy i "prawdziwy" olej ? spawa dosc pilna na dniach musze wymienic olej?

wielkie dzieki za info!

Barti88
05-02-10, 20:24
lej dalej oczywiscie syntetyczny...mozesz śmiało zostać przy Mobil1 5W40/50 to bardzo dobry olej.
Warunek jest jeden- kup oryginalny bo doscyc często go podrabiają.

a jesli chcesz wiedziec jakie inne oleje są polecane to:
Motul, Millers, Valvoline.

HBHONDA
05-02-10, 20:26
ok to w takim razie gdzie mozna kupic oryginalny prodyk Mobil? mam przejechane 90tysk, pozostac przy 5W50?

Leeo
05-02-10, 20:30
Ja cały czas leję mobila 5w50. Pryz tym przebiegu śmiało możesz przy nim pozostać. Oryginalny w IC, Inter Team, czy tym podobnych. Na allegro są z Niemiec, było nawet o tym ostatnio w Radio Zet i też powinny być ok, ale co w sklepie, to w sklepie...

HBHONDA
05-02-10, 20:45
ok dzieki z ainfo, a masz kogos sprawdzonego na allegro?

Leeo
05-02-10, 21:12
Ja kupuje u kolegi, który pracuje w Inter Team, bo ma zniżkę -35% :) Napisz do Nemeretha - on miał na sprzedaż 5w50 w dobrej cenie, ale nie wiem, gdzie kupował. Co do allegro, to do jakiegoś ziomka, który ma masę pozytywów :) W radio zet było ostatnio o tym jak Polacy importują olej z Niemiec i sprzedają bez akcyzy w Polsce, więc raczej ktoś taki sprzedaje dobrą oliwę :)

HBHONDA
05-02-10, 21:38
dzieki za info... wlasnie na innym formum koles zaproponowal mi mobila i w dobrej cenie MILITEC-1 podobno to swietny dodatek :) do oleju na mroz itd :)

kalla_fiore
08-02-10, 09:17
Leeo a jakiego Motula byś polecił do mojej Hani przy przebiegu 155tys. ? Wcześniej lałem 10w60.

Leeo
08-02-10, 10:33
nie jestem olejowym znawcą :) Nawet sam motula nie leje, tylko mobil 1. Napisz do TENCIO on Ci dobierze, bo zajmuje się sprzedażą motula już kawałek czasu. Prawdopodobnie olej o oznaczeniu 6100, ale jak mówiłem, napisz i będziesz wiedział na 100% :)

wojas201
31-05-10, 18:39
Witam.
Z powodu zbliżającej się wymiany oleju, zakupiłem olej Mobil Super 3000 X1 5W-40, jednak po przeczytaniu: "Olej silnikowy stworzony w oparciu o technologię syntetyczną, którego formulacja pozwala uzyskać wyjątkowe osiągi w szerokim zakresie warunków eksploatacji." nabrałem pewnych wątpliwości czy to jest pełny syntetyk?? :confused: Wcześniej był lany Mobil 1 5w40 jednak takiego nie ma w ofercie mobila (przynajmniej ja nie znalazłem). Czy to jest pełny syntetyk czy 'syntetyk'? Nie jestem fachowcem w sprawach olejowych ale chyba jest to olej hydrokrakowany czyli niepełny syntetyk ale co to może oznaczac dla silnika nie mam pojęcia.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41lhUtLdFjL._SL500_AA300_.jpg

Olsen
31-05-10, 19:50
Ja leje zalecany 5W-20 Castrol GTX

EFKA5
01-06-10, 08:49
Castrol magnatec 5W40 .. zrobione 7 tys bez dolewki :)

Konrados
01-06-10, 20:14
Leeo a jakiego Motula byś polecił do mojej Hani przy przebiegu 155tys. ? Wcześniej lałem 10w60.

Ja leję Motula 8100 X-CESS 5W40 Syntetyk

genior
09-06-10, 11:11
Witam
moja kolej na wymianę tarcz i klocków
podpowiedzcie który zestaw wybrać i dlaczego?
bo cena prawie identycza i nie wiem co wziąć :)

TARCZE TRW + KLOCKI TRW - 278 ZŁ
TARCZE BREMBO + KLOCKI FERODO - 269 ZŁ

mycek
09-06-10, 11:38
kolego co do tych klocków TRW to chyba jakieś słabe. Ja za swoje po mega zniżce zapłaciłem 130zł. Wczoraj u mechanika dowiedziałem sie że musze kupić również tarcze i z tego co się dowiedziałem u znajomego to za tarcze TRW trzeba dać 135zł za sztuke. Czyli całościowo daje to sume 400zl za zestaw z najwyższej polki.

Moim zdaniem powinieneś sie zastanowić nad zakupem troche lepszych tarcz i klockow no chyba ze planujesz sprzedawac auto. Co do zestawu ktory tu przedstawiles to ja bym wybrał opcje nr.1 i defacto taka wybieram bo jestem w trakcie wymiany (zakupu tarcz, bo klocki juz mam).

Jak wiemy TRW to dawny LUCAS wiec nie warto oszczędzać tylko brac :) tansze klocki piszcza a tarcze sie przegrzewaja i krzywia. Tak z doświadczenia.

genior
09-06-10, 12:02
kolego co do tych klocków TRW to chyba jakieś słabe.


Co do zestawu ktory tu przedstawiles to ja bym wybrał opcje nr.1 i defacto taka wybieram bo jestem w trakcie wymiany (zakupu tarcz, bo klocki juz mam).

