PDA

Zobacz pełną wersję : grzeje sie silnik d15b7



black7
27-03-12, 17:45
grzeje mi sie silnik wentylator chodzi juz sam nie wiem od ktorego momentu.raz chodzi od niecalej polowy i wtedy sie nie grzeje ,raz chodzi powyzej polowy i wtedy temperatura wzrasta nawet az pod gorna kreske.wyjalem juz nawet termostat,bo myslalem ze to jego wina,ale tez raz jest dobrze a raz zle.nie wiem o co kaman.uszczelka pod glowica nie wydaje mi sie zeby piardla.podejrzewam ,ze to moze byc ktorys czujnik,tylko nie wiem ,ktory za co odpowiada.podobno sa 3 czujniki od temp.jeden na obudowie termostatu,drugi pod aparatem 1 pin i trzeci chyba w chlodnicy.za co ktory odpowiada? musze jeszcze dodac ,ze czasami jak jest wysoka temp.prawie pod ta gorna kreske nieraz dodam gazu 2-5razy na jalowym i spada szybko do polowy ale to nie zawsze-pewnie powie ktos ze to pompa wody,ale pompa wody jest nowa(3mies) firmy aisin.wymuszam tez szybsze zbicie temp.poprzez wlaczenie nawiewu na cieplo. o co tu chodzi?:)

Van_Dal
27-03-12, 22:24
jak masz nową pompę wody i wywaliłeś termostat i nic się nie zmieniło to uszczelka powiedziała BYE :)

no chyba ze w chłodnicy masz już stadu mułów wodnych ;D, ale to odpada z tego powodu że jak przebujasz na jałowym to temp zchodzi

a czasem kłopoty nie zaczęły się 3 miesiące temu ??:)

mi to wygląda ze POMPA WODY albo kupiłeś uszkodzona albo założyłeś jakimś cudem nieosiowo...

termostat nie, uszczelka pod głowicą nie, bo zchodzi temp na jałowym, chłodnica nie

zostaje tylko 1 :(

Sheiva
27-03-12, 23:31
Odpowietrz dobrze układ.

Lolencjo
28-03-12, 01:10
Mogę się podłączyć. Z tym że u mnie silnik D13b2. Dziś na postoju czekałem na matkę, wiadomo jak to baby trochę jej się to przedłużyło. po około 20minutach pracy silnika na jałowym wskazówka temperatury skoczyła na 3/4 a z pod maski zaczęło parować/gotować się. Obstawiam na termostat bądź czujnik włącznika wiatraka, ale nie dam sobie ręki uciąć.
Wcześniej się to nie zdarzyło, uszczelka pod głowicą raczej odpada bo nie kopci. Może macie jakieś pomysły co jeszcze. dodam że już chyba wszystko przewałkowałem.

Van_Dal
28-03-12, 07:42
termostat albo czujnik włączenia wiatraka :) :D

black7
28-03-12, 09:28
A ktory czujnik za co odpowiada?
Pompa jest dobra. Uszczelka pod glowica nie.mowie jeszcze raz.mi sie wydaje ze to wina czujnika ale nie wiem ktorego. Raz normalnie wlacza sie wentylator ponizej polowy, a raz dopiero przy 3/4 albo pod gorna kreska. Chlodnica drozna i caly uklad. Uszczelka ood glowica wymieniana byla z 3-4 mies temu.to nie uszczelka. Na bank.

Van_Dal
28-03-12, 16:06
czujnik włączenia chłodnicy jest na obudowie termostatu
2 pinowy

black7
28-03-12, 19:03
Zlalem plyn,zalozylem spowrotem termostat,zalalem plynem,odpowietrzylem. Na razie niby jest ok. Pojezdze troche dzisiaj i zobacze. Moze uklad byl nieprawidlowo odpowietrzony wczesniej.sie okaze

niestety dalej sie grzeje,ale zauwazylem ,ze jak mialem temperature ponad 3/4jak jechalem,zatrzymalem sie,zgasilem silnik,wskazowka opadla na min.przekrecilem stacyjke na zaplon,a wskazowka podniosla sie na delikatnie ponad polowe,jesli nawet byla w tym polozeniu to wentylator powinien sie wlaczyc,a sie nie wlaczyl,dlatego tez wydaje mi sie ,ze jest to jednak czujnik ten w obudowie termostatu.co Wy o tym myslicie?

