PDA

Zobacz pełną wersję : Dolot civic 1.8 5D i inne ...



sawek
03-07-07, 23:27
Witam

Od 3 dni jestem posiadaczem civic'a 8 gen 1.8 executive.
Naprawde swietne autko. Jednak przesiadlem sie z 1.6 VTI 160 KM i brakuje mi troche mocy szczegolnie dolu.
Testujac na pewnym odcinku oba auta moj stary 1.6 startuje prawie od dolu i osiaga 160 km/h gdzie moj nowy nabytek tylko 136 km/h.
Musze cos z tym zrobic !!!.

Nie wiem jak w Waszych Hondziach ale u mnie na 2 biegu prawie nie jedzie chyba ze przekrocze 3500 obrotow. Nieraz mam uczucie ze sie dlawi.
Jezeli na 1 rozpedze go do 3 tys obr i wrzuce 2 bieg no to jeszcze jest ok
gorzej jezeli z 1 rusze i wrzuce 2 przy ok 2 tys. no to wtedy to jest masakra.
Stare mondeo 1.6 szybciej sie zbiera.

Pytanie moje czy ktos juz probowal jakos ozywic ten silnik ?
Czytalem ze dolot K&N daje 5.71 HP ale jakos nie bardzo mozna go zamontowac w naszych europejskich wer 5D. No i czy te 5 koni da sie naprawde odczuc ????

A moze jakies namiary na chiptuning ???

Pozdrawiam
sawek

Artur79
04-07-07, 10:50
Witam

Od 3 dni jestem posiadaczem civic'a 8 gen 1.8 executive.
Naprawde swietne autko. Jednak przesiadlem sie z 1.6 VTI 160 KM i brakuje mi troche mocy szczegolnie dolu.
Testujac na pewnym odcinku oba auta moj stary 1.6 startuje prawie od dolu i osiaga 160 km/h gdzie moj nowy nabytek tylko 136 km/h.
Musze cos z tym zrobic !!!.

Nie wiem jak w Waszych Hondziach ale u mnie na 2 biegu prawie nie jedzie chyba ze przekrocze 3500 obrotow. Nieraz mam uczucie ze sie dlawi.
Jezeli na 1 rozpedze go do 3 tys obr i wrzuce 2 bieg no to jeszcze jest ok
gorzej jezeli z 1 rusze i wrzuce 2 przy ok 2 tys. no to wtedy to jest masakra.
Stare mondeo 1.6 szybciej sie zbiera.

Pytanie moje czy ktos juz probowal jakos ozywic ten silnik ?
Czytalem ze dolot K&N daje 5.71 HP ale jakos nie bardzo mozna go zamontowac w naszych europejskich wer 5D. No i czy te 5 koni da sie naprawde odczuc ????

A moze jakies namiary na chiptuning ???

Pozdrawiam
sawek

Podobno ta słabsza moc spowodowana jest przez 2 sondy lambda i normy emisji spalin. Dlatego zapewnen wydaje się, że te 140 KM w zwykłym silniku dawałoby większą moc.

Ale zwróc uwagę na spalanie. Ten silnik jest bardzo oszczędny

BDavid
05-07-07, 17:00
chiptuning

w silniku benzynowym to trochę bez sensu...


dolot K&N daje 5.71 HP ale jakos nie bardzo mozna go zamontowac

można, zrobił to leonik... ale chyba jedynie daje lepsze doznania dźwiękowe...


2 biegu prawie nie jedzie chyba ze przekrocze 3500 obrotow

pokręć go do 5500 obrotów to zobaczysz co potrafi...

ja cały czas jężdże i kręce go do 5-5.5 tyś i jęździ super... pali co prawda prawie 9 litrów, ale warto...

kmleon
05-07-07, 20:01
ja cały czas jężdże i kręce go do 5-5.5 tyś i jęździ super... pali co prawda prawie 9 litrów, ale warto...

hmmm...
Mój dopiero od 4.5 - 5.0 tyś zaczyna żyć...
Ja czasem kręcę prawie do oporu... właściwie używam tylko 2-ki (100km/h) i 3-ki(148km/h) jeśli chcę ostrzej pojeździć... Wtedy wskazówka obrotomierza dotyka u mnie 7000 obr/min i jeszcze nie ma odcięcia... Zdarza mi się również redukcja przy 75km/h z 5-ki na 2-kę... Bo na 3-ce jakoś słabo mu idzie rozpędzanie przy takiej prędkości... na 3-kę redukuje się najlepiej przy około 100km/h... Przy takiej jeździe spokojnie uzyskuję 14ltr/100km ;-))) Ale nawet przy takiej jeździe samochód nie jest rakietą, ale chociaż wykorzystuje się jego pełną moc...

ehhh przydałby mi się type-R

Pozdrawiam,
kmleon

Pik
06-07-07, 22:05
Tez zauwazylem, ze maszyna sie wyraznie sie ozywia powyzej 5k obr, co wynika chyba ze zmiany trybu pracy silnika (VTEC)... Ponizej tej wartosci charakterystyka tej nowoczesnej jednostki jest nastawiona na ekologie, przynajmniej tak wynika z opisow.