Jak wiemy TRW to dawny LUCAS wiec nie warto oszczędzać tylko brac :) tansze klocki piszcza a tarcze sie przegrzewaja i krzywia. Tak z doświadczenia.

sam sobie przeczysz?? ciekawe

mycek
09-06-10, 13:30
nie przecze. tylko klockow do civica trw masz chyba z 3-4 rodzaje. zaczynajace sie od 70zl do az bodajze 150. wiec nie przecze. no chyba ze masz taki mega upust ze tak tanio :)

genior
09-06-10, 13:32
jest kilka rodzajów ale nie wiem czy to idzie w parze z jakością
po prostu do mojego modelu pasują takie a nie inne
ale bardziej chodziło mi o porównanie obydwu zestawów

mycek
09-06-10, 16:22
zdecydowanie trw

LemonR
09-06-10, 22:31
Mam zestaw trw wymieniałem w zeszłym roku i na dzień dzisiejszy nie mam im nic do zarzucenia

kiepuczi
09-06-10, 23:23
kolego co do tych klocków TRW to chyba jakieś słabe. Ja za swoje po mega zniżce zapłaciłem 130zł. Wczoraj u mechanika dowiedziałem sie że musze kupić również tarcze i z tego co się dowiedziałem u znajomego to za tarcze TRW trzeba dać 135zł za sztuke. Czyli całościowo daje to sume 400zl za zestaw z najwyższej polki.

Moim zdaniem powinieneś sie zastanowić nad zakupem troche lepszych tarcz i klockow no chyba ze planujesz sprzedawac auto. Co do zestawu ktory tu przedstawiles to ja bym wybrał opcje nr.1 i defacto taka wybieram bo jestem w trakcie wymiany (zakupu tarcz, bo klocki juz mam).

Jak wiemy TRW to dawny LUCAS wiec nie warto oszczędzać tylko brac :) tansze klocki piszcza a tarcze sie przegrzewaja i krzywia. Tak z doświadczenia.


Piszczą tanie klocki albo porządne wyczynowe mieszanki.

Jak ktoś szuka konkretnych klocków a EBC czy Ferodo wydaje mu się niewystarczające to rekomenduję klocki Hawk Performance , HPS cywilna mieszanka jest to więcej niż uliczny klocek . Niestety bezpieczeństwa nie da się na złotówki przeliczyć i Hawk to torche wyższa półka cenowa niż TRW.

LemonR
10-08-10, 11:36
Nie wiem czy było (chyba nie) ale znalazłem bardzo ciekawy artykuł o olejach:
http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

EFKA5
10-08-10, 14:55
ja właśnie kilka dni temu zmienilam olej z Castrola na Valvoline, mam nadzieję, że teraz na mnie nie nakrzyczycie ;)

megik06
11-08-10, 22:23
ja z swojej strony mogę polecić jeden olej,za to konkretny-Castrol Motor Sport 10w60...syntetyk,ale estrowy...można zapomnieć o wpływie warunków atmosferycznych:)

Karol
12-08-10, 17:14
ja z swojej strony mogę polecić jeden olej,za to konkretny-Castrol Motor Sport 10w60...syntetyk,ale estrowy...można zapomnieć o wpływie warunków atmosferycznych:)

Można też zapomnieć o niskim spalaniu i dobrych osiągach. Bez obrazy ale też używałem na początku oleju o parametrach 10w60 i ten olej do zwykłych silników hondy się nie nadaję. Nie bez powodu wg zaleceń różnych marek oleju przewija się pierwszy parametr jako 0w a jako max 40.

zbych123
13-08-10, 10:49
a ja kupiłem valvolina max life 5w40 zobaczę co to, wcześniej motul 8100xces czy cuś takiego też 5w40 na liczniku 150tyś km

alunetik
16-08-10, 11:58
Ja polecam olej marki COMMA. Syntetyk z serii Motorsport naprawdę daje radę, a jak się przypali to pachnie jak motul :)

PZDR

Bodek

dzwonkess
23-08-10, 18:42
Mam Honde z 2005 r, autentyczny przebieg 57 tys. Rocznie pokonuje max 10 tys. km, z czego polowa to trasa. Silnik to 1.6, , chce wymienić olej przy okazji przeglądu rejstracyjnego , co, możecie mi polecić ?

Karol
23-08-10, 20:36
Mam Honde z 2005 r, autentyczny przebieg 57 tys. Rocznie pokonuje max 10 tys. km, z czego polowa to trasa. Silnik to 1.6, , chce wymienić olej przy okazji przeglądu rejstracyjnego , co, możecie mi polecić ?

Wszystko zależy od tego na jakim oleju teraz jeździsz w sensie co masz teraz zalane, jaki silnik ma apetyt na olej itd.

TENCIO
24-08-10, 02:40
Mam Honde z 2005 r, autentyczny przebieg 57 tys. Rocznie pokonuje max 10 tys. km, z czego polowa to trasa. Silnik to 1.6, , chce wymienić olej przy okazji przeglądu rejstracyjnego , co, możecie mi polecić ?

proponuje sprawdzony syntetyk 5w40, u mnie kupisz takowy produkcji motula

Meentor
14-09-10, 18:28
hej mam 111 tys przebiegu i w sumie nie wiem jaki był wcześniej olej, sadzicie ze warto próbować 5w40 ?

TENCIO
15-09-10, 02:47
lej 5w40, gdybys chcial cos z palety motula to zapraszam :)

marioZ
16-09-10, 07:51
jak myślicie czy ten olej był by dobry do Hani? http://allegro.pl/olej-mobil-5w40-syntetyk-5l-warszawa-wola-i1223717287.html

Krzysztof1969
16-09-10, 22:41
Mobil1 5W50 lub 0W50 to najlepszy olej. Tani na Allegro.

LemonR
16-09-10, 22:51
Najlepszy bo...? Na Allegro owszem tani i bardzo chętnie podrabiany.

Karol
17-09-10, 21:42
Bardzo śmieszą mnie ludzie, który uważają, że mobil 1 to najlepszy olej. Owszem kiedyś był super ale czasy się zmieniają i są już oleje dużo lepsze. Ja do hondy polecam olej o parametrach 0w40 lub 5w40. Marka oleju to już kwestia gustu lub doświadczenia. Ja jeszcze nie dawno zalewałem cały czas Motula ale teraz eksperymentalnie zalałem Castrola RS 0w40 (rozlewanego w Niemczech).

