PDA

Zobacz pełną wersję : Po odpaleniu trzyma 2 tys obrotow i nei chce zejsc nizej ;/



konrad739
05-04-12, 21:06
Witam pacjent to honda civic eg3 d16a9 z wiazkami od d15b2
Objawy: Po odpaleniu silnika samochód trzyma 2 tys obrotow i nie chce nizej zejsc nawet gdy wskazowka temperatury wskoczy na odpowiednie miejsce ;/ co moze być przyczyna ? Sprawdzałęm błedy i wyskakuje mi:
10. Czujnik temperatury powietrza lub jego obwód
Wymieniłem czujnik ale blad nadal pozostał
2 problem to to ze wiazka z d15b2 jest z automatycznej skrzyni i nie wiem ktory kabelek w tej kostce jest od czujnika wstecznego i gdzie go przeniesc ;/

SorryAleNiChu
05-04-12, 23:07
Możliwe że komp nadal myśli że czujnik jest uszkodzony. Usuń błąd, walnij reset i obserwuj. Czy problem pojawił się zaraz jak kombinowałeś z wiązką ?

skolopendra
06-04-12, 20:45
2 tys obrotow

regulowałeś śrubką na przepustnicy obroty?

Van_Dal
06-04-12, 20:59
pierwsze co zrób to reset kompa
zobacz czy wywala błąd i kiedy wywali ewentualnie po czym

kiedy się to zaczeło i po czym (coś ustawiałeś zmieniałeś czy cos )

konrad739
07-04-12, 22:03
Kreciłem wkreciłem ja na max czyli na najnizsze obroty i nic udalo mi sie zejsc na 1500 obrotow ale nic wiecej ;/ reset kompa robilem z 50 razy nie wywala zadnego błędu. Czy cos wymieniłem ? hmm bak paliwa silnik sprzeglo wszystkie uszczelki w silniku swiece przewody zaplonowe wiazke kabinowa i silnikowa itp itd czyli wszystko co wymienia sie przy swapie z eg3 na d16 w tym przypadku na d16a9. Wczesniej były 2 błędy czujnik temperatury powietrza i czujnik polozenia przepustnicy ale oba zlikwidowałem

skolopendra
08-04-12, 09:55
wkręć delikatnie śrubkę ogranicznika zamykania przepustnicy

Van_Dal
08-04-12, 10:43
Lewe powietrze za przepustnicą, nieszczelność

sprawdz czy wszystkie wężyki dobrze podpięte i czy jakas uszczelka sie nie urypała

konrad739
08-04-12, 11:21
Dodam jeszcze ze wymienialem czujnik polozenia przepustnicy bo tamten byl polamany ;/ Raczej lewego powietrza juz nie łapie wężyki raczej dobrze podpięte oprocz tego co znajduje sie na środkowym kroccu w kolektorze ssacym patrzac od przodu po lewej idzie w strone przepustnicy srodkowy idzie na dol do takiej czarnej puszki a prawy idzie to powrotu paliwa i ten wlasnie srodkowy on powinien przechodzic przez taki krociec w kolektorze ale ze mialem go zlamanego to zrobilem obejscie z kolektora bezposrednio do tej puszki

w wtorek albo jutro pokrece ta srubka i zobacze co wyjdzie a jak to nie pomoze to moze podmienie przepustnice i zobacze co wtedy bedzie sie dzialo

konrad739
10-04-12, 21:51
Dzisiaj regulowałem czujnik położenia przepustnicy i na poczatku bylo malyna obroty trzymaly 1500 lecz po jakis 2 min obroty zaczely skakac 1500 - 2000 i tak cały czas nic niżej i nic wyzej ;/ moze ktos pomoc w tej kwestii ? napiecie na czujnniku ustawilem na 0,6 V na zamknietej (mniej już nie mogłem) i na otwartej ok 4,5 V

agent_lol
10-04-12, 22:06
jak skacze non stop i to szybko w stylu "1500 - 3000 w te i na zad" to masz gdzies pod ssącym uwaloną uszczelke , podmień od kogoś krokowego może Twój sie zaciera już powoli

FaziRBK
11-04-12, 00:36
Tak jak kolega wyżej, albo od uszczelka ssący/blok silnika lub przepustnica/ssący. Ja to 2 tygodnie temu przerabiałem.
Łatwo sprawdzić, odpal auto i zatkaj ręką przepustnice, jeżeli zgaśnie to znaczy, że nie łapie lewego powietrza, jeżeli nie zgaśnie to już wiesz, że jednak gdzieś nieco wciąga :)

konrad739
11-04-12, 07:14
Uszczelka miedzy ssacym a kolektorem jest nowa miedzy przepustnica a ssacym jest stara ale jeszcze dzien wczesniej normalnie pracowal. Nie mam tylko uszczelki pod czujnikiem polozenia przepustnicy to moze byc problem ?

mateusz991
11-04-12, 22:13
A jakbys przeczyscil regulator wolnych obtorow? Zejdzie Ci jakas godzine ale bedzie pewny. ;)
Koszt okolo 50gr jezeli masz benzyne ekstrakcyjna :P

konrad739
14-04-12, 22:39
Robiłem wszystko z tych rzeczy co mi napisaliscie jednak nic nie pomoglo ;/ zamowilem przepustnice od d16a9 a nawet 2 na ktores mam nadzieje ze bedzie lepiej bo chce wkoncu wyjechac na ulice ;/ Jezeli zadna z tych przepustnic nic nie da to pojda one razem z samochodem na zlom ;/

konrad739
23-04-12, 08:25
Powiedzcie mi od jakiego silnika bedzie pasował krokowy do d16a9

foneone
24-04-12, 17:57
podepne sie pod temat tyle ze u mnie po rozgrzaniu obroty spadaja prawie do zera. krokowy czysty, lewego powietrza nie zasysa. silnik byl rozbierany i po zlozeniu tak mu juz zostalo (d15b7)

airman
24-04-12, 21:17
Próbowałeś wyregulować obroty na ciepłym silniku, odpiętym krokowym, poprzez śrubę na przepustnicy?

foneone
25-04-12, 18:23
Jeszcze nie! A czy moze miec z tym cos wspolnego zwarcie ktore zrobilem na akumulatorze?!?!?! Z gory dzieki