PDA

Zobacz pełną wersję : [d15b2] namierzanie problemu z zapłonem



rasie
09-07-07, 15:55
Witam
Mam kolejny problem z zapłonem i nie bardzo wiem już w czym go upatrywać... Historia wyglądała tak:
1) Aparat zapłonowy zaczął wydawać dziwne dźwięki, coś jak młynek do kawy... po jakimś czasie auto przestało odpalać. Ponieważ nowy i używany to jak się okazało koszt kilkuset złotych, zaniosłem aparat do magika który powymieniał w nim jakieś zużyte części, łożyska i zakończyło się kosztem 120zł...
2) W pół roku później zaczynają się problemy z odpaleniem na rozgrzanym silniku. Jadę gdzieś, gaszę silnik na chwilę, a po kilku minutach nie chce zapalić. Trzeba było poczekać kilka- kilkanaście minut, żeby zapalił ponownie.
3) W końcu pewnego ranka nie zapalił w ogóle po całej nocy.
4) Wizyta u mechanika, mechanik wymienia cewkę i moduł zapłonowy, plus robocizna 120zł to razem kosztuje mnie 440zł
5) Wsiadam - pali, jadę do pracy. Po pracy - pali, jadę do domu, stoi kilka dni (mam drugie auto), przejechała raptem 16km od mechanika, znowu nie pali.
Teraz jest tak, że zapala raz na 5 razy. Po przekręceniu kluczyka normalnie zapalają się kontrolki, pojawia się żółta kontrolka pompy paliwa, gaśnie, przekręcam kluczyk i tylko mielenie rozrusznika, zapala się kontrolka pompy paliwa...
Jak trafię na ten raz, że zapali, to robi to bez problemów... Dodam, że jeździ jak burza, silnik pracuje równo, przyśpiesza normalnie, obroty w normie, na luzie praktycznie nie słychać żeby silnik pracował.

Może się wydawać oczywiste, że powinienem ją zaprowadzić znowu do mechanika, nawet w ramach gwarancji, ponieważ naprawiana była kilka dni temu, aczkolwiek, perspektywa tego, że znajdzie on znowu coś do wymiany za kolejne kilkaset złotych co znowu wyeliminuje problem na jeden dzień, trochę mnie martwi.

Proszę o sugestie, gdzie jeszcze szukać problemu? Czyżby aparat znowu padł? Tym razem go nie słychać przy pracy... Jaka część jeszcze odgrywa rolę przy zapłonie?

Pozdrawiam

PS) Dodam, że auto pali na pych...

smoq123
09-07-07, 16:41
i po zapaleniu na pych normalnie pracuje?

czy to jest zależne od pogody?

rasie
09-07-07, 20:53
Tak, przedwczoraj w upale na pych zapalił od razu, potem jeździł przez dłuższy czas, ale zapalić nie chciał, udawało mi się raz na kilka razy. Dzisiaj pada deszcz i jest około 17C. Przed chwilą byłem na podwórku, zapalił kilka razy pod rząd, bez najmniejszego problemu.
Idę wymontować przekaźnik pompy paliwa, przelutuję go jutro, może to pomoże.

laska
10-07-07, 02:19
siemka-ja mam ten sam problem-może nie tak często ale też czasami nie pali, przeważnie na rozgrzanym silniku-jak jest zimny to na dyk pali. juz na stacji benzynowej go nie gasze bo kilka razy mi nie chcial odpalic (wstyd troche) :) jak byś znalazł przyczyne to daj znać.
typ silnika mam ten sam D15B2


TXH-Pozdrawiam

mozes
10-07-07, 08:35
Idę wymontować przekaźnik pompy paliwa, przelutuję go jutro, może to pomoże.
Na pewno pomoże
pozdr

q3sebo
21-08-07, 10:31
Witam, u mnie występują dokładnie takie same objawy jak opisał rasie, ale nie wpadłem na pomysł żeby nie gasić hani na stacji więc za każdym tankowaniem muszę odczekać swoje 3-5 minut aż zapali (wstyd :(). MEchanik bezradnie rozłożył ręce i opowiedział mi historyjke jakto w tych modelach montowane były wadliwe moduły zapłonu i że to pewnie za ich sprawą dzieje się co się dzieje. Bardzo proszę napiszcie jak wam się udało rozwiązać ten problem. Cena modułu jaką mi zaśpiewał mechanik to okolo 300zł.