Leeo
01-10-10, 01:41
testował ktoś może tarcze brembo max? Mam zamiar zakupić tarcze i nie wiem czy kupić brembo max, czy dopłacić drugie tyle i kupić ebc turbo groove... Klocki wybrane - ebc green stuff. Pytam o brembo, bo w poprzedniej hondzie miałem zestaw zwykłe brembo i ferodo premier i średnio byłem z tego zadowolony.. help.. Wybór duży, bo tarcza 262 i 21mm grubości bardzo rozpowszechniona i towarzyszy już civicowi jakieś 18 lat..

megik06
03-10-10, 21:08
Można też zapomnieć o niskim spalaniu i dobrych osiągach. Bez obrazy ale też używałem na początku oleju o parametrach 10w60 i ten olej do zwykłych silników hondy się nie nadaję. Nie bez powodu wg zaleceń różnych marek oleju przewija się pierwszy parametr jako 0w a jako max 40.
no to z deka mnie zaskoczyliście,bo myślałem,że to konkretny olej do Hondy,a tu coraz więcej opinie,że to lipa jednak...czyli co,mam go zmienić póki co na Valvoline czy Motula?jak tak to jakiego???????Mam d14z6 z przebiegiem 136tyś...piszą,że w trakcie takiej wymiany trzeba płukankę jakąś zrobić?!o co tutaj chodzi?pomożecie?

TENCIO
04-10-10, 10:23
zalc jakis 5w40, przypomnij sobie czy bylo brudno pod deklem zaworow jak ostatnio je regulowales? jezeli auto smigalo na pelnym syntetyku i wymiany byly na czas, to raczej powinno byc czysto w silniku , wiec plukanka nie jest koniecznoscia.
pozdro

megik06
04-10-10, 14:38
no tak,tylko nie wiem gdzie taką regulację zaworów zrobić,to po pierwsze-mieszkam w Świdnicy.Jakie są koszty regulacji zaworów?

TENCIO
04-10-10, 19:52
ja place 50zl , podpytaj chlopakow z podfora wrocławskiego, maja tam swoje warsztaty

megik06
11-10-10, 22:27
Nie wiem czy było (chyba nie) ale znalazłem bardzo ciekawy artykuł o olejach:
http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf
kurcze jesteś bogiem...to najlepszy artykuł o olejach jaki znalazlem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!Dzięku;)wa...

KoRa
26-11-10, 15:28
Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Od 5 dni mam w posiadaniu civica VII z silnikiem 1.7 ctdi, '02 rok, przebieg ok. 120 tys.
To moje pierwsze auto z silnikiem diesla, wcześniej jeździłam accordem 2.0 i coupe'jką 1.5 w benzynie. Kolejna honda to już chyba zboczenie ;)

Auto przyjechało z zachodu. Ogólnie w bardzo dobrym stanie, ale chce dla spokojności wymienić wszystkie rolki, napinacze, rozrząd, filtry i przede wszystkim olej.
Tutaj mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Jaki olej kupić? Pod maską jest co prawda nalepka valvoline, ale niestety nie da się odczytać jaki konkretnie to jest olej, ani przy jakim przebiegu był wymieniany. Wizualnie wg mnie ma już dość.
Polecalibyście zostać przy valvoline czy pójść w stronę np. mobila?
Doradźcie kobiecie, proszę :D

xadrian
29-04-11, 08:36
W związku z tym iż w najbliższym czasie planuję wymienić olej, a po przeczytaniu tematu mam mętlik w głowie odświeżę temat, i zapytam: co zlać do 1.6 vtec (D16V1) 2002r przebieg 132000 (podobno). Nie wiem co było lane przedtem bo samochód sprowadzony. Co do jazdy to raczej spokojna, ale czasem lubię sobie depnąć (jak chyba każdy) i jeśli ma to jakieś znaczenie to planuję wrzucić gaz. Z tego co przeczytałem polecacie olej Motul i gdzieś jeszcze przewinął się chyba Mobil 1. Tak więc prosił bym o podanie co konkretnego zalać bo np tych olejów Motul jest trochę i mają różne oznaczenia.

LemonR
29-04-11, 09:16
Generalnie chodzi o to, że to nie ma większego znaczenia czy to będzie olej x czy y. Ważniejsze jest aby spełniał wymagania producenta auta (te znajdziesz w instrukcji lub w manualu) i był regularnie wymieniany w komplecie z dobrym filtrem. Olej kup z pewnego źródła. Zalej olejem syntetycznym, dokup litr na dolewki i jeździj. Jeszcze nie spotkałem tematu o olejach, który rozwiałby wszelkie wątpliwości.
A przy okazji coś dla zwolenników Motula
http://img541.imageshack.us/img541/7797/motulfake01.jpg
http://img853.imageshack.us/img853/9859/motulfake06.jpg
http://img849.imageshack.us/img849/748/motulfake04.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/3299/motulfake03.jpg

TENCIO
29-04-11, 11:13
sam umieszczalem zdjecia tego fake'a w innym temcie o motulu. wiadomo, ze wczesniej czy pozniej musiala sie pojawic podroba na naszym wspanialym rynku, ale przeciez to nie powod by rezygnowac z tej marki. WAZNE BY KUPOWAC TE OLEJE Z PEWNEGO ZRODLA, a nie najtaniej na allegro itp . po dobrego motula zapraszam do siebie.
zarowno do 1.7 i-ctdi i 1.6 VTEC zalecam wlasnie ten olej ze zdjecia ( oczywiscie oryginalny :) ) , czyli 5w40 8100 x-cess, mam go na stanie caly czas.

