PDA

Zobacz pełną wersję : D16Y7 zgasło podczas jazdy- kontrolki...



kubaszow
04-04-12, 17:57
Witam potrzebuje waszej pomocy.

Wracalem przed chwila z pracy, przejechalem ok 4kmi przed samym domem zaswiecil sie zielony kluczyk potem kontrolka ECU i silnik zgasł?
Przy probie odpalenia zapala sie kontrolka ECU i auto nie odpala?
Wywalilo mi bład "41" jest to grzałka sondy lambda (d16z6, d16z7,B16a2) lub grzałka czujnika liniowego przeplywu powietrza (d15z1)
a co z moim silnikiem?

Niedawno wymienialem zamach,sprzegło i skrzynie z D14 ale to raczej nie ma wplywu? Poza tym od 5lat nie bylo zadnych problemow.Auto jezdzi na LPG.
Cala elektryka działa.

Co moge na szybko sprawdzic pod domem?

Skwaromir
04-04-12, 18:01
Z mojej strony to napewno iskra czy jest i jaka i paliwo czy podaje.

kubaszow
04-04-12, 18:51
Pompa paliwa slychac ze pracuje a swiece jesli dobrze sprawdzilem to iskry nie widac (swieca w fajce i dotykalem gwintem siwecy do budy silnika i probowalem odpalic)
Silnik kreci bez problemu wiec to chyba wina aparatu zaplonowego co wy na to?

Skwaromir
05-04-12, 12:34
Nie koniecznie aparat. Może coś od kompa odpowidzialnego za sterowanie (tak sobie myśle)....
Zdejmij kopułke palec i posprawdzaj elementy w środku miernikiem w manualu powinny być podane wartości.


zielony kluczyk Hmm tak czytam a ty masz imo ?

kubaszow
05-04-12, 15:11
No mam, tylko wydaje mi sie ze kluczyk migal juz po zgaszeniu auta czyli to normalne jakk w przypadku gdy gasze auto to kluczyk tez chyba mignie kilka razy.

Skwaromir
05-04-12, 15:49
Ja imo nigdy nie miałem to się nie wypowiem w tej kwesti, ale ono może też być przyczyną braku iskry.

kubaszow
05-04-12, 20:11
Kontrolki przy probie rozruchu normalnie gasna wiec immo raczej dziala.

Dorwalem aparat zaplonowy od jakiegos Rovera 2.0(420 albo 620 nie pamietam teraz) cewka zaplonowa jest taka sama wartosci takie same, podmienilem -nie odpala
Madul zaplonowy identyczny jak w civicu rozni sie ostatnia cyfra numeru, podmienilem i tez nie odpala (moze nie jest taki sam?)
Aparat z rovera jest na 100%sprawny.

Zastanawia mnie jeszcze czy przy probie zaplonu swiece powinny byc mokre czy suche (moje sa suche) czy na to ma wplyw aparat zaplonowy?

Skwaromir
05-04-12, 20:59
Mokre jak suche to nie ma paliwa. Aparat do paliwa raczej nie ma nic wspólnego :)

kubaszow
05-04-12, 21:09
Jestes pewien na 100% ze po zakreceniu rozrusznikiem i wykreceniu swiecy powinna byc mokra?
Pompe slychac jak szumi przy rozruchu?

rooter666
05-04-12, 21:38
popuść wąż na filtrze paliwa i wlącz zapłon na chwile, powinno paliwo się lać, będziesz mieć pewność co do pompy.

Skwaromir
05-04-12, 21:43
Jestes pewien na 100% ze po zakreceniu rozrusznikiem i wykreceniu swiecy powinna byc mokra? Tak kiedyś jeszcze w esie coś sprawdzałem i świece były mokre. (Chyba że coś z wtryskami nie tak)

kubaszow
05-04-12, 22:00
Jutro sprawdze czy paliwo leci
-pompa pracuje (slychac ze szumi)
-przekaznik pod maska slychac pstrykniecie
-wtryskiwacze sprawdzony opor jest ok

Kurna 5lat bez awarii i nagle padł ?!

Problem rozwiazany:)
Pol dnia studiowalem manual, chodzilem co chwile cos sprawdzac i przed chwila poszedlem sprawdzic immo i okazalo sie spalil sie bezpiecznik !
Niepotrzebnie rozbieralem kilka razy aparat zaplonowy, podnienialem bebechy itd.

Auto odpalilo jutro sprawdze czy wszystko gra:)

Dzieki za pomoc