PDA

Zobacz pełną wersję : Honda civic V 1.5 - szarpie na ciepłym silniku.



cmk
27-03-12, 19:42
Witam, posiadam Hondę Civic 1.5 16V rocznik 1993.
Kupiłem ją nie dawno, była już przerobiona na gaz - zwykły nie sekwencja.
Problem z nią jest taki, iż gdy silnik jest zimny jedzie całkiem dobrze (oczywiście cały czas mówię o jeździe na gazie) lecz gdy się nagrzeje zaczyna dziwnie szarpać i delikatnie przerywać. Dzieje się tak praktycznie na początku każdego biegu - gdy chcę jej dołożyć tzw. "buta" to zaczyna mocno siepać, gdy chcę czasami utrzymać jednolitą prędkość na biegu 4 lub 5 to samo, zaczyna lekko szarpać..

No więc zacząłem wymieniać...
- świece i kable
- kopułka aparatu zapłonowego
- palec aparatu zapłonowego
- filterek od gazu
- filtr powietrza
- filtr paliwa
- zapłon ustawiony maksymalnie w stronę chłodnicy auta (gdy go cofnę szarpie jeszcze bardziej)

Rzecz jasna wszystkie wymienione części są nowe.. Znajomy mówi że może być przestawiona na rozrządzie, lub może być zepsuta cewka zapłonowa.

Być może istotną rzeczą jest to jak instalacja gazowa jest podpięta do zapłonu, według mnie bynajmniej dziwnie tj. gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjki przełącznik "gaz-benzyna" nadal mruga jeszcze przez chwilę zamiast od razu się wyłączać. W tym samym czasie słychać i czuć ulatywanie gazu w okolicy reduktora. Dopiero po 3sekundach diody wskazujące poziom gazu przestają mrugać a gaz przestaje ulatywać.

Wyczerpały mi się już wszystkie możliwości.. Co jeszcze mogę zrobić?

Marcin1792
27-03-12, 21:21
może być przestawiona na rozrządzie,

Może :)

Van_Dal
27-03-12, 22:05
jedź na ustawienie składu mieszanki do gazownika ...

jedziesz na ubogiej w dodatku na granicy możliwosci

jak masz śrube na przewodzie to odkręć ją troszkę i zobacz czy się poprawi

cmk
28-03-12, 11:59
Czy ma to znaczenie jak ustawiona jest mieszanka gdy na benzynie jedzie tak samo? też szarpie

Van_Dal
28-03-12, 16:05
aha. jak na benie jezdzi tak samo to myliłem się

jak tak to sprawdź czy nie przeskoczył Ci pasek :(

skoro ustawienie zapłonu troche pomaga to może to być to (aparat zapłonowy napedzany jest przez pasek rozrządu)

cmk
28-03-12, 18:24
Muszę do tego rozbierać rozrząd? To się wiąże pewnie z nową uszczelką?

Van_Dal
28-03-12, 18:33
musisz do tego rozebrać górną osłonę rozrządu
przy okazjii wyreguluj luz zaworowy :)

mi uszczellka dobrze trzyma po 3 ściąganiu dekla zaworowego :) tylko posmaruj silikonem na zagięciach :)

ale poczekaj może ktoś będzie miał lepszy pomysł :) ja innego narazie nie mam

albin3
29-03-12, 18:38
Honda i gaz.Profanacja.Zamień na tico.

nici_ezg
29-03-12, 19:39
Honda i gaz.Profanacja.Zamień na tico.

Stawiam flaszkę za to .

A co do tematu , diagnostyka była robiona ? Skoro na benzynie tez źle to może coś wylezie . Co do rozrządu sprawdzić jak koledzy radzą . Jak jest zimny rozumiem że jeździ bez problemów tak ? Ja miałem kiedyś w mazdzie taki myk , że jak sie nagrzał aparat zapłonowy ( a co za tym idzie moduł ) to miał podobne objawy , wypadał zapłon , potem gasł całkowicie aż do wystygnięcia. Nowy moduł i problem zanikł , ale nie twierdzę , że tu jest podobnie . Obserwuj kolego obrotomierz jak zaczyna szarpać , czy nie wariuje .

cmk
29-03-12, 21:36
Jak zimny jeździ bez zarzutów. Diagnostyki nie robiłem, a obrotomierz niestety jest nie sprawny, czytałem już jak go naprawić w sobotę mam zmiar się za to zabrać.

wojtas0010
30-03-12, 00:54
Honda i gaz.Profanacja.Zamień na tico.
Cwaniak bo ma econo;P Mam podobny problem jak ty...A nie slabnie jak sie nagrzeje? czujesz roznice w mocy i przyspieszeniu?

cmk
30-03-12, 05:16
Może jest różnica, ale niewielka. Coś robiłeś?

wojtas0010
30-03-12, 17:49
Sprawdzalem sonde;) i to ona jest winowajca mojego problemu moze u cb tez ale reki nie dam sobie uciac mozesz sprawdzic nic nie zaszkodzi:)