Luppus
02-05-11, 10:13
Podoba mi się zdanie Lemona: "dokup litr na dolewki" :D
Miałem kupić Motula do swojej, ale obawiając się podróby pozostałem przy Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 z kilku powodów. Pierwszy podałem, drugi że to świetna oliwa, trzeci że taki był lany wcześniej, ostatni że przez ponad 10tys km nie ubyło ani setki, a co dopiero litr :)
PZDR

LemonR
02-05-11, 11:58
Jak auto znasz to wiesz czy kupować na dolewki czy nie ale pytający chyba to auto ma od niedawna (tak wywnioskowałem), nie wie co było wcześniej lane a jak będzie musiał dolać to przecież nie będzie znowu szukał co zresztą wychodzi drożej. A poza tym czy auto bierze oliwę czy nie litr w garażu musi stać. :-)

mycek
02-05-11, 13:35
Podoba mi się zdanie Lemona: "dokup litr na dolewki" :D
Miałem kupić Motula do swojej, ale obawiając się podróby pozostałem przy Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 z kilku powodów. Pierwszy podałem, drugi że to świetna oliwa, trzeci że taki był lany wcześniej, ostatni że przez ponad 10tys km nie ubyło ani setki, a co dopiero litr :)
PZDR

a na jakim jezdzisz ? 5W40 ? czy 10W40 ?

Luppus
04-05-11, 10:27
a na jakim jezdzisz ? 5W40 ? czy 10W40 ?

Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40

Lemon - litr i tak mi został, bo kupiłem bańkę 5l. Wykorzystam ten litr za rok :) No chyba, że zacznie brać ;)

Chino
05-05-11, 09:03
Jako ciekawostkę moge podać, że w moim EP2 od początku jest lany Mobil 1, przez pierwsze 5 lat Protection Formula 0W40, a obecnie po zmianie nazewnictwa New Life 0W40 (szeroki zakres, świetny na zimowe rozruchy, mocno wystarczający latem), przebieg 125kkm (100% pewny) i po ostatniej wymianie 5kkm temu nie widać nic, a nic brania oleju. Nie wydaje mi się zasadnym wrzucanie półsyntetyka do tych silników (szczególnie Pb) przy poprawnej eksploatacji i serwisie przed 200kkm. Nawet gdy nie wiemy, co było lane wcześniej, warto zalać prawdziwym syntetykiem 5W40/50 i obserwować co się dzieje.

Fl0w
20-07-11, 21:07
ES7 D16V1 przebieg prawie 118tys.km.na jesien planuje wymiane oleju w tej chwili mam zalany shell helix ultra 5W40, lecz mam mieszane uczucia co do tego oleju :/ samochod kupilem w kwietniu i do tej pory poziom ten sam(przejechalem prawie 4 tys.km.) ale wolalbym wymienic go na jakis dobry prawdziwy syntetyk... myslalem o Castrol EDGE Sport 5W40? Przeczytalem te cale 9 stron i mam metlik w glowie :D duzo osob zachwala ten Motul 8100 x-cess ale jego cena mnie w watpliwosc wprowadza... juz nie mowiac o shell helix ultra ktory poprostu jest tani... a moze VALVOLINE SYNPOWER 5W40 ?

TENCIO
21-07-11, 11:15
po pewnego motula 8100 x-cess, ktorego Ci plecam , zapraszam do siebie. :)

bunkerites
22-07-11, 21:33
Przeczytalem te cale 9 stron i mam metlik w glowie

tez mialem metlik :)...zmienilem na motula i jestem zadowolony....

dokupil bym 2 litry motula na przyszla zmiane oleju...kto ma opakowania 1 litrowe?

Fl0w
22-07-11, 21:44
ile L wchodzi w ES7 D16V1?

slaslu
22-07-11, 22:05
Ok 3,5 jak dobrze pamietam

mycek
23-07-11, 11:36
dokladnie. 3.5. wtedy jest okolo 3/4 bagnetu oleju

1mario
01-08-11, 15:58
Proszę o podpowiedź mam civic 1.4i z 1997 przejechane 282000 od 3 lat gaz. I oto moje pytanie jaki olej zalać silnik troszeczkę poci się przy łapie na dole od strony rozrządu. Poza tym czysty chodzi ok. Słyszałem o Motul ale nie wiem jaki zalać podobno do tej pory był lany 10W 40. Proszę o podpowiedź:)

KruKs
01-08-11, 19:22
troche nie ten dział kolego bo tutaj jest 7generacja czyli auta 2001-2005r.

Najlepiej zebys byl pewny co bylo lane, bo mozesz sobie troche klopotu narobic. Skoro byl lany 10w40 to jest to olej polsyntetyczny. Jezeli oleju nieubywa ci bardzo duzo nie ma co zmieniac go na mineralny tylko lac polsyntetyk. Ciezko powiedziec jaka firma jest dobra bo sa scisle normy, ktore okreslaja dana klase oleju i kazdy producent sie tej normy musi trzymac. Najwazniejsze bys olej bral z pewnego zrodla, oryginalnie zapakowany i zaplombowany. Pamietaj ile ludzi tyle opinii. Ja leje motul i z moim silnikiem nic sie nie dzialo. W poprzedniej hondzie jak i w tej hondzie. Gdzieś w naszym dziale technicznym bylo porownanie oryginalnego motula oraz oszukanego. Uzywajac opcji szukaj znajdz sobie ten post i przeczytaj.

TENCIO
04-08-11, 14:31
po oryginalnego motula zapraszam do siebie, zarowno w opakowaniach 5 i jak i 1 litrowych :)

albanOS
05-08-11, 09:22
Witam wszystkich jako nowa osoba..., nie chce za bardzo śmiecić ale potrzebuję małej porady, znam parametry poszczególnych olejów jak i opnie na ich temat, lecz to nie zmiena faktu, że zastanawiam się teraz nad nowym olejem posiadam civica MB6 B18C4 kupiłem go jakieś 3,5 miecha temu, zrobiłem na nim już 6tkm, na początku miałem dylemat czym go zalać ale postanowiłem spróbować z 0W castrola( jako że miał taka nalepkę ), zalałem mu jakieć 3,8 l 200 ml użyłem podczas wymianyt na przepłukanie, i teraz po tych 6 tysiacach zastanawiam się co dalej czy może już coś gęstszego, jeśli chodzi o zużycie to pozostało delikatnie ponad dolną kreskę na bagnecie ile mogło zjeść go? myślę o np. Castrol edage 10W60?