Lolencjo
29-03-12, 18:34
Witam u mnie problem się rozwiązał. nie był to termostat ani czujnik.
Był to bezpiecznik od którego trzeba było zacząć.

black7
29-03-12, 20:57
jaki bezpiecznik?ten w komorze silnika przekaznik czy cos? czy pod kierą?

pablo_020
29-03-12, 21:24
u kumpla było to:


ten w komorze silnika przekaznik

Lolencjo
29-03-12, 22:54
U mnie też ten w komorze, był tam 15A założyłem 30A.

black7
30-03-12, 11:33
Mhm. Bede w weekend wymienial czujnik i sprawdze jeszcze te bezpieczniki i to cos w puszcze bezp.pod maska. Do poniedzialku sie okaze

black7
04-04-12, 20:38
zalozylem druga(inna dobra na 100%)chlodnice,bo myslalem ze jakims cudem moja jest czyms zasyfiona i dalej sie grzeje
zmienilem czujnik ten w obudowie termostatu-dalej sie grzeje
kurrrrrrfaaaaaa co z nia jest????
zalozylem teraz drugi przekaznik ten w komorze w puszce-ale pewnie to tez nie to... HELP ME!

Ps.zaznaczam ,ze rano jade do pracy wszystko jest git nic sie nie grzeje,nawet w korku.wracam i pod domem jak tylko zostawia ja na doslownie 2 min zaczyna sie grzac,ale to tez nie zawsze.raz sie grzeje ogolnie ,a raz nie...

pablo_020
04-04-12, 22:20
zalozylem teraz drugi przekaznik ten w komorze w puszce-ale pewnie to tez nie to... HELP ME!
Kiedy zmieniłeś go, grzał sie od momentu zamontowania innego?

black7
05-04-12, 10:18
Wczesniej sie grzal,wczoraj wieczorem zalozylem inny. Efektu jeszcze nie znam. Rano sie zazwyczaj nie grzeje, bo byc moze jest jeszcze zimno na dworze. Zalozmy ze dalej sie grzeje. Masla w silniku nie ma. Nic sie nie robi.plynu ubywa tylko tyle jak sie gotuje i spieprza przez przelewowy zbiornik.

jasiek09
05-04-12, 13:50
A nie jest tak że gdy jedziesz spokojnie to silnik się nie grzeje a jak kręcisz wyżej to i wskazówka od temperatury rośnie ?

black7
05-04-12, 18:28
A nie jest tak że gdy jedziesz spokojnie to silnik się nie grzeje a jak kręcisz wyżej to i wskazówka od temperatury rośnie ?
czy to ma jakies znaczenie?dazysz do tego czy byc moze nie przegrzany silnik,ze na niskich obrotach jest ok,a dopiero na wysokich cos sie zaczyna dziac?
tak czy siak wentylator powinien wlaczyc sie jak jest prawie na polowie wskazowka,a raz sie wlacza raz nie.
jednak mimo iz ten przekaznik tez podmienilem na drugi -dalej sie grzeje.nawet ecu dzisiaj zalozylem drugi...no co za kuuurrw....:mad:
zauwazylem dzisiaj taka akcje ze tak jakby sie uklad zapowietrzal ,ale nie chce wprowadzac w blad,ale jakby nawet to przez co moze sie zapowietrzac?
reasumujac:
-ze 4 mies temu wymienialem uszczelke pod glowica i planowalem oczywiscie glowice,bo dzialo sie to samo ale rzadko.(myslalem ze to przez uszczelke)
-zalozona nowa pompa wody aisin 4 mies temu
-ostatnio sprawdzenie jak jest na innej chlodnicy z innym korkiem
-jak jest bez termostatu
-na innym czujniku w obudowie termostatu
-na innym przekazniku w puszcze bezpiecznikow pod maska
-bezpieczniki ok
-uklad za kazdym razem dobrze odpowietrzany

