PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek mocy d13b2 ipg



jacekd13b2
10-04-12, 22:03
Witam mam taki problem z autem. Jest to honda hatchback d13b2. Auto posiada instalacje 1 gen od około trzech lat. Mianowicie wczoraj auto kompletnie zastrajkowało :-) niema kompletnie mocy na gazie jak i na benzynie zwłaszcza na ciepłym silniku na benzynie jest ciut lepiej i nie szarpie ale na gazie szarpie strzela z wydechu po zgaszeniu są trudności z odpaleniem auta. Dziś rano odpaliłem auto i pojechałem do mechanika jakoś pomału udało mi się dojechać ale już wkrótce po kilku odpaleniach i szukaniu przyczyny auto straciło kompletnie moc na tyle że nawet z miejsca nie mogłem ruszyć aby wjechać do środka a na postoju wciskając pedał gazu nawet w podłogę silnik nie mógł przekroczyć 2 tyś obrotów. Sprawdzaliśmy ciśnienie na cylindrach i jest ok sprawdzaliśmy kopułke i palec przewody i świece oraz zapłon i jest ok. Dodam że mam odblokowana druga przepustnice i zdjety ogranicznik. Spaliny wydostaja sie z tłumika raczej bez problemu. Robiłem samodiagnostyke i jest bład nr 10 czyli czujnik temperatury powietrza lub jego obwód. Jutro bedziemy sprawdzac rozrzad czy sie nie przestawil ale raczej to malo prawdopodobne rozrzad ma ok 40 tys zrobione i pasek wyglada ok i niema luzow ale to jutro sie okaze jak jest. Moze mial ktos jakis podobny przypadek w aucie? Prosze o jakas rade bo sam juz nie wiem co sie dzieje z autem. Z gory dziekuje i czekam na jakies propozycje. Pozdrawiam wszystkich.

jacekd13b2
11-04-12, 09:11
Rozumiem ze nikt nie mial podobnych objawow i nie potrafi mi pomoc :-( Myslalem ze tutaj znajde odpowiedz na te zagadke co do mojego auta...

yautja
11-04-12, 13:26
A filtr powietrza nowy?

choody88
11-04-12, 13:56
filtr powietrza tak z dnia na dzień nie powoduje takich objawów. nie wiem co musiałoby się stać, żeby aż tak zabity był...

U mnie kiedyś pękła linka(nie całkiem, pękło kilka włókien i się jakby rozciągnęła) zobacz, czy wciskając pedał przepustnica otwiera się prawidłowo(noga w podłodze- przepustnica pionowo).

A jak obroty na jałowym ?? może jakieś lewe powietrze- uszczelki kolektor dolotowy, gaźnik... ??

jacekd13b2
11-04-12, 20:52
Witam okazało się że padł aparat zapłonowy a dokładniej opózniał mocno zapłon mimo że ustawiony był jako wyprzedzony względem bloku silnika. Poprostu w srodku dostał luzu sam w sobie i opóznial zapłon. Po odkręceniu aparatu z bloku i na odpalonym aucie gdzie obroty byly ok 150-200 na jalowym mechanik ustawil go recznie w pozycji wyprzedzenia ale duzo wiecej niz powinno byc tzn poza zakresem regulacji i auto zaczelo normalnie pracowac :-) Jutro zakładam uzywany w bdb stanie aparat i bede znowu latal :-) Dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam hondziarzy :-)