TENCIO
05-08-11, 10:58
co oznacza ze 200ml uzyles podczas wymiany na przeplukanie? jezeli miales po zalaniu oleju na bagnecie stan max, to oznacza, ze po 6000km ubylo ci ok 0.8-1l, wiec jak na b18 i oliwe 0w40 to calkiem dobrze swiadczy o tym silniku. ja ze swojej strony w naszych warunkach proponuje zalanie syntetyka 5w40. jezeli bedziesz zainteresowany motulem, to zapraszam po niego juz tradycyjnie do siebie.
pozdrawiam.
tencio

albanOS
05-08-11, 13:51
Tzn. że przy odkręconym korku wlewowym i spustowym po spuszczeniu starego oleju, przelałem 200ml przez motor jeszcze, mechanik tak mi doradził nie wiem czy to miało jakiś sens.... w kazdym bądz razie brakowało do pełna ze 3 mm i zostało tyle ile napisałem. Byłbym za syntetykiem jak najdłużej więc skoro tak mówisz to może faktycznei zalać 5W-40 motulem go jeszcze...? podaj jakieś szczegóły na PW.

kermit01
06-08-11, 17:42
Witam,
czy możecie polecić dobre klocki + tarcze do sport-a? wcześniej widziałem, że pojawiały się jakieś sugestie ale nie było ich wiele

booltazar
06-08-11, 19:37
Witam,
czy możecie polecić dobre klocki + tarcze do sport-a? wcześniej widziałem, że pojawiały się jakieś sugestie ale nie było ich wiele

(przod) mam juz drugi komplet EBC turbo groove + EBC GreenStuff, i wg mnie spisuje sie dosc dobrze, wczescniej do tych tarcz mialem ferrodo premier i hamowalo gorzej i wiecej pylilo, zestaw nie nalezy do najcichszych, tyl - nie wiem co za tarcza + EBC Green Stuff
czeka na wymiane

drugi komplet tarcz (front) obecnie docieram, pierwszy nie pokrzywil sie nie bylo z min problemow, nawet jak na lewej tarczy nie bylo juz prawie widac nacinanych dziurek (prawa w lepszym stanie jezdze glownie sam) to tez skutecznie hamowal tylko trzeba bylo mocniej deptac na geja (pedal=obrazliwie)

co zauwazylem, ze po myciu felg, hamulcow (po wyplukanieu czarnego syfu) lub w czasie deszczu (przejazdy przez glebokie kaluze) jak tacze juz byly prawie lyse to hamowanie zdecycowanie sie pogarszalo

tak naprawde to najlepiej wymienic na wieksze 300 mm od type-ra, uzywane zaciski, pompa hamulcowa i serwo 500 pln, nastepnym razem nie wiem czy tak nie zrobie, tyl w typer jest taki sa jak w sporcie, bez zabawy w jakies turbo groove, tylko zwykle wentylowane o wiekszej srdnicy, powinny lepiej hamowac, sport ma 262 mm przod, jedynie nie jestem 100% pewnien czy da sie zaowyc na to ori felge 16, ale raczej tak, wydaje mi sie ze widzialem typer na felgach 16" od sporta w zimie.

dszywala
11-08-11, 08:43
Witam Wszystkich.
Przeglądnąłem cały temat i głównie dyskusje toczą się olejów. Ja muszę zakupić tarcze przód + tył. Jakie polecacie? Przewinął się temat ebc turbo groove + klocki green stoff. Pacjent to Civic VII Sport 1.6. Doradźcie Panowie co kupić.

pozdrawiam

Dodam jeszcze że w pierwszej kolejności chodzi mi o tarcze tylne, bo skończyły się już konkretnie..
Jakie rozmiary przedewszystkim są w sporcie? 262 przód? jaka grubość? i jak z tyłem?
Przeszukałem szukajką masę tematów ale ciężko znaleźć konkretną odpowiedź. Warto by dodać tą informację do FAQ.

booltazar
11-08-11, 13:23
Witam Wszystkich.
Przeglądnąłem cały temat i głównie dyskusje toczą się olejów. Ja muszę zakupić tarcze przód + tył. Jakie polecacie? Przewinął się temat ebc turbo groove + klocki green stoff. Pacjent to Civic VII Sport 1.6. Doradźcie Panowie co kupić.

pozdrawiam

Dodam jeszcze że w pierwszej kolejności chodzi mi o tarcze tylne, bo skończyły się już konkretnie..
Jakie rozmiary przedewszystkim są w sporcie? 262 przód? jaka grubość? i jak z tyłem?
Przeszukałem szukajką masę tematów ale ciężko znaleźć konkretną odpowiedź. Warto by dodać tą informację do FAQ.


w zaleznosci od rocznika przed/po lift dwa rodzaje na 4 lub 5 srub
wg katalogow EBC dane ponizej

pelne/wentylowane| liczba otworow| srednica| height*| grubosc new/min
front V| 5| 262| 47| 21/19
rear S| 5| 260| 48| 9/8

front V| 4| 262| 45| 21/19
rear S| 4| 260| 49| 10/9

i dwa rodzaje klockow na przod 129/69/17 [mm] 136x57x16 [mm]
jedne z blaszka na gorze, drugie z większymi po bokach, tyl jeden klocek 89x48x14 [mm]

PS nic sobie nie dam odciac za te dane/wymiary

* wysokosc? nie wiem co to za wymir

lucas.79
13-11-11, 23:59
Panowie, dobre tarcze i klocki potrzebne. Civic 2004, 5d - polift.
Jest tego tyle w necie, że sam nie wiem co dobre.
Jak ktoś zmieniał ostatnio, i jest zadowolony (albo i nie;)) to niech rzuci linkiem.
Pozdrawiam

mycek
14-11-11, 08:18
ja z TRW jestem zadowolony, choc ostatnio przy hamowaniu wydaja dziwne dzwieki, jakies buczenie. Ogolnie fajne klocki

Lewy
22-11-11, 20:11
Co sądzicie o tarczach i klockach ATE ? Szykuje się wymiana w mojej EP1 całego kompletu przód+tył.

kullnikk
23-11-11, 14:02
Co sądzicie o tarczach i klockach ATE ?