Pozdrawiam

p.s silnik d15b2

mozes
21-08-07, 10:41
kolego trzeba przelutować przekaźnik pompy paliwa. Bardzo łatwo to sprawdzić. Wystarczy w momencie gdy nie chce tobie odpalić furka np. na stacji włączyć zapłon i posłuchać czy załączy się pompa paliwa jeżeli nie to oznacza, że to wina przekaźnika.
A moduł zapłonowy kosztuje (zamiennik) około 140 pln.

fazer1985
21-08-07, 11:06
Przekaznik pompy sprawdza sie troszke inaczej bo sprawdzajac w ten sposob co napisales sprawdzasz pompe paliwa czy dziala a nie przekaznik. Zeby spradzic przekaznik musisz go wyciagnac na wierzch ale nie rozlaczyc. Trzeba go w czasie wlaczenia zaplonu delikatnie wyjac z kostki i wtedy bedziesz mogl powoli wyciagnac przekaznik jego styki z kostki w czasie wysowania bedzie slyszalny (w razie poprawnego dzilania) pstryk powtórzyć tak pare razy zeby sie upewnic i to daje nam pewnosc co do dzialania przekaznika. Czasami proba przelutowania zimnych lutow w przekazniku konczy sie jego zniszczeniem wiec trzeba robic to z glowa :) Aha jeszcze jedno problem moze tkwic w module jesli przekaznik bedzie ok to stawiam na moduł tu juz nie jest tak latwo go sprawdzic albo noovka albo mozna jeszcze sprobowac podociskac wszystkie te kabelki ktore dochodza do modulu bo w moim przypadku okazalo sie ze byly one poluzowane co jakis czas temu unieruchomilo moja Bestie :) ( :( ) teraz wszystko jest podociskane i autko jezdzi jak trzeba :D

mozes
21-08-07, 15:57
Może i masz racje ale jak przekaźniki nie łączy to się pompa nie załączy na jedno wychodzi moim zdaniem :)
pozdr

fazer1985
21-08-07, 19:51
No po niekad tak :) tylko ze skad bedziesz wiedzial czy to ze nie ma paliwa jest wina pompy ktora padla czy tez przekaznika . Ja jak nie wiedzialem czemu ni nie pali wymontowalem pompe i podpielem ja pod aku a przekaznik sprawdizlem tak jak wyzej i on dzialal a nie bylo beny :)

inka85
21-08-07, 22:21
witam

cóż ja tez mam podobny problem--- auto czesto nie odpala na rozgrzanym silniku- głownie na stacji beznynowej :(

bardzo często kontrolka "check" zapala sie i nie gaśnie, wtedy pomaga (choć nie zawsze) wyłączenie silnika i odpalenie go ponownie...

czy to moze byc przyczyna problemu odpalania czy tak jak piszecie wina przekaźnika ?

czy wystarczy samemu sprwdzić "kody błyskowe" czy konieczna jest wizyta u diagnosty ??
[oczywiście chodzi mi o tą kontrolkę]

silnik d16z6

karpik85
21-08-07, 23:00
Nie wiem, może się myle ale słyszałem, ze jak auto nie chce palić kiedy jest rozgrzane to może być wina źle wyregulowanych zaworów.

fazer1985
21-08-07, 23:19
kody sprawdz samemu na forum znajdziesz jest o tym sporo. na rozgrzanym silniku mi nie palila gdy mialem zwarcie przy kostce impulsatora wiec moze tak na wszelki przeczysc ta kostke przy skrzyni biegow pod maska ale pierw zrob samodiagnostyke. . Apropos zaworow to nie spotkalem sie z taki stwierdzeniem zeby to bylo przez zawory ale slyszalem ze winny czesto byl modul zaplonowy .

seb1500
22-08-07, 01:31
witam. ja miałem to samo. Raz nie dopalała na rozgrzanym, czasem nawet na zimnym. Czasem dwa dni bez problemu a potem na stacji benzynowej piłowałem 20 min. raz się pompa paliwa włączała a raz nie. Totalna niewiadoma... na forum poradzono mi przelutowanie przekaźnika i wszystkie problemy zniknęły. a też doprawiałem sobie filozofię kiedy pali i co ma na to wpływ. kilka minut zabawy z lutownicą i kłopot znikł na zawsze :)