ps.moze to wlasnie przez to raz sie wlacza wentylator a raz nie,dlatego ,ze ten uklad w jakis sposob sie zapowietrza.kurde nie chce wprowadzac w blad i cos sugerowac,bo moze sie myle.
HELP
ps.2-jednak sie myle,bo zapowietrza sie dopiero wtedy jak sie gotuje i plyn wywala do zbiornika przelewowego

jasiek09
05-04-12, 19:21
Kiedyś miałem podobnie otóż gdy silnik chodził na wolnych, niskich obrotach nic się nie działo a wentylator się włączał, kilka wycieczek na wyższe obroty i spaliny w układzie chłodzenia a płyn w zbiorniczku wyrównawczym ,wentylator włączał się okazjonalnie lub dopiero za połową.Oczywiście winna była uszczelka pod głowicą, zmieniana kilka miesięcy wcześniej, wtedy jeszcze nie wiedziałem, że należy kupić OEM albo metalową od d16z6 :)

black7
05-04-12, 19:38
nie chce sie madrzyc-moze tak
tylko nie rozumiem jednego: wlasnie z tego powodu pare mies temu wymienilem uszczelke,gdy ja zdjelismy,to sie zdziwilismy bo nie bylo absolutnie zadnych sladow zeby cos bylo z nia nie tak.zalozylismy nowa oraz nowa pompe wody.odpalamy silnik a temperatura tez taka byla.pozniej cudowalismycos z odpowietrzaniem ukladu i nie wiem czy to po prostu byl przypadek czy jak,ale przez pewien okres bylo ok.teraz znowu cyrki sie dzieja.znowu uszczelke wymienie i znowu to samo moze byc.sam juz glupi jestem:(

jasiek09
05-04-12, 19:46
A jaką uszczelkę włożyliście ? Przy którymś z garów powinno być widać przedmuch między gładzią cylindra a kanałem wodnym na uszczelce. Górny wąż od chłodnicy Ci nie puchnie, Przy przygazówce nie wyrzuca Ci automatycznie płynu do zbiorniczka ?

black7
05-04-12, 21:39
jutro zwroce uwage i edytuje tego posta.szczerze mowiac nie zwrocilem uwagi czy idzie plyn do zbiorniczka przy dodawaniu gazu.czyli nie powinno go wywalac?
uszczelke teraz zakladalem Reinz czy jakos tak.

jasiek09
05-04-12, 22:19
jutro zwroce uwage i edytuje tego posta.szczerze mowiac nie zwrocilem uwagi czy idzie plyn do zbiorniczka przy dodawaniu gazu.czyli nie powinno go wywalac? Jak silnik będzie gorący to część płynu wyląduje w wyrównawczym ale w rozsądnych ilościach

Sebek_WWL
05-04-12, 23:53
słuchaj u bobka kiedyś było tak ze chłodnica była zamulona i grzał się jak opentany w kobyłce odmulono mu chłodnice i było ok ale czy u ciebie to może być to nie wiem

jasiek09
06-04-12, 09:41
Stronę wcześniej chyba jest napisane że chłodnica była wymieniana. Ja jakoś obstawiam, że to UPG bądź mikropęknięcie głowicy, które daje objaw gdy silnik się rozgrzeje.

black7
06-04-12, 21:35
dalej sie grzeje :(
obawiam sie ,ze dobra wymienie uszczelkę,a to moze byc wlasnie jakies pekniecie,tylko teraz czy to w bloku czy glowicy,zeby to sprawdzic to trzeba tez pewnie wywalic w pyte kasy.ciekawy jestem ile takie sprawdzenie... ok wymienie teraz np uszczelke i kupie inna glowice ,bo do mojej pewnie ze 100zl,ale teraz pewnie i od razu przydalo by sie wymienic uszczelniacze w tej kupionej.kupie,powymieniam a zonk moze byc jak to blok...
poki jezdze normalnie czyt.spokojnie to jest ok,ale jak paluje i *******..m to pozniej jak sie zatrzymuje i chodzi na wolnych po chwili zaczyna sie grzac.

jasiek09
06-04-12, 22:01
Blok nie, jak już głowica, sprawdzenie na szczelność to dopłata kilkadziesiąt złotych przy zabielaniu głowicy.

black7
09-04-12, 11:05
dziekuje za zainteresowanie sie sprawa i pomoc.pozdro