Ja mam klocki ATE i nawet po dotarciu straszliwie piszczą :mad:

rafal
23-11-11, 16:14
Ja jestem bardzo zadowolony z ATE. Może kolega wyżej za ostro hamował zaraz po wymianie?

Lewy
23-11-11, 17:38
Lepiej kupić tarcze i klocki ATE czy może lepiej tarcze EBC a klocki ATE ? Wiem, że np Green Stuff lepsze ale i sporo drożej wychodzi.

booltazar
28-11-11, 14:52
..a moze zwykle EBC + EBC BlackStuff, cos takiego na tyl zalozylem zonie, popzredno TRW i roznica na plus kolosalna,...nie wiem jak na przodzie cos takiego sie spisuje

lucas.79
29-12-11, 14:51
Co sądzicie o czymś takim?
Ma ktoś? Używał?
Nadadzą się?
http://www.samcar.pl/product_info.php?product_id=82984#

Mam civica 2004, hatchback 5d.

A przy okazji - da się jakoś, bez odkręcania koła sprawdzić jaki jest tam system hamulcowy?
Bo pisze na tych klockach, że są tylko do Lucas...

zbych123
01-01-12, 09:08
będą pasowały te klocki system ham lucas, musisz zdjąć koło i będziesz widział

lucas.79
01-01-12, 12:00
No racja, pasują, trafiłem je w dobrej cenie i założyłem.
Pożyjemy, zobaczymy czy było warto;)

Robertos23
03-01-12, 21:08
Odgrzewam temat, bo jestem przed wymianą oleju. W tej chwili jeżdżę na Shell Helix Ultra 5W40, ale widzę, że ceny ich spadają na łeb, więc pewnie i jakość też. W tej chwili chodzi mi po głowie Motul 8100 x-cess (z pewnego źródła) lub Valvoline Synpower.
Co polecacie do 1.6 vtec sohc, co używacie w tej chwili?

Meentor
07-01-12, 11:26
Robertos23 ja tam jezdze na x-cessie od hmm poltora roku cos i wszystko spoko :P

TENCIO
09-01-12, 14:33
i po tego X-cess'a zapraszam do siebie oczywiscie :)

patschau
14-03-12, 20:59
Poszukuje tarcz do swojego sporta 1.6 na przód
Ilość otworów 5
średnica 262 mm

i widzę, że na allegro jest dosyć mizerny wybór:

EBC
http://allegro.pl/tarcze-ebc-honda-civic-1-6-sport-2003-2005-i2124697037.html
cena dosyć wysoka ale jakość ponoć dobra

znalazłem też cos takiego
http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-honda-civic-sport-1-4-1-6-vii-i2165912519.html
tanio ale jak z jakością?
czy te firmy : jpn, denckermann robia dobre części ?

Polecicie coś innego?

najemnik
15-04-13, 21:07
Witam serdecznie
Dzisiaj pojechalem wymenic tarcze i klocki, mechanik rozkrecil wszystko i sie zdziwil bo sie okazalo ze w mojej hondzie 1.6 sport z 2004 r sa tarcze na 5 srub a nie na 4, sa problemy aby takie tarcze znalesc, co mam zrobic?

marwol
15-04-13, 21:15
Wejdz na allegro albo do forumowych sprzedawców sie odezwij :)
Zreszta post wyżej masz że do sporta 5śrub idzie :)
Tapatalk

najemnik
15-04-13, 21:34
teraz juz wiem, ale nie znam sie na mechanice wiec dalem auto mechanikowi aby wymienil mi tarcze+klocki, on zamowil na 4 sruby bo byl pewien ze takie wlasnie beda, a tu po 3h okazalo sie ze jednak 5 srubowe, Marwol podalbys mi namiary na jakis sprzedawcow oraz co warto kupic?

marwol
15-04-13, 21:40
Patrzysz na koło, widzisz 5 nakretek to jak można zamowic na 4?
Zmien mechanika. Odezwij sie do użytkownika spychu , w wyszukiwarce znajdziesz. Pozdro

Tapatalk

najemnik
16-04-13, 17:20
dzisiaj jeden mechanik zaproponowal mi tarcze japan parts i blueprint co o nich myslicie?

picasso2000
27-07-13, 22:05
Panowie w Civicu VII po lifcie czyli 2004 rok, wersja hatchback 5d, z tyłu są tarcze. To są chyba tarczo-bębny jeśli chodzi o ścisłość? Czy dobrze kumam? Silnik D16v1 (1.6l)

Jakie rekomendujecie klocki na tył?
Wiem, że temat był wałkowany kilka razy, przeglądnąłem chyba wszystko ale dalej nie rozwiało mi to wątpliwości co kupić.
Co polecacie do normalnej jazdy?


