PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik LPG a koło zapasowe.



tom1111
08-07-07, 05:10
Problem moze banalny, ale irytujacy. Mianowice kilka tygodni temu zalozylem do swojej Hani instalacje sekwencyjna LPG. Chodzi rewelka. Absolutnie zadnej roznicy w mocy silnika czy spalaniu. Nawet jesli przelacze na gaz w trakcie przyspieszania przy 5 tys obrotow nie czuc zadnego szarpniecia czy ubutku mocy. Ale po zalozeniu gazu pojawil sie inny problem. Zbiornik gazu umieszczony jest w miejscu kola zapasowego a samo kolo swobodnie goni w bagazniku. No i za kazdym razem ja otworze bagaznik to moim oczom ukazuje sie calkowity balagan. Dywanik pozwijany wszystko co tam wlozylem pomiete i pogiete przez to swobodnie ganiajace kolo. Czy ktos juz opatentowal jakies skuteczne mocowanie na takie kolo? Nie bardzo chce mi sie isc do blacharza, zeby mi wiercil Hanie i jakies haki lub trzymaki montowal. Ale sam juz nie bardzo wiem co z tym fantem zrobic. Jesli komus sie udalo ten problem rozwiazac chetnie wyslucham porady.

ppm702
08-07-07, 09:53
jasne, że się udało :) U mnie miejsca na koło w bagazniku nie ma, więc przymocowane jest w piwnicy, gdzie sobie swobodnie wypoczywa bez narażania na ryzyko latania po bagażniku. W aucie jeździ uszczelniacz do kół SHELLa - sprawdzony i działający. A gdyby było coś poważniejszego to w dowodzie rejestracyjnym jeździ pełne ubezpieczenie z Hestii z Asistance (które w przeciwieństwie do innych firm ubezpieczeniowych działa wszędzie - nawet 10m od domu :) ).

To moja rada dla Ciebie, bo zapas wożony w bagażniku wygląda masakrycznie źle moim skromnym zdaniem.

benefactor
08-07-07, 12:45
Ja również mam sekwencję, a koło zapasowe jest schowane w ładnym pokrowcu, który dostałem gratis od gazowników. Pokrowiec ma od spodu rzepy, więc leży na miejscu nawet po jeździe na zakopiańskich zakrętach :) .
Taki pokrowiec kupisz bez problemu za ok 20 zł.