PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego sciaga samochod w lewo?



bialawy
08-07-07, 23:18
Witam
Oto i stalem sie kilka dni temu wlascicielem moje pierwszego samochodu. Jest nim wlasnie Honda z '98 1,4iS, o ktorej pisalem kilka dni temu. Ogolnie jestem zadowolony z zakupu, ale jak to zwykle bywa dopiero teraz zauwazylem kilka rzeczy. Otoz pierwsza to brak swiatla wstecznego. Sprawdzilem zarowki - dzialaja. Balem sie ze to problem z instalacja ale okazalo sie ze to po prostu brak(!) bezpiecznika odpowiadajacego za swiatlo wstecznego-juz zalozylem go i swiatlo dziala normalnie. Kupilem jeszcze gasnice (bo nie odziedziczylem), zatankowalem i w droge. Wybralem sie w trase ok 220km. Wszystko byloby ok gdyby nie pewne spostrzezenie. Otoz zauwazylem ze przy mniejszych predkosciach (30-60) auto wyraznie sciaga czasami w lewa strone. Na dobrej nawierzchni i duzych predkosciach 120-140 nie ma takiego problemu. Przy hamowaniu z takiej predkosci tez nie sciaga. Tylko w ostatniej fazie hamowania czyli tuz przed zatrzymaniem wyraznie trzeba skontrowac kierownice. Auto nie mialo dzwona ani stluczki (przynajmniej kilka osob pracujacych w serwisie samochodowym tak zgodnie stwierdzilo po ogledzinach samochodu lacznie z czujnikiem grubosci lakieru). Jednak problem jest wg mnie powazny i dlatego zwracam sie z prosba o pomoc w rozwiazaniu go. Jakies pomysly dlaczego tak sie dzieje? Przegladalem archiwum forum ale tam dotychczas nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Moze ktos sie spotkal z podobymi objawami? Gdzie mialbym sie zglosic z moim problemem?
Z gory dziekuje za zainteresowanie i wszelkie wskazowki oraz pozdrawiam wszystkich...
bialawy

olo12
09-07-07, 00:25
Witam
jakie masz kola (rozmiar i jakie opony - stan). Czasami nawet gdy jest bloto na oponie to moze byc drganie i sciaganie. Sprawdz cisnienie w oponach to na poczatek. Sprawdz stan zawieszenie przedniego.
Ja mam opony z przodu 205/45/16 i jak sa koleiny to musze kontrowac. A podobne obiawy mialem jak mialem zbyt malo powietrza w przednim kole. A przypadek az tak drastyczny nie jest bo przy wiekszych predkosciach bardziej powinno sciagac niz przy mniejszych. Pozdrawiam

gooteck
09-07-07, 10:50
SPRAWDZ CISNIENIE, OGLADNIJ OPONY, CZY NIE MASZ NIGDZIE "BALONOW", SPRAWDZ WYWAZENIE KOL W WULKANIZACJI I EWENTUALNIE WYWAZ JE, JAK PROBLEM BEDZIE DALEJ JEDZ DO WARSZTATU USTAWIC ZBIEZNOSC
MIALEM PODOBNY PRZYPADEK W SWOJEJ 5G 3D
POJECHALEM DO ZNAJOMEGO MAJACEGO WULKANIZACJE
ZMIENIAL MI KOLKA NA ALUSY KTORE KUPILEM NA ALLEGRO, ZNALAZL U SIEBIE DO NICH OPONKI, WPUSCIL POWIETRZE, WYWAZYL KOLKA I PROBLEMU NIE MA ;)