Tarcze przednie wymieniane były przez poprzedniego właściciela wraz z klockami. Natomiast te z tyłu mam skorodowane i klocki nie pracują na całej jej powierzchni.Tarcze kwalifikują się do zmiany? Zużycie hamulców tył 50%.
Dołączam linki do zdjęć tarcz tylnych.

http://imageshack.us/scaled/thumb/841/y6rs.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/y6rs.jpg/)
http://imageshack.us/scaled/thumb/849/pdo6.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/pdo6.jpg/)


Chciałbym się już przygotować na to co muszę zrobić w związku z hamulcami.
Zatem, jakie klocki?
Czy potrzebna jest wymiana tarcz czy się robi w takiej sytuacji przetoczenie, jeśli należy kupić nowe to jakie?
Z tym przetaczaniem to nie wiem czy to ma sens.
Prosiłbym o podanie marki i symbolu tarcz i klocków jeśli można.

Na intercars znalazłem na przykład TRW DF4402, na 4 śruby. Ewentualnie jakie inne. Co jest montowane przez ASO?
Trochę się pogubiłem w tych tarczach. Co warto zakupić do normalnej jazdy.

Ajrisz
29-07-13, 21:07
Koledzy, pomóżcie kobiecie z dylematem ;)

Mam Hondę Civic 1.4 2001, przebieg 157 000. Czas na wymianę*oleju. Poprzedni właściciel wlał tam Mobil 1 5W50. Zostać przy tym samym, czy użyć czegoś innego? Jak sobie mechanik zaśpiewał ponad 30 zł za litr 5W50 trochę*zrobiło mi się nieswojo i chcę się zorientować*w sytuacji.

Pozdrawiam i dziękuję*za odpowiedzi. :)

kedud
29-07-13, 21:51
Koledzy, pomóżcie kobiecie z dylematem ;)

Mam Hondę Civic 1.4 2001, przebieg 157 000. Czas na wymianę*oleju. Poprzedni właściciel wlał tam Mobil 1 5W50. Zostać przy tym samym, czy użyć czegoś innego? Jak sobie mechanik zaśpiewał ponad 30 zł za litr 5W50 trochę*zrobiło mi się nieswojo i chcę się zorientować*w sytuacji.

Pozdrawiam i dziękuję*za odpowiedzi. :)

5w50 Mobil to pełny syntetyk, jeśli nie bierze oleju, to pozostań przy pełnym syntetyku. Marka nie ma znaczenia, mobil to dobra półka z dobrą ceną, ale jak weźmiesz tańszy np orlen nic się nie stanie. Co do ceny...
1l w butelce pełnego syntetyku kosztuje więcej niż 30zł, no chyba że jest jakaś promocja marketowa.
We Wrocławiu u mnie w sklepie za bańkę 4l mobila 5w50 zapłacisz 160zł, a można znaleść taniej.
Nie pamiętam ceny Orlenu, ale chyba 130-140. Więc mechanik proponuje normalną cenę, problem polega na tym, że będzie lał z dużego baniaka i na słowo trzeba mu uwierzyć co w nim jest. Ważne aby był pełny syntetyk np: 5w40, 5w30, 5w50 albo 0w30. reszta nie ma większego znaczenia, z autem nic się nie będzie działo, żadnej różnicy ani na plus ani na minus.

iljash
29-07-13, 23:08
Polecam Motula 5w30 X-cess naprzyklad. I tak jak wyzej jak nie bierze pelnego syntetyka to jak najbardziej na nim zostac i nie kombinowac.

TENCIO
31-07-13, 05:16
Jezeli mowisz o x-cesie to wkradl Ci sie blad....nie ma x-cessa 5w30, jest 5w40

iljash
01-08-13, 01:36
noooooooooooooooooooooo, ale kazdy wie o co chodzi :D popierdzielilo mi sie pewno bo ostatnio shella pelnego syntetyka sporo kupowalem i on bodajze ma 5w30 - ok koniec OT :)

Robertos23
01-08-13, 09:06
Ajrisz kup Shell Helix Ultra 5W40. Na allegro idzie wyrwać 4l z wysyłką za 85zł
Przykładowa aukcja: http://allegro.pl/shell-helix-ultra-5w40-4l-fv-5w-40-filtry-fv-i3401770926.html

japakoniu
08-08-13, 13:29
Witam. Jestem przed wymianą oleju,czytam duzo opini i mam juz mętlik w głowie.Na stronach producentów, w opcji dobierz olej do naszej hondy(np Mobil i Motul) rekomendowanym olejem jest 0w20 obu producentów. Czy ktoś z was zalewał już olej 0w20??lub 0W40 Jakies opinie?
Do tej pory jeździłem na shellu xelix ultra 5w40 jeżdze na krótkich odcinkach w miescie - jakies rekomendacje?dodam ze samochód ma 60tys przebiegu.
Pozdrawiam

-TenzoR-
16-12-13, 18:23
witam
mam ctr z k20a2 160tys przelotu jak dotąd lałem valvo 10w60 półsyntetyk
jednak po przeczytaniu opinii to ten olej do jazdy na co dzień się nie nadaje
na co zmienić najlepiej ?
dodam że nie zauważyłem poboru oleju

iljash
16-12-13, 19:14
motul x-cess 5w30 czy jaki on tam na symbol , w kazdym razie pelny synetetyk motula

bunkerites
16-12-13, 19:20
iljash 5w40 motul ma symbol.Nie spotkalem sie z motulem 5w30

-TenzoR-
16-12-13, 19:20
ok czy przejście z półsyntetyka 10w60 na syntetyk 5w30/5w40 da rade nic sie nie stanie ?

iljash
16-12-13, 23:59
dlatego napisalem jaki on ma tam symbol, bo juz mi sie mieszaja one czasem . Nic sie nie stanie . Posiadacze eRek leja takie oleje i bardzo je chwala, wiec nie masz prawa byc niezadolony :)

Lewy
17-12-13, 10:41
iljash 5w40 motul ma symbol.Nie spotkalem sie z motulem 5w30

Motul robi też oleje 5W30

iljash
17-12-13, 12:19
chodzi o motul z numerem 8100 x -cess 5w40 . Tylko wazne jest zrodlo zakupu, aby nie trafic na podrobke , bo lubia ten olej podrabiac, czyli warto dolozyc kilka zl ale raczej aby sprzedawca byl sprawdzony i rzetelny .

bunkerites
17-12-13, 19:33
http://www.cobrizo.pl/pl/o/OLEJ-MOTUL-8100-X-CESS-5W40-5L sprawdzony sklep

picasso2000
27-07-15, 16:49
Dla osób poszukujących dobrych tarcz w miarę rozsądnej cenie mogę śmiało polecić ATE 24.0109-0143.1 i do nich klocki ATE 13.0460-5929.2.
Klocki nie piszczą ani przesadnie nie pylą.
Sam długo wertowałem jakie tarcze kupić, a nie lubię byle czego zakładać do samochodu, więc dla szukających wklejam.

