PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana uszczelki głowicy



mariusz89
08-04-12, 20:25
Mam problem z civicem 6 gen d15z6. Ok miesiac temu wymieniłem czujnik temperatury, bo silnik sie grzal i nie działał wentylator. Teraz to się znowu powtórzyło, więc zadzwoniłem do mechanika. Powiedział, że to uszczelka głowicy. A jakie jest Wasze zdanie???

Budziniak
08-04-12, 22:36
A jakie jest Wasze zdanie??? zmień mechanika bo telefonicznych cwaniaków jest pełno !!!

black7
09-04-12, 12:01
zmień mechanika bo telefonicznych cwaniaków jest pełno !!!
to zes poradzil koledze :confused:

zajrzyj w temat ktory zalozylem z tydz temu http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?137249-grzeje-sie-silnik-d15b7

wydaje mi sie ,ze masz to samo co ja,czyli to uszczelka pod glowica.tez podmienialem rozne rzeczy,tez myslalem ,ze to czujnik.z komory spalania przedostaja sie spaliny do ukladu chlodzenia(cieczy).zbieraja sie tam gazy i uklad sie zapowietrza,przez co czujnik nie reaguje na temperature.ewentualnie jeszcze mogla powstac mikroszczelina w glowicy...

Budziniak
09-04-12, 13:09
to zes poradzil koledze napisałem mu swoje zdanie bo nie znam człowieka który przez telefon potrafi stwierdzić że UPG uległa uszkodzeniu. Musi podjechać do człowieka który jest mechanikiem a nie Nostradamusem ew. poszukać warsztatu który posiada przyrząd do sprawdzania zawartości spalin w układzie chłodzenia. z drugie strony Black czemu twierdzisz że to UPG ? ktoś sprawdzam działanie wentylatora, sprawność czujnika,pompę wody, termostatu czy drożność chłodnicy ? Bo jest mowa tylko o czujniku wymienionym miesiąc temu :rolleyes:

black7
09-04-12, 23:59
poniekad masz racje i jestesmy tu po to zeby sobie pomagac,wiec nie ma sensu wdawac sie w jakiekolwiek przepychanki.pewnie ,ze masz racje,ze nie wiadomo co to.byc moze kolega ma jeszcze niedrozny uklad,albo nawet taka *******ka jak awaryjny korek chlodnicy... wiele przyczyn moze byc,a moze zle odpowietrzony uklad:rolleyes:
zajzyj kolego w moj temat-zobacz co ja robilem jak dochodzilem do tego.

mariusz89
10-04-12, 00:33
HEh nie mam wyjscia tylko po kolei wszystko sprawdzic. Dzieki za pomoc :D

mariusz89
15-04-12, 00:04
To był jednak termostat. Ale dzięki za pomoc