PDA

Zobacz pełną wersję : Uderzyłem w krawężnik, dziwny dźwięk



Marcin1792
30-03-12, 14:54
Witam, jechałem zimą samochodem i obróciło mnie o 180 stopni przy prędkości ok 30 km/h i uderzyłem w krawężnik, od tamtego czasu Hania stała w garażu, wczoraj kiedy wróciłem do domu odpaliłem ją i przejechałem się, usłyszałem dziwny dźwięk, najbliżej mi podobnym dźwiękiem jest dźwięk zwalniającej pralki :) Myślałem, że coś z kołem, i jednak felga wgięta choć nie znacznie, zdj poniżej, zmieniłem koło na zapasowe i przejechałem się kolejny raz, dźwięk pozostał, auto może nieznacznie ściąga w lewo (po zimie nie sprawdzałem ciśnienia w oponach więc może przez to). Jak myślicie czego to może być odgłos? pozdrawiam

http://img594.imageshack.us/img594/489/zdjcie0194y.jpg

PlutiX
30-03-12, 15:02
Przodem czy tyłem ? Ja przykutałem tyłem ale przód też dostawiło i wiadomo felgi pogieło i z przodu wywaliło sworzeń dolny i auto dziwnie podskakiwało i ściągało w lewo a pukanie właśnie takie powodowało z tyłu łożysko :) po zmianie wszystko ustąpiło :)

Marcin1792
30-03-12, 15:16
Tył właśnie, nie dopisałem :) Tak mi przez głowę też przeszło, że łożysko. Obyło się bez żadnego prostowania?

jabii
30-03-12, 15:25
Prawdopodobnie łożysko tak huczy. Również miałem taka przygodę i po wymianie łożyska odgłos huczenia znikł. Podnieś na lewarku i zakręć kołem, powinno szurać delikatnie łożysko.

Marcin1792
30-03-12, 15:29
powinno szurać delikatnie łożysko.

Jest taki odgłos, myślałem, że to okładziny, tylko czy coś jeszcze mogło się stać? Np zmiana geometrii ?

jabii
30-03-12, 15:37
Bylem na geometrii i była ok. Wiec tak jak pisze, zostało wymienione tylko łożysko. Zdejmij bęben to się dowiesz czy na 100% łożysko szura. U mnie dodatkowo był wyczuwalny luz na łożysku gdy poszarpałem kołem.

Marcin1792
30-03-12, 15:40
Dzięki za pomoc, jeśli będę miał jeszcze jakieś wątpliwości, odezwę się :)

PlutiX
30-03-12, 16:20
Obyło się bez żadnego prostowania?

Akuratnie na felgach stalowych przywaliłem to felgi na złom 2 poszły bo pokrzywione a z alusami to roznie bywa zalezy jakie :)