Zrobiłem już na tych tarczach około 300km, więc są po dotarciu.

bunkerites
29-07-15, 09:17
A jak kolego hamują ?

Tiga
29-07-15, 10:24
Jak kazde inne sprawne zapewne...

picasso2000
29-07-15, 13:02
A jak kolego hamują ?

Hamują świetnie. Powiem tak, osoba która robiła hamulce z tyłu poprzednio, powinna dostać kopa w tyłek. Mam tutaj na myśli serwisanta, który to robił poprzedniemu właścicielowi, a sądząc po fakturach nie był to byle jaki warsztat. Do prowadnic nawalony smar miedziowy, prowadnice zablokowane, jarzma i blaszki nie czyszczone. Ja zrobiłem hamulce zgodnie ze sztuką łącznie z pomiarem bicia za pomocą czujnika. Dokładne czyszczenie i zastosowanie dedykowanych do tego celu środków tam gdzie są one wymagane. Smarowanie smarami odpowiednimi a nie miedziowymi i grafitowymi.
Po odpowietrzeniu układu i doprowadzeniu hamulców do porządku jestem cholernie z nich zadowolony. Za każdym razem jak jadę to nie wierzę, że te hamulce mogą mieć taką kulturę pracy. Ale z tym zadowoleniem jest tak, że bez punktu odniesienia do innych tarcz trudno postawić obiektywną i jednoznaczną opinię odnośnie jakości hamowania wynikającej z samych zastosowanych tarcz klocków. Po prostu hamują bardzo dobrze, jestem w stanie dość szybko zatrzymać samochód, mam jedynie odniesienie do poprzednich zjechanych tarcz i hondy wujaszka, która za fajnie nie hamuje, a kupił jakieś blueprinty czy inny badziew.

Na jakość działania hamulców składa się wiele czynników, odpowietrzenie układu, zadbanie o zaciski, poprawny montaż itd. Jeśli te elementy nie będą działać poprawnie to nawet najlepsze tarcze nic nie dadzą.

bunkerites
29-07-15, 20:44
No wlasnie.Dlatego do mechanika jezdze 20 km.Jedyny ogarniety w japoncach na Krakowie i okolicach

picasso2000
30-07-15, 14:24
Właśnie z Hondami tak jest, że zwykły warsztat nie zna pewnych niuansów, wad konstrukcyjnych, bolączek, sposobów naprawy jakie dotyczą samochodów Japońskich i często zamiast coś zrobić jak należy to psują bo nie mają wiedzy z tego zakresu. Choć w przypadku hamulców to było zwykłe niedbalstwo i brak fachowości i postanowiłem zrobić to sam bo jak zobaczyłem smar miedziowy to załapałem bulwers i za stosowanie miedziowego w hamulcach ucinałbym ręce. Żadnemu warsztatowi nie chciałoby się tego czyścić tak jak ja to zrobiłem, a już używanie czujnika do pomiaru bicia to rzadkość w warsztatach.
Zresztą z obserwacji widzę, że wiele osób olewa kwestię hamulców, założą klocki i fruu. Nie sprawdzają czy prowadnice pracują płynnie i się nie blokują, nie czyszczą ich właściwie, a uważam, że raz na rok albo półtora trzeba skontrolować hamulce i prowadnice, sprawdzić czy klocki równo się zużywają, czy tarcza jest brana przez całą powierzchnie klocka itd.

cichy176
31-08-15, 21:05
Siemka,
picasso2000 masz może link albo wskazówki jak samemu "dobrze"wymienić klocki i tarcze z przodu?
Wymieniałem już nie raz w poprzednim aucie ale wyglądało to tak że ściągałem wszystko , czyściłem ,zakładałem, odpowietrzałem i tyle.

Milten99
16-02-16, 19:15
Witam,

Liczę na to, że nie otrzymam nagrody za odkop roku :)

Za niecałe 2000km muszę wymienić olej w moim Civicu. Wybieram między Shell 5w40, a Motul X-cess 5w40. Różnica w cenie to około 60zł. Czy przy wymianach co 10.000km duże znaczenie ma jakość oleju? Zastanawiam się czy przy normalnym użytkowaniu samochodu i regularności wymiany opłaca się płacić za olej prawie dwa razy więcej. Co o tym sądzicie? Proszę o Wasze spostrzeżenia :)

Ewentualnie co sądzicie o Valvoline 5w40?

picasso2000
16-02-16, 21:00
Siemka,
picasso2000 masz może link albo wskazówki jak samemu "dobrze"wymienić klocki i tarcze z przodu?
Wymieniałem już nie raz w poprzednim aucie ale wyglądało to tak że ściągałem wszystko , czyściłem ,zakładałem, odpowietrzałem i tyle.

Niestety nie mam, robiłem to w oparciu o zbiór wiedzy, którą zgłębiłem w sieci, plus doświadczenia własne. Weryfikując przy okazji masę błędów jakie często są przy tym popełniane, chociażby w zakresie użytych smarów i poprawności takiej wymiany by hamulce długo i bezproblemowo służyły.
Wybacz, że odpisuję dopiero teraz ale umknął mi Twój post.