PDA

Zobacz pełną wersję : ej9-d14a3 Dymi--pomoc w wybraniu dobrej opcji.



BartekR
29-03-12, 08:05
Panowie mam ej dziewiatke z 97 roku. Kupilem z gazem sekwecja. Gaz zalozony 3 lata temu. Wszystko jest ok. w miescie spala do 9 LPG na trasie wyszlo mi 7.6l. Silnik pracuje rowno choc czasem przy zmianie biegow szarpie. Ale obstawiam ze ktorys wtrysk padl... No wiec o co mi chodzi. Zauwazylem ze zaczyna mi dymic na niebiesko. Wyczytalem gdzies ze jesli dymi przy hamowaniu silnikiem to uszczelniacze. Jesli zas na odcince to pierscienie tlokowe. Mi dymi przy obu opcjach :) Wiec mam zjechane to i to. Spalania oleju nie podaje poniewaz ucieka mi jeszcze miska olejowa i to by bylo nie miarodajne...

Wiec.. jesli remontowac to w gre wchodzi wymiana - pierscieni tlokowych + uszczelniacze zaworowe. Nic wiecej..... Trzymaja mnie narazie koszty wesela .....

Opcja 2 to jest kupno slupka a3/a4 i wsadzenie go zamiast mojego.

Pomozcie Panowie ktora opcja bedzie lepsza dla mnie z racji pieniazkow i czasu pracy.

Pozdrawiam Bartek.

Whiplash
29-03-12, 08:53
jak zrobisz remont to przynajmniej pewnosc masz ze bedzie gitra, a slupek to los na loterii

BartekR
29-03-12, 09:44
KOlego Whiplash wszystko byloby ok. Gdyby nie fakt ze z wawki do domu wrocilem olejem ponizej min. jakies 350 km. A to sie juz wiaze ze zrobieniem walu korbowego, wymiana panewek i czego sie obawiam zrobieniem gladzi cylindra. Co na obecna chwile jest dla mnie nie osiagalne finansowo.

Na PasswordJdm chlopaki czasem sie pozbywaja 1.4 po swapie. I tak sie zastanawiam nad ta opcja.

Michał102
29-03-12, 09:51
Chyba, że się kupi pewny słupek od kogoś z forum :)

Druga sprawa, to ile Cie mechanik skasuje za przekładkę słupka... mi zaśpiewali 600 zł, więc w takim przypadku bardziej opłaci się chyba zrobić remont.
No i jak byś się decydował na remont, to rób to tylko na OEM'owych częściach i zleć to komuś, kto na prawdę ma pojęcie o Hondach. Mi koleś spartaczył robotę i po niewielkim przebiegu od remontu jest to co było przed. Jeszcze teraz jak nie mam katalizatora, to przy hamowaniu silnikiem i późniejszym dodaniu gazu za autem robi się taka chmura, że nic w lusterku wstecznym nie widać ;)

BartekR
29-03-12, 10:32
przy hamowaniu silnikiem i późniejszym dodaniu gazu za autem robi się taka chmura, że nic w lusterku wstecznym nie widać

Ja mam dokladnie tak samo. Puki takie cos mam to ucze tych ktorzy siedza za mna za blisko przyslowiowego ''zachowaj odstep'':cool:

Koszty przekladania slupka odpadaja chociazby z racji ze zrobie to sam :)

Michał102
29-03-12, 11:01
To świetnie :) Jak zrobisz to sobie sam, to nawet się nie zastanawiaj :) Zdrowy słupek kupisz za nie więcej jak 400 zł. Na forum trafiają się świetne okazje... ludzie sprzedają zdrowiutkie silniki, które im zostają po swapach.

dimo
29-03-12, 19:05
nie no remontować d14 to byłoby nieporozumienie, kupuj słupek, szczególnie jeśli sam dasz radę ogarnąć wymianę to nie ma nad czym się zastanawiać tylko szukać silnika, najlepiej jeszcze na aucie. czasem handlarze np tygrysek, pewnie cairo, ralf itp przyjmują w rozliczeniu silniki, więc odezwij się też do nich, może coś mają sensownego.

BartekR
30-03-12, 09:51
Dziekuje bardzo Chlopaki. Jesli bylibyscie tak dobrzy i napisali jeszcze jakie slupki pasuja pod graty z A3 to bylbym zaj... wdzieczny.

FaziRBK
30-03-12, 10:46
a3,a4,z1,z2 te na pewno.