Ogolnie mam wrazenie, ze z tym silnikiem mozna jezdzic albo oszczednie (ponizej 5k obr), albo dynamicznie (powyzej 5k obr). Zaleznie co kto lubi, albo akurat ma ochote. Niestety, nie da sie jednoczesnie jezdzic i dynamicznie i oszczednie! ;)

Jesli idzie o konkerty, to moze ktos wie jak sie ma sprawa w silniku 1,8:
- przy jakich dokladnie max obrotach jest odcinane paliwo?
- przy jakich dokladnie obrotach wlacza sie VTEC?

A na dwojce autko (przynajmniej moje) bardzo ladnie ciagnie - bez problemow mozna sie blyskawicznie rozbujac do 100km/h! Swoja droga EX jest najciezsza wersja Civa i teoretycznie Comfort 1,8 (chudszy fabrycznie jakies 100 kilo) powinien byc szybszy o jakies tam ulamki sekund.

Mayek
06-07-07, 22:41
Troche info o naszym silniku : http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=27705

sawek
09-07-07, 10:01
Witam

Znalazlem kogos kto zamontowal dolot K&N w civic'u 5d.
Ponoc autko lepiej ciagnie no i dzwiek jest fajniejszy ( jezeli komus na tym zalezy :) ).


http://images20.fotosik.pl/299/79fe19f2c4fca68fmed.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=pK2XS1LHCYg
http://www.youtube.com/watch?v=U4KdCAY6SJI

Z danych K&N wynika ze otrzymuje sie ok 5,71 KM.
Chlopak mowil ze jego kolega byl na hamowni i uzyskali 148,2 KM

oto ten civic

http://www.srt-eltus.com/viewtopic.php?t=27

Pozdrawiam
sawek

browocofil
09-07-07, 21:24
Sądzę, że stracisz gwarancję. Poza tym, z tego co wiem, żeby "stożek" spełniał swoją funkcję musi mieć bezpośredni nadmuch powietrza, co często wiąże się z cięciem maski lub wyciąganiem reflektora ;) W przeciwnym razie może nawet osłabić samochód. Kiedyś chciałem założyć do Xsary. Grzebałem dużo na forach i większość opinii była taka, że bez przerabiania maski nie da osiągnąć się pożądanego efektu - założyłem wkład K&M w miejsce oryginalnego; na hamowni rezultatów nie sprawdzałem, ale dźwięk był sympatyczny

Milek
09-07-07, 22:54
Sądzę, że stracisz gwarancję. Poza tym, z tego co wiem, żeby "stożek" spełniał swoją funkcję musi mieć bezpośredni nadmuch powietrza, co często wiąże się z cięciem maski lub wyciąganiem reflektora ;) W przeciwnym razie może nawet osłabić samochód. Kiedyś chciałem założyć do Xsary. Grzebałem dużo na forach i większość opinii była taka, że bez przerabiania maski nie da osiągnąć się pożądanego efektu - założyłem wkład K&M w miejsce oryginalnego; na hamowni rezultatów nie sprawdzałem, ale dźwięk był sympatyczny

Zartujesz czy piszesz powaznie?
Do stozka przerabiac maske????? No bez jaj. Wystarczy, ze wstawisz dolot w specyfikacji CAI i problem rozwiazany. U siebie mam wlasnie INJEN i jest rewelacyjnie. A jezeli chcesz lans pod maska to trzeba odgrodzic od komory silnika ale zeby przerabiac maske to pierwsze slysze :bicie:

sawek
09-07-07, 23:39
Mozesz zapodac zdjecia tego dolotu ???

Czy autko jest dzieki temu jest bardziej dynamiczne czy tylko dzwiek stal sie bardziej wyrazisty :) ?

browocofil
10-07-07, 08:56
Zartujesz czy piszesz powaznie?

Piszę jak najbardziej poważnie. Jeśli da się zapewnić dużą ilość powietrza bez takich zabiegów, to świetnie i po wygaśnięciu gwarancji sam z tego skorzystam :d

Milek
10-07-07, 09:09
Macie tutaj fote dolotu AEM CAI. Jest to praktycznie to samo co moj INJEN CAI tylko odrobine tanszy. Jak widac nie ma najmniejszych problemow z zasysaniem goracego powietrza. W Power rurze jest wejscie na przyplowierz, rozne wężyki no i mocowania - jak widac pelna profeska

http://img241.imageshack.us/img241/5073/aemzderzaklh6.jpg