PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie silnika od środka ?



Bila
03-04-12, 16:02
Witajcie, po swapie chce wyczyścić silnik od środka, miska ubrudzona, na panewkach i wale od dołu też widze jakieś syfy, wiurki, głowica od góry też jakieś minimalne wiury, jakiś pył czy coś - czym to wyczyścić ? oddać tam gdzie płukają olej przed wymianą i 'wysysają' z tego co słyszałem, czy np podjechać na karcher, zdjąć miske od dołu pod ciśnieniem i głowice też, potem bezyną zalac, ew jeszcze coś innego ?

jest na to jakiś profi sposób, gdzieś to oddac, możecie poradzić ?


pozdrawiam

Van_Dal
03-04-12, 16:25
jakie wióry w silniku ??? jakie pyły ???
z kad masz swapa ?? pewny jesteś ze silnik Ci nie klęknie po 500m ???
w silniku nie powinno być żadnych takich rzeczy... jeśli te wióry czy pyły maja metaliczny połysk albo po prostu są metalowe to świadczy to o KONCU silnika, kompletnym złomie

Bila
03-04-12, 16:30
jakiś syf od tego jak go przewoźiłem, jak stał garazu, od piachu i tak dalej, o to mi chodzi .. takie jest na wale od srodka,
w misce olejowej mam wiury po moim starym d16y7 który upadł dlatego tam taki syf jest i pytam jak to wyczyścić, bo miske przełożyłem do swojego

Van_Dal
03-04-12, 16:34
i tak tam nic takiego nie powinno być... z tą wodą bym uważał, zeby sie nie dostała np do pompy oleju bo zatrzesz ją potem

ja nie mam żadnego pojęcia jak bezpiecznie mógłbyś to zrobić, ale nie jestem pewien co do stanu twojego silnika

Bila
03-04-12, 16:38
gościu nie kumasz co pisze, miskę olejową przełożyłem z mojego starego y7 który się rozsadził, dlatego tam są takie wiury i tak dalej, silnik który mam jest sprawny
leżał na ziemi gdzie był jakiś kurz czy pył, chce to wyczyścić przed tym jak zaleje olej - wiec nie kumam co się rozwodzisz o stanie silnika

pytam wprost czym to wyczyścić żeby tego nie uszkodzić i tyle, wodą też mi się wydaje żeby tego nie robić w obawie o zatarcie, więc czekam na odpowiedź kogoś kto coś pomoże w tym temacie a nie dywagowanie w jakim stanie mam silnik gościu

sebawo
03-04-12, 17:35
widać niektórzy nie czytają ze zrozumieniem... Na moje to nalej nitro albo nafty do słoika, weź pędzelek i powoli i dokładnie to sobie obmyj wszystko. potem szmatka namoczona i zbierasz co zostało a zostać nie powinno. Ważne, żeby wióry wybrać w miarę dokładnie, resztę przemiele :P

SCKAPE
05-04-12, 22:11
mniejwiecej bym powiedział co poprzednik tylko ja do czyszczenia na ogół używam poprostu benzyny, jakaś szczoteczka taka jak do naczyń/ zależnie od potrzeby taka jak do zębów, jakaś szmatka też bezyną nasiąknieta i na koniec do prawie sucha srajtaśmą.
Jak rozwiercałem swoją głowice, powiekszałem kanały i wycinałem tuleje i szlifowałem to na sam koniecc właśnie w taki sposób wszystko doczyściłem...